Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İstanbul'daki poligonlar
Steyr Forum da WD40 ın silah temizlemek için sadece meburiyet durumunda uygun olduğunu yazmışlardı. Daha doğrusu silahı yağlamak için WD40 ın çok ta uygun olmadığı yazılmıştı ancak temizlemek ve yağlamak farklı şeyler tabi.
WD40 ın tortu bırakableceğ doğrudurama zararı olur mu bilemem. Aslen nem alıcı olarak çok şe yarar WD40.
Mermilerin ateşleyici kapsüllerinin üzerine WD40 ın nasıl bulaştığını anlamadım. Silahı WD40 ile temizledikten sonra mı bulaşma riski var yoksa mermileride mi WD40 ile siliyorlar?

Belirttiğiniz fiyatlara göre benim ödemem gereken,

50 adet 9mmx 2 TK= 100 TL
6 adet .38x2 TL= 12 TL
5 adet 7,65mmx2TL= 10 TL
43 adet 9mm kendi mermim (bunun için para ödemeyeceğimi farz edelim)
1 adet deri silah kılıfı (bununda dışarıda 35 TL olduğunu düşünelim)
157 TL oluyor ki ben 200 TL ödedim. Ha bir de bir personel 3 saat boyunca yardımcı oldu.
Dediğim gibi fiyatlar konusunda malumatım olmadığından sağlıklı bir yorum yapamıyorum, ama tanesi 3 TL den fişek atmak gerçekten can yakar, uzun vadede.

Alıntı

Sn.evrenay diğer arkadaşların da dediği gibi fiyat biraz pahalı.
Genel temayül 2TL/mermi civarında. Ancak iyi hizmet veriyorlar bu da bunun bedeli denirse o başka.

Bu arada hafta sonu 104 atışlık güzel bir rehabilitasyon yapmışsınız kendinize. Bir hafta sinir stres hissetmezsiniz artık...Big Grin

Eğer evliyseniz eşinizin yerinde olsam fırsatı kaçırmazdım zira ne isterse alınır bu faaliyetin verdiği rahatlığın ardından...Tongue

Alıntı

Bugün Florya poligondaydım bir arkadaşımla beraber Smith Wesson 6'' ile 12 atış yaptım.Poligon oldukça güzel ama silah çeşidi az 22lik Walther mermi yokluğundan yatmaya devam ediyor MKE'ye yüklenmek istemiyorum ama ne zaman kendilerine gelecekler bilmiyorum Ya istediğin silah yok yada mermi...
Poligon olarak ortam güzel genç bir arkadaş ilgilendi o da sağolsun yardımcı oldu her konuda ama fiyat yüksek 38lik merminin tanesine 3.5 TL kesti bizden MKE üretimi 1.25 TL'lik mermi için !
Haftaya Princess poligondayım...
Saygılarımla

Alıntı

Benım gordugum Bazı poligoncular faiş fiyatlar alıyorlar. Amerikayı gecdim avrupada bile 1000 mermi icin odediginiz fiyat yaklasık 200euro.
Mermi fiyatlarından kaynaklanan bu fais fiyatların uzerine birde bizdeki poligoncular ekleyince 3ytl olmadı az mermi attı 3,5 ytl al gitsin.
Poligoncuların dusuncesi aman adam zaten 10 tane 50 tane mermi atacak bir daha ne zaman gelir kazıkla gitsin mantıgı.
Aslında fiyatları uygun seviyelere cekseler cok daha fazla insan atısa gelir ve surumden kazanırlar.
Ama belkı bu is riskli oldugundan cok fazla insanla muhattap olmak istemiyorlar. Sonucda poligonlar cogunlukla buyuk firmalara ait ve sahipleri de işin basında durmayacagına gore gorevlilerde milletle ugrasmak istemiyor olsa gerek.
Benim TR deki kapalı poligonlar icin kabul edebilecegim fiyatlar asagıdaki gibi
30 ytl mermi sizden atın atabildiginiz kadar.
2ytl mermi poligondan.
50 ytl silah kirası.

Alıntı

SN Other biz pahalılıktan şikayet ederken sizin kabul edebilirim dediğiniz rakamlar da çook yüksek
Slmlar
Bence makul olanı silah ve mermi bizdense 10 TL yeterlidir.
Mermi onlardan silah bizdense 2TL/adet
Silah ve mermi onlardansa 2,5 TL/adet
Saygılarımla

Alıntı

Bu sabah erkenden yola çıkıp yakacıkta ki açık poligona gittim 3 tane 25 mt lik yolu var kendi silah ve merminizle atış 50 kuruş. Mermi sipariş verip giderseniz 50 mermi 120 tl, doğrusu gençlerin ağzını yokladığımda 100 tl olduğunu öğrendim bir yabancı olarak bana daha yüksek fiyat çekilmesini normal karşılıyorum.Ama bu durumda forumca yüzde 10 indirimimiz olduğu düşünülürse princess a gitmek daha mantıklı.
Gitmesi biraz zor oldu 4 vesayit değiştirdim ama kısaca kartala gidip, oradaki ahalinin yarım araba dedikleri 134 numaralı midibüslere binmek lazım yarım saatte bir kalkıyor.

Alıntı

Eyüp Poligon (İsmail Yalçın : 0212 613 91 13)
Adres : Defterdar mah. Otakçılar cad. No:80 (Flatofis yanı) Eyüp
Silah ve mermi sizden 0,75 TL
Silah ve mermi poligondan 2,00 TL (Silahlar bitik vaziyette ellerinde Tisaş var)

Princess Poligon (İbrahim Yıldırım : 0216 520 09 00)
Adres : Atakent Mithatpaşa cad. Princess Plaza No:102 B3 Ümraniye
Silah ve mermi sizden 1,00 TL
Silah ve mermi poligondan 2,50 TL (Ellerinde stoeger ve canik var)

Eğer eğitim alarak atış yapmak isterseniz İbrahim bey bu konularda bilgili ve yardımcı oluyor tavsiye ederim, ama fiyat konusunda Eyüp avantajlı.

Alıntı

Adresleri ters yazmışsınız sayın Sem verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

Alıntı

Sn berkeley düzelttim bilgileri teşekkürler, selamlar

Alıntı

Sn arkadaşlar; Buraya bu fahiş fiyatları yazıp da bizim poligoncularında ( trabzon pam ) kafasını bulandırmayın lütfen. Silah + mermi 1,75 tl .. Silahlar tisaş ve gümüşay

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi