Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LEATHERMAN Multi Tool ( Çoklu Alet )
SOG Sync II

[Resim: SOG-Sync-II-9.jpg]

[Resim: 49697379-349904125844913-4956826193568945365-n.jpg]

[Resim: 46061178-186625208954448-27523561748453655-n.jpg]

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
victorinox, yyildiz, EmirArdogan
Gün boyunca XRay cihazı önünde beklemekten sıkılmış, monotonluktan bunalmış güvenlik görevlilerini heyecanlandıracak; sahibine de ilallah dedirtecek bir ürün...

Saygılar.

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
1905sss, Hakan_, Bariis, alone61
Şuan leatherman konusu üzerinde duruyorum açıkçası leatherman ile ilgili yazılar ve sayfasındaki garantiye ilişkin inanılmaz yorumlar beni bunda karar kolmaya itti malumunuz fiyatları çok da uygun değil o yüzden wingmanın yanına çok daha sağlam ve iş yapbilen bir tool almak istiyorum. Sürekli üzerimde olan ve bana genel anlamda her konuda yeten elma kestiğim tel kestiğim makasıyla kağıt kestiğim bundan yıllar sonra şukadar yıldır yanımda bir gün şu işime yaradı o olmasaydı kötü olurdu şeklinde beyanlarda bulanacağım bir alet istiyorum.
Taşıma şeklim kumaş pantolon ile belde kemerde kot veya diğer pantolonlar ile klipsle cebe takılı olacak şekildedir, sizce bu toollar bu şekilde taşınmaya uygun mudurlar? Yoksa sadece belde kemerle veya çantada taşınmak için mi oluşturulmuştur? Malum küçük compact modelleri var ancak onları taşımak istemiyorum (Wave veya Charge tti) için bu sorunun cevabını aramaktayım
Açıkçası şuan için iki model üzerinde karar kıldım gibi öncelikle bu iki modeli seçme nedenim ilki makas olması bu kapsamda super tool 300 ve signal eleniyorlar ayrıca bir diğer isteğim spor giyimde cep içine takacağımdan taşıma klipsi olması, bu durumda ıkı tane tool öne çıkıyor;
1-Charge tti
2-Wave
Bu iki tooldan bu şekilde taşımaya ıugun olanı sizce hangisi?
Ayrıca önemli bir sorum daha var wave modelinin siyahını almak istiyorum siyah kaplı (sanırım bu boya değil) bir gerber çakım inanılmaz çizildi, leathermanım siyahını aldığımda çizilme ve yıpranma olması durumunda bunu goda işlerinde de kullanbilir miyim?
Ayrıca gerek paslanma açısından gerek hijyen açısından hangiisi tercih edilmeli? Açıkçası benim yercih nedenim gerçekten çok şık durması ama uzun yıllar kullanıp yolların izlerini taşıyacağından kullanışsız olmadını istemiyorum ayrıca hem teknik işte kullanıp hemde elmayı soyup yiyebilmek ve bunun sağlık açısından zararının olmamasını istiyorum
Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

Alıntı

Sn victorinox,

Gerçekten kullanacaksanız siyah bence almayın. Şu ana kadar değişik kaplamalara sahip farklı markalarda bir çok çakı bıçağım oldu. Hepsi az veya çok yıprandı. Bir kaç yıllık kullanımdan sonra o eski hoş siyah görüntüden pek eser kalmıyor.

Saygılarımla.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
victorinox
Sn victorinox,
Şahsi deneyimim ortalama 250 gr tool'u üzerimde taşımak sıkıcı olduğu yönündedir veya ben o zahmete katlanacak kadar sevemedim.
Saygılarımla..

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
tirendaz, blueokkes
Bir tarihte ''Surge elime biraz büyük geliyor'' diye niyet beyan edince, Babalar günün de hediyeler çakıştı.  

[Resim: CBDF8999-98-AF-424-C-BE1-A-08196-F84-FA5-A.jpg]

[Resim: D3-F84-F7-E-7252-4253-B161-815-B60-A55-D30.jpg]

Envanter coştu. 

[Resim: IMG-1820.jpg]

Saygılarımla,
C.E

Alıntı
13 üye teşekkür etti:
XXAHMETXX, rainman, karabasan, 1905sss, tirendaz, Murata, Militia_747, alpago, Bariis, Kıraç Ata, EmirArdogan, Carbon12, ERDAL
Sayın Cem; insanın evlenip, baba olası geliyor Smile Maşa'Allah ne kadar şanslısınız. Nice güzel günleri sağlık ve huzurla geçiriniz inşa'Allah.

Saygılarımla.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Cem1964
Leatherman Sidekick modeli hakkında yardıma ihtiyacım var.
Aleti bugün teslim aldım ilk dikkatimi çeken yüzey bitişi oldu. Aletin yüzeyi çok küçük aşınmalarla  dolu ve pek de parlak sayılmaz. Sanki cepte bozuklarla ve anahtarlarla taşınmış gibi bir görüntüsü var. Ancak bıçak ve diğer parçaları normal. Dağıtıcıya sorduğumda yüzey bitişinin taşlamasının bu şekilde yapıldığını söyledi.
Bu konuda tecrübesi olan var mı?

Alıntı

(02-11-2019, 12:26 AM)Mcemsah demiş ki: Leatherman Sidekick modeli hakkında yardıma ihtiyacım var.
Aleti bugün teslim aldım ilk dikkatimi çeken yüzey bitişi oldu. Aletin yüzeyi çok küçük aşınmalarla  dolu ve pek de parlak sayılmaz. Sanki cepte bozuklarla ve anahtarlarla taşınmış gibi bir görüntüsü var. Ancak bıçak ve diğer parçaları normal. Dağıtıcıya sorduğumda yüzey bitişinin taşlamasının bu şekilde yapıldığını söyledi.
Bu konuda tecrübesi olan var mı?

Bazı çakı ve bıçakların yüzeyi söylediğiniz gibidir. Özelliklerinde stonewash yazar zaten. Taş ile yıkama denilen olay yani. Bu bir kusur değil özelliktir.

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
tirendaz, Carbon12, Mcemsah, red

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi