Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polis Olmak
(02-01-2017, 09:57 PM)tirendaz demiş ki: .....
Sayın S@riyerli'nin mesajına hürmeten mesajımı siliyorum.
Estağfurullah Sn. tirendaz ,
Ben sadece genç bir arkadaşımızın hevesinin kırılmaması için kendi görüşümü belirttim , muhalefet yapmak amacında değildim .
Saygılar

Alıntı

Estağfurullah, muhalefet ne demek?
Saygılar

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
S@riyerli
Degerli arkadaşım eger pöh olmak istiyorsan kesinlikle kararlı olmalısın .Kursa başladıgında hem fiziki olarak hem psikolojik olarak çok üstüne gelinicek bunların üstesinden gelmek istiyorsan büyük kararlılık ve irade örnegi göstermen gerekecek.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Engin055, tatarian
Sn. Engin055

Kendinizi bu özel göreve psikolojik olarak hazırladığınızda siz farkında olmadan fiziksel olarak hazırlanmış olacaksınız. Bunu hep isteyen ama bir türlü giremeyen hatta mevcutta devam eden Pöh mülakatında sadece ama sadece 1 saniye ile elenen birisi olarak şunu söylemeliyim ki zihinsel olarak odaklanıp buna hazırlandığınızda gerisi gelecektir.
Sırf şekil olsun ya da maaşı iyi olsun diye yapılacak bir iş değildir.
Sur operasyonundan sonra 15 yıllık özel harekat görevinden istifa eden bir abimizin şu sözleri durumu özetliyor. Olduğu gibi birebir cümleleri aktarmaya çalışacağım;

Kimisinin spor niyetine canı istedikçe yaptığı ya da ne para kırıyorlar be gözüyle baktığı bu iş bizim yaşam tarzımız oldu kardeşim, hanım çocuklar anne baba hepsini bir kenara bırakıp 'ille vatan' diyerek geldiğimiz bu hain memlekette herkesin 'başka vatanlara' aşık olduğunu gördük. Bak şu omzuma iki kurşun birden yedim hamdolsun madalyamızı aldık. Çocuğun geçen hafta 8inci doğum günüydü ben sadece 5. yaş gününde yanında olabildim, o da operasyon dönüşüne denk geldi de ondan.

Abimiz burdan sonra konuşmakta zorlandı, düşündükçe bende yazarken gözlerimin dolduğunu elimin titrediğini farkediyorum. Önceki sayfada abimiz söylemiş 'bu bir vazgeçiştir'.

Evet kardeşim bu bir vazgeçiştir, herşeyi ama herşeyi elinin tersiyle itip Allah adına vatan safında savaşı seçmek her yiğidin harcı değil.
Allah sana vr senin gibi yiğitlerimizin yüreğine ferahlık versin inşAllah.

Saygılarımla..

Alıntı
8 üye teşekkür etti:
fbalun, Hakan_, Furkan51, bilhan, madenci08, ERTUNGA, Engin055, tatarian

Video paylaşayım.Merak edenler için şunu söyleyeyim.İtzler her seferinde aynı cümleleri kullanıyor.Başka videolar izlesenizde aynı sözcükleri duyacaksınız.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
YgtBey, PersonalDefence
Gerçekliği tartışmaya açık olup Dağ 2 ve Trope De Elite filmlerini izlemeni öneririm. Filmlerle gerçek hayat her zaman farklı da olsa da askeri eğitimin zorluğunu ve psikolojisini bu iki film güzel anlatmış.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Engin055
(02-01-2017, 09:19 PM)ERTUNGA demiş ki: Sn.Engin055,

Polis Özel Harekat' ı düşünüyor iseniz, yazdıklarınıza bakarak şimdiden vazgeçin derim. PÖH, JÖH,ÖKK bir meslek değil, bir sevda, bir kendini feda etme, kendinden vazgeçme ülküsüdür... Mutlak bir manevi teslimiyet ve fedakarlık gerektirir... Bunlar sende var ise araziyi düşünmene gerek yok .Bu konuda çok fazla bir şey yazmaya da gerek yok derim.

Saygılarımla

Görüşünüzü Belirttiğiniz için teşekkür ederim sayın ERTUNGA ama vazgeçeceğimi sanmıyorum.

Saygılar

Alıntı

(03-01-2017, 08:29 PM)Shepherd demiş ki: Gerçekliği tartışmaya açık olup Dağ 2 ve Trope De Elite filmlerini izlemeni öneririm. Filmlerle gerçek hayat her zaman farklı da olsa da askeri eğitimin zorluğunu ve psikolojisini bu iki film güzel anlatmış.

Teşekkür ederim sayın Shepherd bahsettiğiniz filmleri ilk fırsatta izlemeye çalışacağım bende size eğer izlemediyseniz Nefes: Vatan Sağolsun filmini öneririm. 

Saygılar.

Alıntı

(03-01-2017, 08:43 AM)YgtBey demiş ki: Sn. Engin055

Kendinizi bu özel göreve psikolojik olarak hazırladığınızda siz farkında olmadan fiziksel olarak hazırlanmış olacaksınız. Bunu hep isteyen ama bir türlü giremeyen hatta mevcutta devam eden Pöh mülakatında sadece ama sadece 1 saniye ile elenen birisi olarak şunu söylemeliyim ki zihinsel olarak odaklanıp buna hazırlandığınızda gerisi gelecektir.
Sırf şekil olsun ya da maaşı iyi olsun diye yapılacak bir iş değildir.
Sur operasyonundan sonra 15 yıllık özel harekat görevinden istifa eden bir abimizin şu sözleri durumu özetliyor. Olduğu gibi birebir cümleleri aktarmaya çalışacağım;

Kimisinin spor niyetine canı istedikçe yaptığı ya da ne para kırıyorlar be gözüyle baktığı bu iş bizim yaşam tarzımız oldu kardeşim, hanım çocuklar anne baba hepsini bir kenara bırakıp 'ille vatan' diyerek geldiğimiz bu hain memlekette herkesin 'başka vatanlara' aşık olduğunu gördük. Bak şu omzuma iki kurşun birden yedim hamdolsun madalyamızı aldık. Çocuğun geçen hafta 8inci doğum günüydü ben sadece 5. yaş gününde yanında olabildim, o da operasyon dönüşüne denk geldi de ondan.

Abimiz burdan sonra konuşmakta zorlandı, düşündükçe bende yazarken gözlerimin dolduğunu elimin titrediğini farkediyorum. Önceki sayfada abimiz söylemiş 'bu bir vazgeçiştir'.

Evet kardeşim bu bir vazgeçiştir, herşeyi ama herşeyi elinin tersiyle itip Allah adına vatan safında savaşı seçmek her yiğidin harcı değil.
Allah sana vr senin gibi yiğitlerimizin yüreğine ferahlık versin inşAllah.

Saygılarımla..
Gerçekten üzücü bir durum olmuş daha önce muhabbet etme fırsatı bulduğum askeri personel bir abi'de yazdıklarınıza benzer zorluklardan bahsetmişti. Ayrıca mesajınızın sonundaki cümlelerinizden dolayı size çok teşekkür ederim Allah sizinde gönlünüze göre versin Özel Harekat başvurunuzu birdaha deneyin derim 1 saniye ile kaybetmeniz daha çok çalışma ile başarılabilecek birşey olduğunun göstergesidir. İyi geceler.

Saygılar.

Alıntı

(03-01-2017, 06:10 AM)taktikalkurt demiş ki: Degerli arkadaşım eger pöh olmak istiyorsan kesinlikle kararlı olmalısın .Kursa başladıgında hem fiziki olarak hem psikolojik olarak çok üstüne gelinicek bunların üstesinden gelmek istiyorsan büyük kararlılık ve irade örnegi göstermen gerekecek.

Haklısınız sayın taktikalKurt yeterince kararlı ve istekli olduğumu düşünüyorum inşallah başarabilirim.

Saygılar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi