Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fabarm S.A.T. 8 Telescopic İnceleme
Kısıtlı bilgilerim ve amatör bir yaklaşımla bu silahı tanıtmaya çalıştım. Umarım forumun kalitesine yakışmıştır. İyi seyirler.

Saygılarımla

Alıntı
62 üye teşekkür etti:
turion64, heisenberg, Gravis_Pro, lotus72, bilhan, S@riyerli, DrgFly, fbalun, Kara45, SSSalih, lupus, Xlll, Antiterör, Tongel, lenduha, hunter 12, Zulu, Rangeman, madenci08, kurtcebe88, PersonalDefence, emre76, shooter25, Cem1964, mfarukarikan, ERTUNGA, 1905sss, Gazanfer, wildeagle, Yasin06, sem, cnrabt, tsuba, czorlu, cem321, TULPARR, Sakin, ugurucar57, Sabri, Furkan51, nutkey, Oberon, ihtiyar, mehmetstar, Kimble, YgtBey, meteoravcisi, kut4, tirendaz, şekerlioğlu, browning 61, alpago, Dr.Oz, ThePulchra, ERDAL, 12gauge, demasoni, Zemre10, Karakoc, Murata, Yaşar Engin, nsyuksel
Sn. fruktoz23,

Ben bu tüfekten almayı düşünüyordum ama sizin videodan sonra vazgeçtim. Tongue

Elinize emeğinize sağlık. Teşekkür eder, devamını dilerim.

Saygılarımla.

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
Fruktoz23, fbalun, Tongel, Furkan51, Gazanfer
Video için teşekkürler.Bu silah hakkında sanırım Türkçe içerikli ilk video.Bu anlamda sizi tebrik etmek isterim.

Video uzunluğu ne çok kısa ne çok uzun bence.Kaldı ki bir saatlik bir video dahi olsa hiç bir şey size o silahın elinize aldığınız andaki hissiyatı yaşatmayacak.Bu nokta da genel anlamda videoları faydalı bulsam da tüm videolar aslında tavsiye niteliğinde olabiliyor.O modelin canlısını ele alana kadar bir ön bilgi , ön fikir oluşturuyor.

Tüm bunlar düşünüldüğünde güzel bir tanıtım videosu olmuş.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Fruktoz23, ERDAL
Sayın Fruktoz23,

Ben de videonuzu çok başarılı buldum. Özellikle güvenlik kontrolü ve tetik disiplininiz güzel bir örnek oluşturmuş diye düşünüyorum. Silahın genel tanıtımı da gayet ayrıntılı ve başarılı olmuş. Ekleyebileceğim tek şey şarjör borusunun sökümü ve tekrar takımı esnasında koruyucu gözlüğünüzü kullanmanız yönününde olabilir, bu modellerde yaylar çok tehlikeli olabilecek şekilde fırlayabiliyor gözünüze bir zarar gelme ihtimali var. 

Saygılarımla...

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Fruktoz23
Sayın Fruktoz 23,  Bu tüfek ile ilgili ilk Türkçe görsel sayenizde arşivlerde yer aldı, tebrik ederim. İlgilenenler için çok yararlı olacaktır.

Sat 8 kullanıcısı olarak de monte esnasında iki konuya dikkat çekmek isterim.

Namluyu gövdeden ayırırken kurma kolu gövdeye çarparak gövdede çentik oluşturacak şekilde  hasar verebiliyor. Önlemek için ben mekanizmayı tutarak kontrollü serbest bırakıyorum gövdeye yaslandığı noktaya bez sıkıştırıyorum.

Kurma kolunun sökümünde kolun üzerinde bulunan çentiğe atış yapılmış boş Fişeğin  metal dipliğini takıp hafifçe kanırtırsanız,  kolu kolayca mekanizmadan ayırabilirsiniz. Çakmak ile şişe kapağı açmaya benzer bir yöntem Smile.

Tekrar elinize sağlık.

Saygılarımla,
C.E

Alıntı
11 üye teşekkür etti:
Tongel, Fruktoz23, madenci08, Sabri, PersonalDefence, Furkan51, 1905sss, lupus, alpago, demasoni, Murata
Sayın Fruktoz23,

Güzel bir inceleme olmuş elinize, emeğinize sağlık. Tüfeğin fiyatından bahsetmemişsiniz ama Fabarm SAT8 fayda/fiyat oranı açısından oldukça iyi bir silah. Benelli M4 alamayanlar için özellikleri iyi, fiyatı uygun bir tüfektir. Tüfeğin mekanizma taşıyıcının parlak metal oluşu, dış yüzeyinin düzgün boyası iyi işçilik izlenimi yaratıyor. 

Bu tüfekle atış yapma imkanım oldu, atışlarını oldukça beğendiğimi ifade etmek isterim. Benim kullandığım Beretta 1301 den daha fazla ağırlığı nedeniyle ayni gramajdaki fişeklerle geri tepmesi bir nebze az, namlu şahlanması yok gibi, bu nedenle mükerrer atışları daha başarılı. Atışlarınızda, düşük gramajlı fişeklerde tahliye sorununu da inceleseydiniz iyi olurdu.

Bu arada bir yanlışınızı düzeltmek isterim. Bu tüfeğin ucundaki cihaz muzzle-brake (namlu freni) değil, kompansatördür.  Namlu freni geri tepmeyi azaltmak için tasarlanmıştır, alev gizleyene benzer ve genellikle iki veya dört yönde açıklığı vardır. Tanıttığınız Fabarm SAT8 de görülen sadece üstten açıklığı olan parça namlu şahlanmasını engellemek için için tasarlanmış kompanzatördür. Aşağıdaki bağlantıdan alev gizleyen, namlu freni ve kompanzatör arasındaki farkları görebilirsiniz:

http://www.thetruthaboutguns.com/2013/12/foghorn/ask-foghorn-whats-the-difference-between-a-muzzle-brake-a-compensator-and-a-flash-hider/

Saygılarımla

Alıntı
19 üye teşekkür etti:
Tongel, PersonalDefence, heisenberg, DrgFly, TULPARR, Furkan51, Fruktoz23, 1905sss, Xlll, kaan han, Gazanfer, lupus, Dr.Oz, ERDAL, lenduha, demasoni, tsuba, Murata, alpago
Sn.Sabri,

Haklısınız bende bu yanlışın farkına vardım hatta ilk çekim denememde ısrarla kompanzatör diyordum ancak Fabarm'ın kendi sitesinde "Muzzle Break" olarak geçtiği için namlu freni demeye başladım. Anlaşılan Fabarm sitesin de ufak bir yanlışlık yapmış. 

Saygılarımla

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Sabri, ERDAL
Sn. Fruktoz23

Emeğinize sağlık inceleme için teşekkürler.

Sn. Cem1964

Tüfeğinizle ilgili kısa da olsa, olumlu ve olumsuz tecrübelerinizi paylaşabilir misiniz? Boş kovan tahliye problemi yaşadınız mı? Bazı inceleme videolarında boş kovan tahliye problemi yaşanıyordu. Şimdiden teşekkür ederim.

Saygılarımla.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Fruktoz23
Sn. Gazanfer,

Ben silahı plastik slug bulunduran fişekler ile denedim ancak tahliye etmedi ki edebilen bir yarı otomatik silah var mı

bilmiyorum. Ancak silahın mekanizmasının düşük gramajlı bir takım fişeklerde tahliye problemi yarattığını okumuştum

ancak tabi ki tecrübeli üyelerimiz bu konuda daha net bilgi vereceklerdir.

Saygılarımla

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Gazanfer
Sat 8 türevi bir silahın düşük gramajlı fişekler ile kullanılması çok olası bir durum değil zaten, en fazla kapı kırmak için yada bir kaç tane non lethal mühimat atmak için kullanılır. Bu silahın toplam kullanım yüzdesinde çok küçük bir rol oynar ki böyle durumda el ile şarj ediverirsiniz. Bu silah ile büyük hayvan harici av yapılmaz, biz kolluk kuvveti değiliz kauçuk mühimmat atalım isyancıları bastıralım, trap, skeet tarzı atışlarda yapılmaz, Ee düğüncüde değiliz ses fişeği yada hafif gramaj fişek havaya atalım, geriye ne kaldı? Ben ve benim gibi bir çok kullanıcı hatta bu silahın tüm kullanıcılarının %99 luk bölümü bu silaha tek kurşun ve şevrotin den başka bir mühimmat koymayacaktır.
Onun için , düşük gramaj atarmı, 28 gramda ne olur gibi düşünceler ile kafanızı yormayın, silahınızı kullanın.

Bu tarz düşünceler ile meşgul olanlar var ise 66cm namlulu, düz kundaklı, mobil şoklu, tam anlamıyla av ve atış tüfeği olan tüfek modellerinden birini seçip mutlu mesut yaşayabilirler.

Saygılarımla.

Alıntı
15 üye teşekkür etti:
Sabri, Rangeman, Xlll, Cem1964, madenci08, PersonalDefence, Fruktoz23, kaan han, Gazanfer, bilhan, lupus, ERDAL, barış06, demasoni, alpago

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi