Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
STAR ESPANA 9mm P
08-02-2009, 05:17 PM (Bu Mesaj 09-02-2009 12:25 AM değiştirilmiştir. Değiştiren : lupus.)
STAR ESPANA 9mm P
Selam arkadaşlar, ustalar.

Bir abimizde bulunan İspanya'da yapılmış Star hakkında bilgi alabilmek için bu konuyu açtım.
Ruhsatlı ve devir için hazır olan bu mekine hakkında bilgisi olan varsa bilgilendirirseniz sevinirim.

Siilahı söküp inceledim, içinde birkaç üretimden kalma freze izi hariç bir hatasına rastlamadım.

Ayrıca silahın değeri hakkında bilgisi olan ustalarımda bana dönüş yaparlarsa sevinirim.

Sevgiler.

Resimleri aşağıdaki gibidir.

[Resim: photoud5.jpg]

[Resim: phot2opv7.jpg]
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
09-02-2009, 12:06 AM
RE: STAR ESPANA 9mm P
mumessil bir arkadasım pazarlıkla 1800 tl ye aldı sayın nortwolf beyaz mat krom du tabanca
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
09-02-2009, 10:01 AM
Teşekkürler Sn.Wolf,

Buda fotoğraflarda iyi çıkmasada beyaz mat krom. Peki genel olarak Star Markası Nedir? yani kimdir bunlar, hala üretim yapıyorlarmı? Benim gördüğüm kabze kapaklarının plastik olduğu ve yıllarca kullanımdan ötürü biraz aşındıkları. Bunların yedek parçaları edinilebilirmi.

Daha doğrusu arkadaşlar, bu silah emniyetçi bir abimizin. Kendisi silah alım-satımı ile uğraşmıyor. (kaptırmatör değil) Bir vesile ile bana elden çıkartabilecekleri söylendi bulundurma amaçlı bende akrabama bu silahı inceliyorum. Sizce alınmalımı?
Alınırsa değeri ne eder?

Paylaşımlar için şimdiden teşekkürler.
Alıntı Yaparak Cevapla
09-02-2009, 11:02 AM
Sn.Northwolf, ince ince, 1000 adet dolu dolu mesajı devirmişsiniz. Cool
Foruma olan ilgi ve katkılarınızdan dolayı özellikle teşekkür etmek isterim.
Umarım daha nice güzel paylaşımlarla aramızda olmaya devam edersiniz.

Star konusuna gelince, bu firma maalesef artık faaliyetini durdurdu. Ancak bu markanın pek çok modeli, özellikle 12 Eylül öncesinde, illegal olarak çok yüksek sayılarda yurda girmişti. Bunların bir kısmı daha sonra teslim edilerek sağlam olanları zor alım olarak memleket envanterine katılmıştı. Bir kısmı ise pert olarak, sadece yedek parça kaynağı olarak kullaılmıştır. Çok eski ve köklü silahçılarda, bazı yedek parçaları bulunabilir, ancak yine de bir garantisi yok tabii.

Halihazırdaki söz konusu silah, özellikle seri nosu ve yazıları silinmeden boyanmış bu güzel bir şey. Ancak mekanik olarak değerlendirmesini kendiniz yapın, mümkünse atış yaparak deneyin. Eğer ikna olursanız, o zaman komple çelik, klasik bir silah sahibi olmayı isterseniz alabilirsiniz. Fiyat konusu ise biraz karışık. Meraklıları bazen oldukça yüksek paralar verebiliyor, ancak bu silahı bir silahçıya götürdüğünüzde size teklif edeceği para 500 TL'dir. Size kaba olmakla beraber şu örneği vermek isterim, buradaki bir kaptırmatör, vatandaşa ait pırıl pırıl bir SW Bodyguard modelini sadece 600 TL'ye aldı. Halihazırda istediği para da 1250 TL. Bir başka kaptırmatör Walther P38' i 2500 TL'ye veriyor. Yakın bir bir arkadaşa da 2500 TL'ye bir BHP MKIII aldık. Umarım kafanızda kaba taslak da olsa bir fikir uyanmıştır.

Saygılar.

'' Savaşçı ve süvari hayatımız sayesinde, adı yabancıları titreten bir millet olduk. ''
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
09-02-2009, 01:41 PM
Teşekkür ederim Sn.Lupus Ustam... Bende aynı temennileri paylaşıyorum. Nice bin mesajlara.

Star konusuna gelince, verdiğiniz örnekler ile silahçı olmadığımızdan abiye teklif edilecek fiyatta ortaya çıkıyor.
Alıntı Yaparak Cevapla
09-02-2009, 02:06 PM
Aynı silahın siyah olanı için Rizede bir silah tamircisi benden 1750 tl istemişti.Silahla denemede yaptım.Oldukça beğendim.Ama kapasite ve boyut olarak bana uygun değildi ve silahı başka bir ustaya gösterdiğimde çok beğendiysen 500 tl ver kesinlikle fazla etmez o da çok beğendiysen al demişti bende götürüp iade etmiştim.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
09-02-2009, 02:20 PM
yakın zamanda bana bunu 1500 ytl ye teklif ettiler bine de vereceklerdi, ama o parlak krom kaplanmıştı...

fakat sadece kenarda bulunsun diye fazla atış yapılmayacaksa bence maksimum 1000 lira verilebilir...
Alıntı Yaparak Cevapla
09-02-2009, 02:54 PM
Akrabam malesef bu mekineyi beğenmedi...

Ama ben yinede ilan bölümüne bu tabancayı gireyim, İlgilenen olursa ordan temasa geçsinler.

Sevgiler.
Alıntı Yaparak Cevapla
11-03-2009, 02:59 PM (Bu Mesaj 11-03-2009 03:02 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : kovan35.)
Arkadaşlar şu anda çok uygun bir fiyata Star 9mm S.A. Modelo Super satın almak üzereyim. Yaşına göre (1973 model sanırım.) İyi bir durumda sayılır. Silahla atış yaptım. Biraz fazla gürültülü bir silah. Namlu tahmini yarı ömrüne gelmek üzere. Silahın arpacığında yıpranma var,(Sıfırlamasında sorun yok sadece kozmetik bakımdan) ancak sürgüye sabit olmadığını değiştirilebilir olduğunu farkettim.
Özellikle bu tip silaha sahip olan yada kullanan arkadaşlara sormak istiyorum. Namlu yüzüğünde (1911 tarzı değil bütünleşik) yada sürgüdeki yataklarda aşınma olmamasına rağmen yaklaşık 1,25 mm lik açıklık ve oynama var bu normal mi? Saygılar.

Aşağı resimdeki silahın modelinden.

Ekli Dosya(lar) Resim(ler)

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
05-05-2009, 07:58 PM
star mod 28 i inceleme fırsatım oldu en çok dikkatimi çeken namlu içinde şok şeklinde bir boşluğun bulunması şu ana kadar kullandığum hiç bir silahta bunu görmemiştim bu konuda bilgisi olan varsa sevinirim.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum Atla:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

İletişim | TabancaTufek.com | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafifleştirilmiş Sürüm | RSS