Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Termal Kamera
Piyasada hem cep telefonlarına takılacak şekilde olan kameralar hem de bağımsız olarak satılan termal/kızılötesi olarak geçen ve gece görüş sağladığı ifade edilen ürünler mevcut. Bunlar hakkında bilgisi olan, tecrübe eden üyemiz bulunuyor mu? Etkili midir, bilgilerinde yazan görüş mesafesini sağlayabiliyor mu, almaya değer mi vs gibi konularda bilgilerini paylaşırlarsa memnun olurum.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Gravis_Pro
 . Sn.Hakan şu vidyoya bakmanızı öneririm fikir verebilir , hem akıllı telefon hemde termal kamera özelliğine sahip.

Alıntı
6 üye teşekkür etti:
Gravis_Pro, Hakan_, Sabri, sparus, cem321, Mr.Wayne
O telefon tam bir şantiye telefonu Big Grin O tarz ihtiyaçlarınız var ise hem telefonu alabilir hem termal kamerayı alabilirsiniz Big Grin

Alıntı

O telefon biraz bela bir telefon. İşinizi tam anlamıyla göreceğini düşünmüyorum ben.

Alıntı

Benim kullandıklarım ağırlıkla sabit, güvenlik kameraları ama elde taşınabilir bir ürün olarak bir proje için linkteki üründen bir kaç adet aldık ve test ettik çalıştığım firmada. Türkiye distribütörü de var ve nispeten uygun fiyatlı ürünler.

Yaklaşık 130-140 metrelerde hareket eden insan veya yakın boyuttaki hayvanı aşağı yukarı ne olduğunu anlayabilir şekilde seçebiliyorsunuz. 200 metre civarında ısı yayan bir iki piksel küçük bir nokta halinde görünüyor insan, o noktadan sonra teknik özelliğinde belirtilen 270 metreye kadar çok silik bir nokta gibi de olsa "burada ısı yayan bir şey var" seviyesinde seçilebiliyor.

Tabi bu mesafeler ortam sıcaklığı ile görmek istediğiniz nesnenin sıcaklığı arasındaki farka doğrudan dayalı. Örneğin çok soğuk bir havada sıcak bir araçtan yeni inen insanı yüzlerce metreden kabak gibi görebilirken sıcaklığın insan vücut sıcaklığına yakın olduğu bir yaz gecesinde görme mesafeniz daha doğrusu nesnenin arka plana göre kontrastı ciddi oranda düşer.
https://www.thermal.com/uploads/1/0/1/3/...sa_web.pdf

saygılarımla.

Alıntı
6 üye teşekkür etti:
wubıh, Rangeman, tirendaz, Sabri, Shepherd, Hakan_

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi