Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sureshell 8 li shotshell carrier.
Ben de M2 için 6 'lı Mesa Tactical fişeklik almıştım. Kontrol ettim, yaklaşık 100 atış sonrası herhangi bir sorun görmedim. Vidada gevşeme de olmadı.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
cnrabt, alone61, lenduha
Fotoları ekliyorum, her yerden kusursuz ve orjinal fabrikasyon gibi duran bir ürün. Kesinlikle gevşeme ve bozulma söz konusu değil. Sürekli ve uzun süreli kullanım ve test halindeyim.
[Resim: OVyaz4.jpg]
[Resim: YqOVaE.jpg][Resim: 8PNX3W.jpg]
[Resim: m4JRaZ.jpg]

Alıntı
6 üye teşekkür etti:
S@riyerli, alone61, lupus, cnrabt, Mehmet Emin, heisenberg
(25-12-2016, 12:45 AM)lenduha demiş ki: Sn Ahmet Özalp, sıvı conta uygulamanızın sonuçlarını merakla bekliyor olacağım. Benzer değerlendirmeyi fişekliği bir şekilde monte ettikten sonra biraderim de yapmış, özellikle yanal kuvvetler sonrası (fişek söküp takma) tekrar gevşeme olabileceğini öngörmüştü. Hatta tüfeğin üzerinde bu aksesuar varken kutusuna yerleştirip kapadığınızda, farkettiğiniz boşluk nedeni ile vidalar üzerine yukarı+yanal yönde bir kuvvet uygulanıyor (gazoz kapağına açacağın uyguladığı kuvvet gibi).

Tekrar gevşeme olur ise B planımız bir numara büyük diş açmak olacak. Sizin silikon testi de başarıya ulaşırsa bunu da ek önlem olarak uygulamayı düşünmemiz gerekecek.

Bu arada Sn. hunter 12, velcro bantı gövdeye yapıştırmak için ne kullandınız? Bu tür aksesuarlar gövdeye ne şekilde sabitleniyor?

Saygılarımla.

Sayın Lenduha,
Bugün itibariyle, Fişeklik takılı olarak 300 atışı geçtim.
Herhangi bir oynama, gevşeme görmedim.

Würth SİLİKON SIVI CONTA 250 isimli ürün sürekli olarak -30'C - +250'C arası ortam sıcaklığında kullanılabiliyor, anlık olarak +300'C kadar dayanıklılık gösteriyor, zaman içinde sertleşmiyor esnek kalıyor.

ÖNEMLİ: Fişekliği söküp, Tüfek gövdesinde silikon izi kalıyor mu diye kontrol etmedim. Bence önemli değil fakat söküldüğünde leke bırakabileceğini düşündüm. Kozmetik konusunda hassas arkadaşların dikkate almasında yarar var.

Saygılar

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
Mehmet Emin, alone61, lupus, Fruktoz23
Değerli forumdaşlar bu ekipman ile alakalı bir paylaşım daha yapmak istiyorum.

İlk paylaşımımdan sonra kullanmayı bırakmıştım ancak haziran ayından itibaren kutu içinden çıkan diğer ikili vida ile tekrar kullandım. Bu akşam merak edip bir söktüm karşılaştığım manzaralar aşağıdaki gibidir. Aparat ikinci vidası ile takıldıktan sonra toplamda 93 atım görmüş,bunların 25 kadarı 28 gr hafif saçma kalanları ise şevrotin ve tek kurşundur.

İlk foto tüfeğin kasası üzerinde bıraktığı iz ile alakalı umarım zamanla geçer.
[Resim: IMG_9309.jpg]
İkinci foto daha önceki vidanın karşılaştırmak açısından tekrar çektim.
[Resim: IMG_9312.jpg]
Bu foto da kullandığım ikinci vidanın fotosu. Bu sefer eğilme ters taraftan başlamış. Eğilme farkedilebilmesi için yanına düz bir alyan koydum. 

Buna sebep olarak taşıyıcının vida deliğinin genişlemesi sonucu vuruntunun artmasından sebep olduğunu düşünüyorum.
[Resim: IMG_9313.jpg]
Bu da genişleyen vida giriş deliğinin son hali. İlk foto ile karşılaştırılabilir.
[Resim: IMG_9314.jpg]
 Şimdi yaradan hakkı için hiç mi iyi tarafı yok derseniz kışın o kadar su yedi ama en ufak pas yapmadı Smile vidalarında  locktite olmadan dahi en ufak gevşeme olmadı ve atışta tepme ile beraber fişek yuvalarının fişeği tutma durumu fena değil. 

Durum budur...Tahminim 8 fişek kapasiteli ve tek vida ile kullanılabilir olduğundan hem taşıdığı fişekler ve kendi ağırlığının tek vidaya fazla gelmekte ve tepme  ile beraber bu vidaya çok yük binmektedir. Alüminyumun yetersiz sertliği de eklenince vida eğiliyor ve vida deliği deforme oluyor. Diğer forumdaşlarımın bu model tüfek için olan 6 lı taşıyıcılarında sorun yoksa eğer olmamasının sebebi bu bahsettiğim ağırlık karşılama problemi olabilir yada locktite ile sabitledikledilerse eğer belki de henüz  açıp bakmadıklarından dolayıdır Smile 

Benim için bu taşıyıcı aparat sadece hazırlanabilecek vaktiniz olan bir ölüm kalım mücadelesinde (örneğin zombi saldırısı Smile) belki kullanılabilecek bir üründür. O da hiç eğitim yapmadan ne kadar mümkünse... Devamlı olarak combat reload yada tactical reload eğitimi yapabileceğim bir ürün ne yazık ki değildir.

Saygılar.

Alıntı
6 üye teşekkür etti:
husrev, Sabri, Yasin06, Kıraç Ata, lenduha, Cem1964
Sn cnrabt, tüfek üzerindeki izleri alüminyum bulaşık teli ile kesinlikle bastırmadan, "çok hafif" bir şekilde silebilirsiniz.
Benzer sıkıntıyı bu şekilde bertaraf etmiş biri olarak yazıyorum. Ancak mat boyanın bir miktar parlamasını göze almalısınız.

Saygılarımla.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
cnrabt, Sabri, Cem1964
Sayın lenduha, teşekkür ederim ancak daha öncelerde de yazdığım üzere kozmetik durumları çok kafaya takan biri değilim. O sebeple sadece temizlerken bez ve temizleyiciyi bastırmayı düşünüyorum. Bu arada Benelli M2 kasasının (receiver) ilginç bir boya özelliği var ufak tefek çizikler zamanla farkedilmez oluyorlar. Geçen sene çarparak çizdiğim yeri bulmak için ışık altında bayağı bir evirip çeviriyorum. Eski glock boyasını örnek gösterebilirim. Umarım bu aşınma da zamanla eldiven sürtünmesi,el kiri vs ile rahatsızlık vermeyecek duruma gelir.

Aklıma gelen bir başka şey de bu yamulup duran iki parçalı "Chicago screw" denen şeylerden uygun ebatlı olanlardan bulabilirsem ki zor gözüküyor, bir kaç tane alıp kenara koyarım. 150 atımda bir yamulanı atar yenisini takarım. Kasa zaten pert oldu fişek  bölmelerinden ikisini de kesip ardından 6 lı olarak denemek fikri de aklımda. Hoş genişleyen delikle tahminim bize en fazla 50 atım daha geç yamulan vida sağlamaktan öte gitmez ama hayırlısı.

Saygılar.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
lenduha, Sabri, Cem1964
(20-08-2017, 09:55 PM)cnrabt demiş ki: Benim için bu taşıyıcı aparat sadece hazırlanabilecek vaktiniz olan bir ölüm kalım mücadelesinde (örneğin zombi saldırısı Smile) belki kullanılabilecek bir üründür. O da hiç eğitim yapmadan ne kadar mümkünse... Devamlı olarak combat reload yada tactical reload eğitimi yapabileceğim bir ürün ne yazık ki değildir.

Saygılar.

Sayın cnrabt,

Çok acil, elinizi silaha atıp hemen mühimmat gerektirecek bir durumun olma ihtimali ne kadardır?  Eğitiminiz yoksa eliniz ayağınıza dolaşmadan Combat Reload ne kadar başarılıdır? Örneğin çocuklu evde silahın üzerinde mühimmat ne kadar risklidir? Silahın yakınında fişeklik bulundurmak, daha çok mühimmat taşıması  açısından daha mı pratiktir? Bu aparatlar silhlarımıza zarar verme olasılığı nedir? Ufak çizikler satmaya karar verdiğimizde değerini düşürebilir mi? Kafamdaki sorulardan bazıları.

Bazı durumlarda bir fişek bir can kurtarabilir. Tüfeğe verdiği ağırlık nedeniyle geri tepmeyi azaltır. Kafamdaki olumlu düşünceler.

Bazı arkadaşlarımızın denedikten sonra, bir daha takmama kararı verdiklerini de biliyorum. Ben de tüfeğimin yanında fişeklik bulundurmayı tercih ediyorum. Sonuçta bu bir tercih meselesi, herkesin kendi kararı.

Yukarıdaki bilgilendirmeniz için teşekkürler

Saygılarımla

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Kara45, cnrabt
Sayın Sabri, sanırım bana hem başka çözümler de var demek istiyorsunuz hem de genel fikirlerinizi hem belki de kullanmayı düşünüp side saddle ile ilgili endişelerinizi dile getirmişsiniz.

Öncelikle verdiğim örneğin biraz daha iyi anlaşılabilmesi adına, hazırlanabilecek vaktimiz olduğu hayati durumlar için kar lastiği örneği bu durumu pekiştirir sanırım. Kimi sürücü kasım ayında takar kimi tv de "kar geliyor" haberini aldığı sabah takar. Kar bir kere yada iki kere yağar sonrasında yola devam edebilenler ve kenara çekip bekleyenler  olarak insanlar ikiye ayrılır. Ortalıkta belirmesi muhtemel artık kapıya dayanmış kaotik ortamlarda da örnek buna benzeyebilir. Ancak idman yapamadığınız bir aparatı takmak benim kafama da yatmıyor. Eee üstüne taksak taşıyıcı vidası yamuluyor gövdedeki delik deforme oluyor, mevzunun olduğu sabah taksak o bize biz ona bakacağz  vs. vs... Daha önce hiç denenmemiş bir durumda bahsettiğimiz side saddle ile bu manevralar  elimizi ayağımıza kısmen dolandıracaktır. 

Çok acil silah ve mühimmata gerek duyulabilecek durum için daha geçen gün evde başıma gelen olayı anlatayım. Ben evimde tabancamı bir şarjör dolu tabancadan ayrı şekilde ebeveyn banyosundan çevirme hobi odasıvari bir yerde emniyet altında tutarım. Geçtiğimiz aylardan birinde hanımla aynı anda evin içinden geldiğine emin olduğumuz  sese  uyandık. Ben başucumdaki ebeveyn banyosuna ulaşıp tabancayı alıp çok fazla şakırdatmadan fişeği yatağa sürmem 10-15 sn arası rahat vardır. Şükür ki ses hala sebebini bilmediğimiz ama tehlikeli olmayan bir durummuş tekrar uykuya daldık.Böyle bir durumda ciddi bir olay olsa çoktan işimiz bittiydi. Özellikle yabancı self protection videolarını izlerseniz herşeyin ne kadar şimşek hızıyla ve beklenmedik anlarda gerçekleştiğini farkedebilirsiniz. Daha sonra tabancayı şarjör takılı olarak elimin altında çekmecede bulundurmanın bana zaman kazandıracağı konusunda hemfikir olduk. Aciliyet malumunuz bir kere oluyor onda da ya devam ya tamam...  

Çocuklu ev konusunda silah ve mühimmatın çocukların ulaşabileceği yerde olması tabii ki risklidir.  Yine kendimden örnek verirsem. Çocukken benden av tüfeğini nasıl saklayacaklarını şaşırırlardı. Çok oynardım. Şükür sıkıntılı bir durum olmadı. Şimdi büyük oğlum 10 yaşında bahsettiğim odada büyüdü. Ayrıca kendi 36 lığı var beraber fişek doldururuz, atışa gideriz asla silah ve mühimmatı  ellemez hatta beraber değilken ilgisini bile çekmez. Kısacası bu olaya doymuş bir çocuk onun için tabu olmaktan çıkmış sıradan bir şey futbol topu gibi. Ne var ki baba yüreği işte ergenlik dönemine girip kanı deli aktığında yada eve ben yokken arkadaşı gelmesi durumları beni hep endişelendiriyor. Bu konuyla ilgili çözümleri planlama ihtiyacı duyuyorum. İki yaşında bir de küçük var ki o beni şimdiden endişelendiriyor Smile silahlığın kapıya 3 asma kilit vursak durdurur mu emin değilim. Kısacası duruma,çocuğa ve evin ortamına göre olarak kendi fikrimi belirtmiş olayım.

Tek fişekle tüm gidişatı değiştrebilecek olmamız tabii ki mümkün. Aparatın geri tepmeye olan olumlu etkisi tartışılmaz. Tam yüklü vaziyette 44 gramlık tek kurşunları çerez gibi atabiliyordum. 

Tüfeğe verbileceği zararları içeren fotolar zaten önceki mesajlarımda mevcuttur. Tetik grubunu tutan pim deliğinde çok küçük bir miktar deformasyon. Ayrıca gövde üzerinde bahsi geçen uzunlamasına iz. Daha önce de tüfeğimle ilgili sevmediğim yönleri belirten mesajları da  hesaba katarsak zaten benim tüfeği kimse almaz. Smile Ben hiç bir zaman bir malı satarım diye kullanım belirlemiş bir insan olmadığımdan benim için sorun değil. Fazlalık duruma düşmüşse zaten dost işi elden çıkarırım olur biter. Ne var ki silahın fonksiyonelliği kadar iğne ucu kadar çizik olmaması durumuna takıntılı insanlar da yok değil. Bu durumda gerçekten takıntılı kişi almaz. Almak isteyen de  fiyat kırmak için koz olarak kullanabilir.  O anki durum belirleyici olabilir. Ben bir silahı alacak isem bakacağım öncelikler farklıdır;silaha ziynet eşyası muamelesi gösterecek birinin öncelikleri farklı.

Şahsi düşüncem side saddle ile anı kurtaracak şekilde bu manevraları yapmak fişekliğe göre daha pratik en azından elinizin biri boşta kalıyor. Hoş elinizin birini yine boşta bırakacak fişeklik tipleri veya fişekliği tutuş veya taşıma şekilleri de mevcut. Ancak bu aparat, tüfek nerdeyse orada olan bütünleşmiş pratik bir şey. Bagajdan sadece tüfeği çıkarmanız yeterli,fişekliği de elinizde olarak düşünebilirsiniz. Daha önce taktik amaçlı bir şekilde reload manevraları gerçekleştirdiyseniz aparatın ergonomik durumundan dolayı da kısa sürede intibak sağlanıyor. Tabii bu pratiklik elinizin altında  saddle ı takılı bir tüfek olunca geçerli,cepten fişek yüklemek insanın başına her yerde  geliebilir ona da çalışmak lazım derseniz haklısınız. Ne var ki ciddi eğitimler içeren bir çok disiplinde taktik tüfek oluştururken bu semerin avantajı göze çarpmış ki hemen her zaman kendine yer buluyor. Ben avda dahi faydasını gördüm desem... Fişeklik orada da var. Ancak karanlık akşam beklerinde elinizi attığınız yerde 4 önde şevrotin 4 arkada tek kurşun  hazır olması gayet güzel. Fişeklik belde dönüyor. Saçma çekerken tek kurşun çektiğim vakidir. 

Sanırım ben bu fişek semeri işini, cırtlı vs gibi farklı aparatlarla da ama öyle ama böyle zorlamaya devam edeceğim.

Biraz uzun oldu kusura bakmayınız.

Saygılar.

Alıntı

(22-08-2017, 02:29 AM)cnrabt demiş ki: Sayın Sabri, sanırım bana hem başka çözümler de var demek istiyorsunuz hem de genel fikirlerinizi hem belki de kullanmayı düşünüp side saddle ile ilgili endişelerinizi dile getirmişsiniz.
Sayın cnrabt,
Yukarıdaki yazımda bunun bir tercih meselesi olduğunu yazmıştım. Ben kullanmıyorum, kullanmayı da düşünmüyorum. 
Eğer bir kötü gün planınız ve stratejiniz yoksa side saddle da bir işe yaramaz, metal diplik yukarı olan mı, aşağı olan mı şevrotin, o anda ona bile karar veremiyebilirsiniz.
İsterseniz konu başlığınızı bozmayalım, tartışmak isterseniz uygun bir başlık altında sürdürebliriz.
Saygılarıma

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
cnrabt
Haklısınız sayın Sabri biraz tekrar niteliğinde ve konu dışına çıkan bir gidişat olmuş. Kısmet olur da bir başka konuda geçerse deneyimlerimizi fikirlerimizi paylaşırız.

Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Sabri

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi