Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sureshell 8 li shotshell carrier.
Sayın cnrabt bende bir geri dönüş bildirimi yapayım. 2 yıldır eastac shotgun card adlı ürünü Side saddle olarak kullanıyorun. Tüfeğimin gövdesine yapştırdığım velcro bantta en ufak bir açılma veya fişekleri tutan fişeklikte bir gevşeme olmadı. Tüfeğin gövdesinde fişek taşımayı düşünenler için alternatif bir ürün shotgun card...
Saygılarımla.

[Resim: IMG_20160203_110501_zpsve13u6p7.jpg]

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
cnrabt, Gravis_Pro, ilksurfer, alpago, lupus
(22-12-2016, 11:17 PM)harun demiş ki: Sayın cnrabt,

Satıcı ve ithalatçı olarak öncelikle bize başvursaydınız, çok daha hızlı çözüme ulaşabilirdiniz.

Şimdi, konuyu üreticiye aktaralım, bakalım ne diyecekler?

Yaşadığınız sıkıntı münferit olarak ürüne ait olabilir, belki de tasarım hatasıdır. Tasarım hatasına pek ihtimal vermiyorum, çünkü Amerikalı'lar bu ürünleri bizden çok daha hoyrat kullanıyor. Bizden önce böyle bir hatanın kokusu çıkardı. Üründeki malzeme hatasından kaynaklı olabileceğini düşünüyorum.

Her durumda ben değişiklik talep edeceğim. Ancak şu sıralar tatil başlıyor. Birçok firmanın 2017 işbaşı 9 Ocak'ta. Gelen cevaba göre hareket ederiz.

Sayın Harun o zaman sizden gelişmelerle ilgili haber bekliyorum. Esirgemeyeceğinizden hiçbir zaman şüphem olmayan ilginiz için tekrar teşekkürler.

Alıntı

(22-12-2016, 01:47 PM)lenduha demiş ki: Sn. cnrabt,

Öncelikle geçmiş olsun. ..
Diğer taraftan başıma çok daha kötü bir şey geldi ve bu benim hatam. Sureshell'i 2. kez Loctite ile sabitlerken, aksesuar ile birlikte gelen vidayı çok az daha zorlayarak yerine taktım. Bunun nedenini daha bol kullandığım Loctite'a bağlamıştım. Ancak sonradan farkettiğim üzere, ürün ile birlikte iki adet vida grubu geliyormuş ve metrik olanla diğeri arasında gözle farkedebilmenin çok güç olduğu diş aralığı farkı mevcutmuş... Tüfek deliğindeki dişleri kötü bir şekilde "düzlemiş" olmuşum. O günden sonra keyfim kaçtı ve 1-2 aydır o kısma ellemiyordum.
Sayın lenduha,
Aynı ürünü ben de almış 'En son ne aldınız?' başlıklı konuda paylaşmış idim.
http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...#pid331354
Bu konuyu görünce kalan malzemeye baktım ve söktüğüm 2 vida ve kalan 2 vidanın aynı diş olduğunu görünce başımdan kaynar su döküldü. Fişekliği söktüm. Hayret bir şekilde söktüğüm vidaların da tıpatıp aynı olduğunu gördüm.
Yani M3x10 Diş:0.5. Bütün vidaları kasaya takıp sökerek hepsinin aynı olduğunu teyid ettim. Bu durumda benim ürüne 2 set metrik vida koymuşlar. (Umarım başka bir pakette 2 set imperial vida yoktur)
[Resim: IMG_4662.jpg]

Hazır sökmüş iken bu konuda geçen bilgiler ışığında iyice inceledim. Fişekliğin Kasaya gelen arka yüzünün düzgün olmadığını görüyoruz. Arka yüz boyunca orta-üstte 6 mm eninde yanlara göre yüksekçe bir bant var. Fişeklik Kasaya yaslanıyor gibi dursa da arada, bant olan bölgede 0.3 mm, geniş olan alt ve üstte ise 1.4 mm boşluk var. (Filler ile ölçüldü)
[Resim: 15682635_10154835281543659_1399221074_n.jpg]

[Resim: 15722435_10154835281603659_1175409654_n.jpg]

[Resim: 15724216_10154835319308659_678241601_n.jpg]

Anladığım kadarıyla Kasa'yı çizmesin diye böyle tasarlanmış. Vida mesnet noktalarının ağırlık merkezinden kaçık olduğunu göz önünde tutarak, atış anında çok karışık kuvvetler etkisinde kalacağı belli. Hem çekme, hem kesme, hem de bir nebze de olsa torsion oluşuyor. Bu etkiler altında kalan bir eleman deplasmanı önlemek için en az 2 eksenden bağlanmalı. Üstteki 2 vidayı y ekseni olarak alırsak, x ekseninde Fişekliğin Kasaya bağlanması gereği açık.
Tüfeği ve Fişekliği delmek söz konusu olmadığına göre, istenilen bağlantı nasıl yapılabilir diye araştırdım. Çift taraflı, silikon, elyaf, bez, kapton vs. bantları eledikten sonra Isı dayanımlı sıvı conta (Wurth silikon, siyah 300'C) kullanmaya karar verdim. Bildiğimiz gibi silikon sürekli yükler karşısında direncini bir süre sonra kaybeden, ani yükler karşısında yüksek direnç gösteren esnek bir malzemedir, fişekliği yerinde tutacağını umuyorum. Vidaların kaç atış sonra gevşediğini yine burada paylaşacağım.
Saygılar.

not: Silikon malzeme boyayı etkileyebilir, artık bunu göze alacağım.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
harun, lenduha, Kanuni
(24-12-2016, 05:35 PM)Ahmet Özalp demiş ki: Bu konuyu görünce kalan malzemeye baktım ve söktüğüm 2 vida ve kalan 2 vidanın aynı diş olduğunu görünce başımdan kaynar su döküldü. Fişekliği söktüm. Hayret bir şekilde söktüğüm vidaların da tıpatıp aynı olduğunu gördüm.
Yani M3x10 Diş:0.5. Bütün vidaları kasaya takıp sökerek hepsinin aynı olduğunu teyid ettim. Bu durumda benim ürüne 2 set metrik vida koymuşlar. (Umarım başka bir pakette 2 set imperial vida yoktur)

Bunu da soralım arkadaşlara. Bakalım "standartları" neymiş?

Alıntı

Benelli M4 üzerinde Mesa tactical'in 6 fişek kapasiteli hem pikaçu ray, hem de fişeklik olan ürünü bir süredir kullanıyorum. Aldığım zaman bir kere monte ettim, herhangi bir aksaklık ve yamukluk söz konusu değil. Kasaya tam oturdu orjinal ray gibi, her şey yerli yerinde ve düzgün. Üzerinde sürekli fişekler var atış esnasında ve fişekler durmak ile kalmıyor sadece, sürekli antreman olsun diye hızlı fişek alıp yükleme yapıyorum. Tabiri caiz ise hunharca kullanıyorum. Ray üzerinde de Eotech 552 takılı, sıfırlamada en küçük bir sorun bile yok gayet stabil.
Ürünü Loctite ile monte ettiğimden kesinlikle gevşeme olmadı, o kadar zorlanmasına rağmen, fabrikasyon ürün gibi yerli yerinde gevşemeden duruyor. Çok memnun kaldığım bir üründür, gönül rahatlığı ile tüm M4 sahiplerine tavsiye ederim.

Saygılarımla.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
harun
Sn Ahmet Özalp, sıvı conta uygulamanızın sonuçlarını merakla bekliyor olacağım. Benzer değerlendirmeyi fişekliği bir şekilde monte ettikten sonra biraderim de yapmış, özellikle yanal kuvvetler sonrası (fişek söküp takma) tekrar gevşeme olabileceğini öngörmüştü. Hatta tüfeğin üzerinde bu aksesuar varken kutusuna yerleştirip kapadığınızda, farkettiğiniz boşluk nedeni ile vidalar üzerine yukarı+yanal yönde bir kuvvet uygulanıyor (gazoz kapağına açacağın uyguladığı kuvvet gibi).

Tekrar gevşeme olur ise B planımız bir numara büyük diş açmak olacak. Sizin silikon testi de başarıya ulaşırsa bunu da ek önlem olarak uygulamayı düşünmemiz gerekecek.

Bu arada Sn. hunter 12, velcro bantı gövdeye yapıştırmak için ne kullandınız? Bu tür aksesuarlar gövdeye ne şekilde sabitleniyor?

Saygılarımla.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
Gravis_Pro, hunter 12, Ahmet Özalp
(25-12-2016, 12:45 AM)lenduha demiş ki: Bu arada Sn. hunter 12, velcro bantı gövdeye yapıştırmak için ne kullandınız? Bu tür aksesuarlar gövdeye ne şekilde sabitleniyor?

Sn. lenduha,

Konuyu takip ettiğimden mütevellit acizane sorunuzun bu kısmını ben cevaplayım Smile

Sn. hunter12 'nin bahse konu Eastac Shotgun Card ürünü Velcro kendinden yapışkanlı cırtlı bant ile beraber geliyor. Ayrıca temin etmek isterseniz Velcro ürünü muhtelif yerlerde satılıyor.

Velcro ile başka bir vesile ile tanışmıştım. Bantı sağlam olduğu kadar cırtları da kolay kolay deforme olmuyordu.

Saygılarımla

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
hunter 12, lenduha
(25-12-2016, 12:31 AM)Kara45 demiş ki: Benelli M4 üzerinde Mesa tactical'in 6 fişek kapasiteli hem pikaçu ray, hem de fişeklik olan ürünü bir süredir kullanıyorum. Aldığım zaman bir kere  monte ettim, herhangi bir aksaklık ve yamukluk söz konusu değil. Kasaya tam oturdu orjinal ray gibi, her şey yerli yerinde ve düzgün. Üzerinde sürekli fişekler var atış esnasında ve fişekler durmak ile kalmıyor sadece, sürekli antreman olsun diye hızlı fişek alıp yükleme yapıyorum. Tabiri caiz ise hunharca kullanıyorum. Ray üzerinde de Eotech 552 takılı, sıfırlamada en küçük bir sorun bile yok gayet stabil.
Ürünü Loctite ile monte ettiğimden kesinlikle gevşeme olmadı, o kadar zorlanmasına rağmen, fabrikasyon ürün gibi yerli yerinde gevşemeden duruyor. Çok memnun kaldığım bir üründür, gönül rahatlığı ile tüm M4 sahiplerine tavsiye ederim.

Saygılarımla.
M4 ve Sureshell ile ilgili bir video'yu belki görmemişsinizdir diyerek, bilgi için paylaşıyorum. Ray'sız bir marka kullanıldığında tahliye sorunu var, yine sizin kullandığınız raylı fişeklik kullanılarak sorun çözülmüş. M4'ünüzde sorunsuz çalıştığı için memnun oldum. 
Saygılar

[Resim: maxresdefault.jpg]

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
Kara45, harun, Mehmet Emin
Teşekkürler Sn Gravis_Pro, işin aslı ilgilendiğim kısım velcro ya da fişeklik değil, "kendinden yapışkanlı bant" idi Smile Harc-ı alem bir bant mıdır, yoksa ısıya dayanıklı vb özel bir bant mıdır acaba? Fişekliği monte ederken vidalara ek olarak bu şekilde, sonradan sökülebilir özelliği olan bir bant kullanmak isterdim.

Saygılarımla

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Gravis_Pro
Sn. lenduha,

Bu konuda bir bilgim yok maalesef. Kullanım süresi içinde sökme ihtiyacımız olmadı. Velcro kendinden yapışkanlı ürününde kendi imali bir çift taraflı bant mı kullanıyor yoksa 3M gibi üreticiden mi temin ediyor bilemiyorum. 

Saygılarımla.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
lenduha

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi