Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Taurus Shotgun Revolver
Üstatlarım , 38/357 tabançelerle de 9 mm pipet denen kovanlar atılabiliyorsa da standart mermisiyle hiç sıkıntı vermeyen silahlar bu pipetleri patlatmayabiliyor.Pipetler çok kalitesiz de olsalar, kendisine ait tek kırma tüfekte hiç böyle problem çıkarmıyormuş.

Bir de şunu belirtmek isterim atıştan sonra top dönmezse paniklemeye gerek yok, plastik kovan namluya doğru ilerlemiştir.

Alıntı

Sayın nurikilligil,
Bendeniz Mercan yokuşunda binbir zahmet ile pipet buldu, amma velakin arkadaşım revolverine girmez de girmez.
Bu pipetler de farklı farklı mıdır? Smile
(Bulduğum pipetin resmini akşam ekleyeceğim, silah 686 idi.)
Saygılarımla

Alıntı

Bendekilerin de bazıları tablaları kalın olduğundan topun dönmesini zorlaştırıyor.Pense ile ezip incelttim kerataları.

Siz girmez derken çap olarak mı uzunluk probleminden mi bahsediyorsunuz acaba? Uzunluk problemi de yaşadım bendeniz bazılarında.Fakat çap tam oturuyor hepsinde.

Sonuç itibariyle pipetlerin en kötü yerli fişeklerle dahi kıyaslanamayacak merdivenaltı üretimler olduğunu tespit ettim.Markaları dahi yok.

Alıntı

Sayın nurikilligil,
Sizin de söylediğiniz gibi tabla kısımlarında sorun vardı: Büyük geliyordu.
Turan Gold Cartucce Cal. 9/42 7.5 gr. yazıyor kutunun üzerinde. Ve tablası plastik, belki falçata ile kesebilirim.
Ya da kesmeli miyim? Revolvere herhangi bir zarar vermiş olur muyuz?
Saygılarımla

Alıntı

Büyükten kastınız çap olarak fazlalıktan kaynaklı toptan dışa fazlalık vermesi mi tabla kalınlığından ötürü topun dönmesinin engellenmesi mi acaba?

Tabla kalınsa pense ile ezebilirsiniz.Fazla genişse kesmeye uğraşmaya değmez bence.Yuvarlak hatlı kesim muhakkak kazaya yol açıyor falçata ile.

İlla kullanılacaksa tek dolduruş tek atış yapılmalı ayrıca, sonuçta kalitesiz tablalar sayıları ne kadar fazla ise o kadar sürtünme yapıyorlar.Ayrıca çift patlama riski de olabilir düşük ihtimalle.

Alıntı

Sayın nurikilligil,
Tabla kalınlığından ötürü topun dönmesinin engellenmesi.
Ok uçlarını açmakta kullandığım özel bir kalemtraşım var, büyük ihtimalle beni falçatadan da kurtarır ama...
Anlaşıldı efendim, en iyisi ben bunları iade edeyim Smile
Bilgiler için çok teşekkür ederim,
Saygılarımla

Alıntı

Dediğim gibi ben penseyle iyi sonuç aldım en azından topun dönmesini engelleme konusunda.Fakat yine de patlatmama sorunu yaşatıyor.İğne belirgin vurduğu halde bir de.

E bir de sonuçta pipet, sonuç alsan ne almasan ne?410 gibi bir kalibre olsa en azından bir işe yarardı.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi