Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Taurus Shotgun Revolver
ekeke demiş ki:Açıkçası Kurum a gelse kaçırmayacağım bir lüvelverdir Sn Arkadaşlar...Big Grin

Sevgiler

Sn. ekeke malumunuz silah mevzuatımız pek şekilci, acı bir ironiyi barındırır biçimde bir o kadar da dağınık ve gizemlidir..

Şimdi bu silah geldi diyelim, sizce ne sayarlar? Tabanca mı?

Peki sırf lüfelver mekanizmalı diye sayarlar diyelim, peki namlu boyu tabanca standartlarında olan dipçiksiz bir shotgunı neden saymıyorsunuz desem bana ne cevap verecekler?

Ne yazık ki bizim mevzuatımız bu tip silahları tanımıyor..

Saygılar..

Alıntı

nurikilligil demiş ki:
ekeke demiş ki:Açıkçası Kurum a gelse kaçırmayacağım bir lüvelverdir Sn Arkadaşlar...Big Grin

Sevgiler

Sn. ekeke malumunuz silah mevzuatımız pek şekilci, acı bir ironiyi barındırır biçimde bir o kadar da dağınık ve gizemlidir..

Peki sırf lüfelver mekanizmalı diye sayarlar diyelim, peki namlu boyu tabanca standartlarında olan dipçiksiz bir shotgunı neden saymıyorsunuz desem bana ne cevap verecekler?

Saygılar..
Mevzuatta yerinin olmaması meselesini anlayamadım (Dur önce Sn.Ekeke abiye +1 yapayım Big Grin)
Çünkü silahın sahip olduğu 3 inch namlu tam tamına, evet tam tamına 6 adet yiv-sete sahiptir Big Grin
O yüzden Sn.Paşa abi bence de Ekeke abinin dediği gibi MKEK'e gelir gelmez talip olunacak bir lüverver Big Grin

Alıntı

nurikilligil demiş ki:

Sevgiler

Saygılar..

Sn Paşam, "Dünya" da bizim mevzuatı tanımıyor merak etmeyin...Big Grin Big Grin Big Grin

Alıntı

ekeke demiş ki:Sn Paşam, "Dünya" da bizim mevzuatı tanımıyor merak etmeyin...Big Grin Big Grin Big Grin

Hahaha Big Grin

Alıntı

turan tactical demiş ki:
nurikilligil demiş ki:

Sevgiler

Saygılar..
Mevzuatta yerinin olmaması meselesini anlayamadım (Dur önce Sn.Ekeke abiye +1 yapayım Big Grin)
Çünkü silahın sahip olduğu 3 inch namlu tam tamına, evet tam tamına 6 adet yiv-sete sahiptir Big Grin
O yüzden Sn.Paşa abi bence de Ekeke abinin dediği gibi MKEK'e gelir gelmez talip olunacak bir lüverver Big Grin

+1 de benden ama kaptırmatörleri uyandırmamak lazım Smile

Alıntı

Dün Max peyn filminde izledim... çok hoş yakın mesafede tahribat yapıyordu...Smile bizim yerli üreticiler böyle birşey yapsalar ya...Smile bizde eleştirelim.

Alıntı

Dostlar, arkadaşlar, üstatlar, eğer bahse konu lüfelver standart bir yivli kalibresi kullanmıyorsa yivi olsa da gelmez, gelemez, ruhsata bağlanamaz..Ha tersi geçerli ise de kullandığımız shotgun fişeği yasal olmaz..

Yivli shotgunlar var dünyada, dediğim gibi bizim mevzuat sıkı şekil şartlarına bağlı olduğundan ne yivli sayılıyor, ne de yivsiz..Evet bizi tanımazlar bu kafayla ama biz de mahrum kalır mıyız, kalırız, ki kısa vadede öznel mesele de bu, heheh..

Alıntı

nurikilligil demiş ki:Dostlar, arkadaşlar, üstatlar, eğer bahse konu lüfelver standart bir yivli kalibresi kullanmıyorsa yivi olsa da gelmez, gelemez, ruhsata bağlanamaz..Ha tersi geçerli ise de kullandığımız shotgun fişeği yasal olmaz..

Yivli shotgunlar var dünyada, dediğim gibi bizim mevzuat sıkı şekil şartlarına bağlı olduğundan ne yivli sayılıyor, ne de yivsiz..Evet bizi tanımazlar bu kafayla ama biz de mahrum kalır mıyız, kalırız, ki kısa vadede öznel mesele de bu, heheh..

Bu silah yivli olarak .45 Long Colt mühimmatta kullanmakta.

Alıntı

arkadaşlar kuruma gelsede pek çoğumuz istediğimiz halde almayız yada alamayız, neden mi?
fiyatı ucuz olursa çakallar alır ve kaptırmaya çalışırlar yada mkek buna kazık bir fiyat koyar, bilmem bin dolar...

Alıntı

Silah 45 LC ise shotgun değil shotgun fişeğe uyumlu standart bir tabanca..no problema!!

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi