Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Varta Indestructible ( Yok edilemez) fener incelemesi
(17-12-2016, 09:08 AM)FRD demiş ki: Geminin makina dairesinde,su,yag,yakita,hatta nadirde olsa dusmeye dayanacak,minimum 400 lumen isik ciktisi olan bir fener bakiniyorum ama Indestructible serisinde malesef uygun lumene sahip fener yok.

Daha once surekli sahsi olarak Led Lenser kullandim,cok basarili ama acma/kapama dugmesinin hassasligi can sikici benim icin. Fenix ve Led Lenser arasinda bir karar vermem gerekecek gene sanirim.

Sn.FRD
İşinize karışmak gibi olmasın ama bir öneri yapabilir miyim? Eğer kıçtan açma-kapama düğmesi olan sağlam alu. şasiye sahip bir fener alıp bunu 3 kat elastik bandaj ile kaplarsanız "Indestructible" diyemeyiz belki ama düşmelerde gayet iyi mukavemet sağlar duruma geliyor. Ben benzer şekilde kullanıyorum oldukça dandik bir feneri. Çokça taklalar attı ve sağ kaldı. (Forumda Sn.turan tactical 660 lümenlik güzel bir fener satıyor mesela,düğmesi de kıçtan)

Örneğin,(Kendi kullandığım fenere erişme imkanım şu an yok o yüzden internetten bulduğumu paylaşıyorum) Biraz daha sıkı ve çok katlısı olarak düşünün sarımı.

[Resim: saaaas.jpg]

free image hosting

Sn. 1905sss inceleme için teşekkürler.

Saygılarımla

Alıntı
9 üye teşekkür etti:
fbalun, Sabri, FRD, Gravis_Pro, ismicey, YgtBey, sem, Ahmet Özalp, 1905sss
(16-12-2016, 11:01 PM)Gravis_Pro demiş ki: Sn. harun,

Dediğiniz gibiyse bu feneri tüfeğe takıp 9 mt'de balık avlamamalıyız  Big Grin  Sanırım bir yanlış anlama var. Üretici, fener 9 mt su geçirmezlik değil, 9 mt' den düşme testi yapıldığını, su geçirmezlik ise IPX4 standartlarında (sanırım toz ve su sıçramaları) olduğunu belirtmiş. 

Saygılarımla

Vallahi doğru. IPX4 sadece 10 dakikalık su püskürtme test imiş.  Big Grin
Durduk yere balık yemi yapacaktık feneri...

Alıntı
11 üye teşekkür etti:
1905sss, Gravis_Pro, fbalun, GullyFoyle, Sabri, tirendaz, lenduha, ismicey, Ahmet Özalp, Mehmet Emin, DaRkNeSs-
Sn. 1905sss

İncelemeniz çok başarılı, çok teşekkürler.
Eğer mümkünse fenerin gövde çapını ölçebilir misiniz?
Ürünün sitesinde sadece kafa kısmının çapı belirtilmiş, ürünü satan başka siteleri de inceledim gövde çapını bulamadım.
Tekrar teşekkürler.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Gravis_Pro, 1905sss
Sn. 1905sss'e yaptığı değerlendirme ve ürünü satın almama neden olan olumlu bildirimleri için tekrar teşekkür ediyorum.

Sn emre76, elimde kumpas yok ama çevresinden çapını 2,26 cm olarak ölçtüm. 12Ga namlu ve şarjör tüpü ile kıyası ise şu şekilde:

[Resim: IMG_8782.jpg]

Alıntı
13 üye teşekkür etti:
Gravis_Pro, 1905sss, Sabri, Furkan51, GullyFoyle, emre76, tirendaz, ismicey, cnrabt, YgtBey, alpago, lupus, Mehmet Emin
Sn. lenduha
Ayrıca size de teşekkürler. 
Ben de almayı düşünüyorum, satıcıya gittiğimde elimdeki bağlantı parçasını götürüp deneyeceğim.

Alıntı

Sn. 1905sss elinize emeğinize sağlık çok güzel bir çalışma olmuş. Geçtiğimiz ay sağlam bir fener arayışnda iken Heider'in cf1 v2 modelini almıştım. Bende fenerimden gayet memnunum. Gece nöbetlerimde hiç beni yalnız bırakmadı. Ekleyebilirsem fotoğraf yüklemeye çalışacağım.
[Resim: image.jpg]

Çakmak, fener boyu için fikir vermesi amacıyla kullanılmıştır Smile

Alıntı
12 üye teşekkür etti:
1905sss, S@riyerli, heisenberg, Gravis_Pro, Murata, lenduha, ismicey, Fruktoz23, xeorx, sem, alpago, şekerlioğlu
Merhaba değerli forum üyeleri,

http://varta-consumer.com.ua/tr-TR/Produ...Light-3AAA
Linkteki feneri almayı ve silah feneri olarak 12ga yivsizimde kullanmayı düşünüyorum. Gerçek bir silah feneri olmadığının ve ışık gücünün de olması gerekenden zayıf olduğunun farkındayım, ancak şu an maddi imkanım buna elveriyor.

Sizce bu ürünün lümen gücü haricinde silah feneri olarak kullanımında bir handikap var mıdır görüşünüzü merak ediyorum. Sayın 1905ss, fenerinizden memnuniyetiniz devam ediyor mu sizin görüş belirtmenizden de çok memnun olurum efendim. 

Bir de aklıma takılan bir soru var, bu feneri alacak olursam karşıma üç seçenek çıkıyor, en ucuz olan 49,90 lirayken en pahalısı 110,50 liradan satıyor aynı feneri. Sizce ucuz olanın orijinalliğiyle ilgili tereddüt duyulmalı mı, bu fiyat farkı neden olabilir?
http://www.hepsiburada.com/varta-1w-led-...0wodRvMDfw (49,90)
http://www.pilburada.com/varta-18700-ind...6630u.html (77,65)
http://urun. N11 /isildak-ve-fener/varta-18700-indestructible-1w-cree-xp-c-led-fener-3aaa-P77938280?cid=604001&gclid=CIvpkOHYxdQCFc8YGwodQH4NkA&gclsrc=aw.ds (110,50 Linkte bir bozulma oluyor düzeltemedim ürün n11 de satılıyor.)

Saygılarımla.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Ahmet Özalp
Sayın Personal Defense,
Burası makbul bir yere benziyor. 49.90 TL (Gittigidiyor'daki ilan da aynı firmanın)

VARTA 18700
Saygılar

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
PersonalDefence
Sportive güvenilir bir firmadır. Fiyat da çok uygun.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
PersonalDefence, tirendaz
Sn. 1905sss,
5 senedir kullanıyırum.
Gerçekten yok olmadı. Araba testini bende denedim hala çalışır durumda.
Elinize sağlık. Güzel bir anlatım olmuş.
İyi forumlar.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
PersonalDefence, tirendaz, 1905sss

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi