Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Armsan EOS .410
Benim de şuan tek kırmaya ihtiyacım yok, fakat alırsam ölçüleri büyük bir ahşap el kundağı yaptırıp (max 50 lira tutuyor) ardından 5 dolara çinden üçlü namlu sıkıştırma monteli ray ile birlikte dremelle girişecem.

Biraz " Bubba the Gunsmith " tarzı oldu ama olsun Big Grin

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Gravis_Pro
Yarın 66 namlu bir Eos .410 daha geliyor nasipse Smile

Saygılarımla

[Resim: Eos.png]

Alıntı
8 üye teşekkür etti:
Ruhsuz, PersonalDefence, 1905sss, heisenberg, fbalun, kuzeybuzulu, SSSalih, Fruktoz23
Buluşmada inceleriz değil mi? Smile

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Gravis_Pro, fbalun
Sn. 1905sss

İnceleme ne kelime içini dışını kurcalayıp not vereceğiz  Big Grin Buluşma daha bir anlamı daha olsun Smile

Saygı ve sevgilerimle

Alıntı
6 üye teşekkür etti:
1905sss, fbalun, kuzeybuzulu, Fruktoz23, Sabri, tirendaz
Sn. Gravis_Pro

Tüfeğiniz öncelikle hayırlı olsun güzel ve isabetli atışlar dilerim. Benim kullandığım daha önce de resimlerini paylaştığım .410 Delta marka tüfeğimin gezinin resmini paylaşıyorum. Delta firmasının sahibi aynı zamanda ustası olan Yılmaz Bey ile aramız çok iyidir. Bu gezi beğenip EOS'a uydurabileceğinizi düşünürseniz sizin için sorabilirim Yılmaz Bey'e?

Saygılar[Resim: 1VNBJY.jpg]

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Gravis_Pro
Sn. 12gauge,

İlginiz ve iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Başka bir düşünce var aklımda şimdilik olmaz ise sizden rica ederim.

Saygılarımla

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
12gauge
(04-12-2016, 06:47 PM)SSSalih demiş ki: [Resim: 6.jpg]
[Resim: 7.jpg]

[Resim: 8.jpg]

Sn. SSSalih,

Aşağıdaki resim benim Eos .410 ile 25 metre ilk deneme atışlarım. En üstteki 3 tanesi ilk atışlar, sonrakileri aşağı doğru hedef alarak toplayabildim. Tüfeği aldıktan sonra düz bir zeminde gözle kontrol etmem neticesinde de namlunun yukarı yönde eğimli olduğunu gözlemledim fakat atış yapmadan emin olamamıştım teyit etmiş oldum.

Atış sonrasında kumpasla da kabaca ölçtüm. Namlunun atım yatağı ve ucu arasında 2 mm civarında eğiklik var. (Eos muadillerine göre daha etli namluya sahip olsa da 66 cm boyda esneme olması muhtemel) 

Namlu atım yatağı tarafı
[Resim: 4112mp.jpg]

Namlu ucu

[Resim: 0lljVR.jpg]

[Resim: X9dAj7.jpg]
[Resim: bky3a8.jpg]

Ayrıca toplam 80 adet atıştan (Yaf, Zuber, BPS, B&P marka) hemen hemen yarısı iğnenin hafif vurması sebebiyle ateşlemedi. Kimi fişeği 4-5 kere denedim olmadı. Ateşlenmeyen fişekleri bir süre bekletip kenara ayırdım sonrasında tekrar her birini denedim. Bu sefer kalanların yarısı normal olarak ateşlenirken kalan yarısını ise tetiğe basılı halde horozu elimle salarak ateşleyebildim. Transfer barı olmasını da düşünerek tetiğe de tam bastım ama fayda etmedi.  

Tüfek hakkında bilgi sahibi olmayanlar için; Aşağıdaki resimde tetik düşürüldüğünde horozun sarı boyalı kısmı gövdedeki sarı boyalı kısma çarpıyor, aynı esnada horozun sarı boyalı yerin alt kısmındaki girinti transfer barına, transfer barı da iğneye çarparak ateşleme sağlanıyor. İğne yuvadan az çıktığı ve .410 fişeklerin de kapsülleri biraz içeride kaldığı için (elimdeki mevcut fişeklerin hepsinde böyle) iğne boyu ateşlemeye yetmiyor. Horozun sarı boyalı kısmının az daha traşlanması yada transfer barının biraz kalınlaştırılması lazım Smile

[Resim: pXE75q.jpg]

Sizin resimlerden de üst vurduğu sonucu çıkıyor. Bu ve fişeklerle ilgili ateşlememe sorunu yaşadınız mı? Görüşlerinizi ve deneyiminizi paylaşırsanız memnun olurum.

Saygılarımla

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
1905sss, husrev
Haydaaaa  Sayın Gravis_Pro buda nerden çıktı şimdi,tam 2 tanede biz getirtecektik....
Fişeği düzgün ateşlemez,namlu eğik,nolur şaka olduğunu söyleyin Huh

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Gravis_Pro, 1905sss
Sn. fsmy,

Panik yok! Panik yok!   Big Grin Big Grin

Ne desem bilemedim ama durum yukarıda anlattığım gibi. Sn. SSSalih ' in cevabını da merakla bekliyorum.

Benim tüfeği henüz ruhsata işletmedim. Yarın sabah bayiden itibaren girişimlere başlıyorum. Buradan da bilgilendirme yaparım sizlere de.

Saygılarımla.

NOT: Genel anlamda ejektörlü tek kırma ve .410 için çok zevkli bir atışı var diyebilirim.

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
Sabri, 1905sss, fsmy, tirendaz
(18-12-2016, 09:33 PM)Gravis_Pro demiş ki: Panik yok! Panik yok!   Big Grin Big Grin

Ne desem bilemedim ama durum yukarıda anlattığım gibi. 

Sayın Gravis_Pro,

Panik yapmayın da, sinirlerinizi de yıpratmayın.

Hoca asistanına sormuş:
- Hata Nasıl yapılmaz? Tecrübe ile
- Peki, Tecrübe nasıl kazanılır?  Hata yaparak

Ben satın almadan önce adı lazım değil malum firmanın tüfeklerini bir denedim, pir denedim. Bu denemeler bana bir Beretta, bir de Benelli almaya patladı  Tongue 

(2 adet .410, bir adet 28 ve 1 adet 12 Ga yerli tüfeğimi uykuya yatırdım, şu sıralar mutlu, mesut İtalyanlarla flört ediyorum  Big Grin )

Saygılar

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
SSSalih, fsmy, tirendaz, Fruktoz23

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi