Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Armsan EOS .410
Bugün atış yapmak için 2 kutu fişek ile poligona çıktım. Eşimide götürmüştüm onada atış yaptırmak için ama hevesim kursağımda kaldı. Birinci fişeği sorunsuz attım. İkinci fişek sadece kapsül patlar gibi bir ses ile patladı. Boş fişeği çıkardım ve namluyu kontrol ettim kurşun çekirdeği namlunun içinde kalmış. Yanımda harbi olmadığı için atış yapamadan geri geldim. Sterling fişek ile ilk defa böyle bir şey başıma geldi. Namluyu iyiki kontrol etmişim yoksa allah korusun bir kaza yaşayabilirdim.
Saygılarımla
[Resim: 20170514_150235.jpg]

[Resim: 20170514_150418.jpg]

[Resim: 20170514_172355.jpg]

Alıntı
12 üye teşekkür etti:
FRD, heisenberg, Fruktoz23, gunman, PersonalDefence, lupus, Karagoz, sem, 1905sss, tsuba, Xlll, harun
Sayın kurtkan,
Sizin olay benim bir başka konuda yazdıklarımı doğrulamış. Bakın kapsülün kararttığı bölüm tapanın neresi.. Tabi ki kurşanını altına gelmesi gereken sert ve düz bölüm. .Artık klasikleşmiş ters tapa olayı burada da aynen vaki.
Barut kısmına gelmesi ve kapsülün isini taşıması gereken çukur bölüm ise tertemiz. Söylenecek söz yok artık.

Öte yandan çekirdekteki set deformasyonuna bakarsak Armsan biraz daha çapı genişletse fena olmayacak gibi. Kapsül patlamasıyla bile böyle ezilirse kurşun 700 bar'ı yediğinde vay haline...

Alıntı
14 üye teşekkür etti:
PersonalDefence, Xlll, lupus, Karagoz, heisenberg, kurtkan, sem, Murata, 1905sss, tsuba, Yasin06, harun, Ruhsuz, tirendaz
Günümüzde yaşadığımız ortam yeterince stresli . Stresten kurtulmanın en iyi yolu ise hobi sahibi olmak .

Eos ve benzeri silahlar " konunun başından bu güne kadar olan mesajları okudum , hep sorun " , stresten uzaklaşacam diye niyetlendiğimiz bir heveste insanı stres sahibi yapar . Belli bir standardı olmayan fişekler de , bu hevesin üzerine limon sıkar.

Edinilen hobinin amacı bellidir ;hafta içerisinde yaşadığım stresli ortamdan uzaklaşıp , sağlık ve sıhhat ile huzurlu bir ortam yaşamak .
Hobi amaçlı olsa bile , tercih ettiğimiz her türlü ekipman "ki konu ateşli silah " Rüştü'nü ispat etmiş marka ve modeller olmalı .

Saygılar .

Alıntı
11 üye teşekkür etti:
kurtkan, tirendaz, lupus, Murphy, kaan han, 1905sss, heisenberg, tsuba, Yasin06, sem, harun
Ne zaman Sterling yada Zuber ile ilgili bir şey okusam, aklıma direk Sn. Kaan Han'ın "Zuber ve Sterling'i yerde bulsanız dahi almayın." sözü geliyor.

Alıntı
6 üye teşekkür etti:
kaan han, Sabri, 1905sss, mimaslan, heisenberg, Ruhsuz
Sayın septia : öncelikle paylaştığım sözü hatırladığınız için gerçekten teşekkür ederim.
Sterling dünyanın en isabetli kurşunlarını yapsa bile almam! Neden mi ? İçindeki kömür isi gibi is yapan baruttan. 
Bir saçma fişeği atsanız atım yatağının yanan mum üzerine tutulmuş gibi olduğunu göreceksiniz.
Zuber tamamen sorun.
Sert patlama isabetsizlik vb.

Mümkün oldukça Yaf kullanın.

Sevgiyle...

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
heisenberg
Bu bu hafta sonu sözkonusu  markalardan birinin istediğinde ne kadar güzel fişek üretebildiğini test etmiş oldum. Sadece özen göstermeleri yeterli.

Alıntı

(14-05-2017, 09:28 PM)Xlll. demiş ki: Eos ve benzeri silahlar " konunun başından bu güne kadar olan mesajları okudum , hep sorun " 

Hobi amaçlı olsa bile , tercih ettiğimiz her türlü ekipman "ki konu ateşli silah " Rüştü'nü ispat etmiş marka ve modeller olmalı .

Sayın XIII,

Size katılıyorum. Uzun süredir ben de konuyu izliyorum bu tek kırma niye alınır anlayamadım. 

12 Gauge çaptaki EOS ağırlığı 2,2 kg. 28 Gm fişek attığınız zaman geri tepmesi, sizin M4 le 56 Gm fişek atmaya eşdeğer.  24 gm üzerinde insanı gerçekten yorar. Hobi tüfeğinin de bir konforu olması gerekir diye düşünüyorum.

Nişangah deseniz gez yok, atım yatağındaki kalınlık ile namlu ucundaki pirinç arpacık nişan almayı zorlaştırıyor. Band nişangah olsa hadi trap atılır diyeceğim ama o da sıkıntı bence.

İkinci fişeği doldurmak en az 5-6 saniye sürer, bununla savunma olmaz, sizin yaptığınız domuz avı hiç olmaz.

Yukarıdaki yazılanları okuyunca nişangah sorunu, kurulmasında sertlik, ateşlememe, ejektörde sıkışıklık, el sıkıştırma vs.. vs.. sizin dediğiniz gibi hep sorun. Kullananlara kolaylıklar diliyorum.

Saygılarımla

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
Xlll, Murata, FRD, Fruktoz23, tirendaz
Tekrar olmuş, özür dilerim

Alıntı

Sn SSSalih,
Sn Gravis_Pro,
Eos 410 ile bu pazar 2 kutu fişek attım. Hedefin 3, 4 cm altına nişan almak gerekiyor. Yani bu haliyle tüfeğim üst vuruyor. Sizde durum nasıl? Konunun başında sizlerinde bahsettiği gez yaptırma veya arpacık yükseltme ile ilgili herhangi bir işlem yaptırdınız mı?
Saygılarımla

Alıntı

Sn. kurtkan
Hedefin üç veya dört santim altına hangi mesafeden nişan aldığınızı bilmemekle beraber tüfeğinizin namlusunda herhangi bir sorun olmadığını varsayar isek konunun başında belirtilen nedenlerden dolayı tüfek üst vuruyor. İkinci sorunuza gelince ben ray masrafına girişmedim veya herhangi bir işlem yaptırmadım, bipod bağlantı aparatı ve red dot ile kullanıyorum. Daha doğrusu yeğenlerime ateşli disiplini edindirmek adına veya bayanlara kullandırıyorum. 
Saygılarımla.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi