Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ege Tayfası Urla Buluşması
Keşke haberimiz olsaydı.
Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Sabri
(26-12-2016, 07:40 AM)kaan han demiş ki: Keşke haberimiz olsaydı.

Saynın kaan han,

Bu bir organizasyon değil, 1 gün öncesinde oluşan spontane bir buluşmaydı. Ege bölgesi için geniş kapsamlı bir organizasyon gerekli oldu. Düzenleyip, hepinize haber vereceğiz.

Saygılar

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
kaan han, LAMRETOEJ
Etkinliği düzenlediğiniz yerin neresi olduğunu da paylaşırsanız sevinirim. Teşekkürler.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Pit Bull
Umarım bir sonraki buluşmadan haberimiz olur. Fırsat bulabilirsem ben de katılmak isterim.

Alıntı

(26-12-2016, 07:47 AM)Sabri demiş ki:
(26-12-2016, 07:40 AM)kaan han demiş ki: Keşke haberimiz olsaydı.

Saynın kaan han,

Bu bir organizasyon değil, 1 gün öncesinde oluşan spontane bir buluşmaydı. Ege bölgesi için geniş kapsamlı bir organizasyon gerekli oldu. Düzenleyip, hepinize haber vereceğiz.

Saygılar
Sn Sabri,
Izmir Karsiyaka'dan selamlar. Bir sonraki bulusmanizda beretta 1301 tactical tufegimle aranizda olmak isterim. Sevgiler.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Xlll
Takım taklavatı toparlayınca bende yanınızda bulunmak isterim çünkü asalak takılırsam gururum incinir, ezilirim. Tongue Ama benim gibi delinin tekini aranıza kabul eder misiniz bilmem. Big Grin

Alıntı

Selamlar, konu açma yetkim yok. İzmirliler haberdar olsun diye burada paylaşıyorum. İsteyen konu açabilir.
EXPOMEN AVCILIK VE DOĞA SPORLARI FUARI - İZMİR/Menemen
İzmir-Menemen/Gölpark Fuar Alanında, 5-8 Ekim 2017 tarihleri arasında birbirinden farklı ve birbirinden heyecanlı etkinliklerin gerçekleşeceği Expomen Hunting Avcılık ve Doğa Sporları Fuari'miz siz ziyaretçilerini bekliyor.
Girişlerimiz ücretsizdir ve tüm ziyaretçilere 4 gün boyunca açıktır.
Hatsan Silah Sanayi Tarafından Gerçekleşecek Havalı Tüfek Atışları, Motosikletle İlgili Merak Edilen Her Şey, THK Paramotor Gösterisi (Hava şartlarına bağlı değişiklik gösterebilir), Çadır ve Kamp Malzemeleri Görsel Tanıtımı, Dağcılık ve Doğa Sporlarına Başlangıç, Güvenli Motosiklet Sürüş Eğitimi, Okçuluk Aktivitesi, Kürek Yarışması, Ücretsiz Kano Etkinliği,Sörf Yarışması, Yavaş Bisiklet Yarışması, Kask Grubu Rock Konseri , Airsoft Oyun Gösterileri...

5-8 Ekim 2017 Tarihleri arasında Avcılık ve Doğa Sporları Fuarımızda gerçekleşecek görsel şölene davetlisiniz

Alıntı
6 üye teşekkür etti:
alpi, Sabri, tekoglu, DoganSW, DaRkNeSs-, kepenek50
Bir sonraki İzmir buluşmasında, müsait olursam bende katılmak isterim.

Alıntı

Menemen'deki fuara İzmir Motosiklet Derneği olarak katılım gösteriyoruz, motosiklet ile ilgili merak ettiklerinize cevap vermek üzere oradayız. Ayrıca müzik grubumuz K.A.S.K bir dinleti yapacak.
Ayrıca Airsoft merak edenlere beraber oyun yaptığımız A.T.A.F takımı bilgi verecek

Konuya dönmek gerekirse bir dahaki buluşmadan haberdar olursam katılmak isterim.
Saygılarımla.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
browning 61, Bertaraf3
Değerli forumdaşlarım,

Geçen cuma akşamı Sn. Kanuni'den bir telefon geldi. "Ismarladığımız metal hedefler geldi, yarın buluşuyoruz". Ertesi gün işimi bitirir bitirmez buluşma alnına yollandım. Atış alanına vardığımda forumdaşlarımız Sn. LAMRETOEJ, Sn. oberon, Sn. Kanuni, Sn. kara45, yeni gelen metal hedefleri alana kurmuş, çaylarını yudumlamaktaydı.

[Resim: metal_hedefler.jpg]

Yeni hedeflerimiz üzerinde tabanca tüfek denemelere giriştik.

[Resim: Ekip.png]

Bu arada Sn. kara 45 in yeni aldığı Fabarm pompalı tüfeğini de yakından görüp deneme imkanımız oldu:

[Resim: Fabarm_pompal.png]

Çalışmalara ilk önce tabanca atışları ile başladık. Sıralı düello hedefine yaptığımız 10 metreden atışlarda ben tabanca konusuna çok uzak ve deneyimsiz olduğum için pek başarı elde ettiğimi söyleyemeyeceğim. Videoyu tekrar izlediğimde "atışta yapılan hatalar" konusuna yazılabilecek çok şey buldum. Tabancaya hakim olmam için çok çalışmam azım. Kısıtlı istihkakla ne kadar olur, bilemiyorum:

Ama deneyimli olunca Sn. Kanuni gibi atışta oluşan tutukluk aşıp tüm hedefleri çevirmek sorun olmuyor:

Sıralı hedeflerde de keza

Daha sonra IPSC standart ölçülerinde hareketli  hedef üzerinde çalışmaya geçtik. 15 cm çaptaki gongu vurup salınan hedefe isabetli atış biraz deneyim kazanmak istiyor:

Sn. Oberon tabanca ile hareketli hedefe başarılı vuruşlar yaptı:

Daha sonra tüfek atışlarına geçtik :

Daha sonraki atışlarda 6 fişeğin altısını da isabetle hedefe yerleştirmem mümkün oldu:

[Resim: hedefte.jpg]

Sn. Kara45 yeni aldığı Fabarm pompalı tüfeğini hareketli hedefte başarı ile kullandı:

Daha sonra 30 cm lik gong hedefe 80 metreden tabanca ve tüfek atışları yaptık. Çekim maalesef hızlı çekim olmuş ama bu mesafeden sn. kanuni'nin gong hedefe 9x19 mermilerle isabetli atışlar yaptığını söyleyebilirim:

80 metreden gong hedefe atışlarımızda en başarılımız ise Sn. LAMRETOEJ oldu:

Havanın kararmaya başlamasıyla atış faaliyetlerimize son verdik. Oldukça yararlı bir çalışma olduğunu söyleyebilirim, metal hedefler tabanca ve 12 gauge atışları ile deforme olmadılar ve ödediğimiz paralara değdiğini düşünüyorum. Ertesi gün Sn. Kanuni tarafından üzerindeki metal hedefler üzerindeki izler sprey boya ile kaldırıldı:

[Resim: Boyanm_hedefler.jpg]

Saygılarımla

Alıntı
34 üye teşekkür etti:
madenci08, heisenberg, wubıh, Xlll, blacksea, PersonalDefence, lupus, S@riyerli, rainman, demirci57, zoro, alpago, Kanuni, browning 61, hunter 12, Kara45, HZT, Bertaraf3, kepenek50, Oberon, alpi, Cem1964, blueokkes, sem, Aldomoro Dogan Tanka, LAMRETOEJ, alone61, whistle, lenduha, ilksurfer, al-me, zarif_, wildeagle, DoganSW

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi