Ege Tayfası Urla Buluşması
Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ege Tayfası Urla Buluşması
Değerli Forumdaşlarım,

Bu gün Ege Tayfası'nın uzun süredir sürdürdüğü etkinliklerden birini Urla'da yapma imkanımız oldu. Dilerim ileride tüm İzmir TT forum üyelerinin de katılacağı etkinlikler yapma imkanımız olur.

Saat 15:30 civarında Urla'daki atış alanına ulaştığımda Sn. Kanuni benden önce varmıştı. Ama otomatik vites arabası yağan yağmur sonrası çamura saplanmıştı. Neyse, arabayı 3. viteste takıp, patinaj yapmadan 2 manevrada çamurdan kurtarması mümkün oldu. Diğer arkadaşlarımız gelinceye kadar derin sohbete daldık, bu arada onun Molot VEPR'ini incelemem ve atış yapma imkanım oldu, O da benim Beretta 1301 i denedi.

Daha sonra Sn. Oberon ve Sn.Kara45 aramıza katıldılar. Üzülerek belirteyim Sn.Lambratoej annesinin rahatsızlığı nedeniyle yarı yoldan döndü, Sn. XIII mevsim hastalığı, grip nedeniyle (bizlere bulaştırmamak için Cool ) aramıza katılamadılar.

Böyle bir buluşma özçekimsiz olmazdı tabii ki:

[Resim: IMG_7715.jpg]
Sn. Oberon, Sn. Kanuni, Sn. Kara45 ve bendeniz

Sn. Oberon  Fabarm SAT8, Sn. Kara Arthemis A-tac süperpoze ve Benelli M4, Sn. Kanuni Molot VEPR ben de Beretta 1301 Tactical ile katıldık. Önce herkes biri birinin tüfeği ile değişik gramajlarda fişekler atarak bunlar hakkında izlenimler edindiler. Yeri gelirse bu saydığım tüfekler hakkında kişisel düşüncelerimizi yazarız.

Etkinliğimize önce 25 metre atışlarla başladık, arkadaşlarımız grubun en yaşlısı olarak lütfettiler, ilk atış hakkını bana verdiler:  Beretta 1301 ile 25 metreden ilk atışım (ayıptır söylemesi)  hiç de fena olmadı

[Resim: Ekran_Resmi_2016_12_03_20_06_27.png]

Daha sonra birer atışla sırayı devrederek 25 metre atışlarımızı ayni hedef kağıdına yaptık. Aşağıda Gurubun grupmanı görünüyor. Herkes öküzün gözünü vurmaya çalıştı ama kimseye de kısmet olmadı, belki de biri birimize ayıp olmasın diye, yoksa arkadaşlarımızın hepsi deneyimli ve iyi atıcılar:

[Resim: Ekran_Resmi_2016_12_03_21_08_07.png]

Daha sonra günün esprisi Sn. Kara45 den geldi. "Düğüncü atışı  Big Grin " yapmak istiyorum dedi, literatüre "hobi atışı"ndan sonra yeni bir kavram eklemiş oldu. Aşağıda Düğüncü atışlarından  örnek videolar var:

Sn Kanuni'den Molot VEPR atışı:

Sn. Kara 45'den Benelli M4 atışı:

Sn. Kara45 Benelli M4 atışı (Yavaş çekim)

Sn. Oberon'dan Benelli M4 atışı (yavaş çekim)

Bu atışları sn. Oberon süre olarak değerlendirdi ama en kısa süreyi de kendisinin yaptığını ifade etmem gerekir.

Daha sonra arkadaşlarımızın benimki gibi ev hapsine mahkum olmamış tabancaları Sn. Kanuni'nin kendinin ciddi modifiye ettiği Canik ve Sn. Oberon'un Beretta FS92 si ile isabetli atışlar yaptık. Ama maalesef bunları kaydetmeyi unutmuşum.

Böylece yivli tüfeğimiz de olmadığı için Two Gun Wink  ile günü tamamladık.

Sonuçta çok keyifli bir gün oldu. Daha geniş bir organizasyon için bence bir deneme ve alt yapı oluştu, dostluklar pekişti, yeni tanışıklıklar mutlu etti.

Herkese güzel etkinlikler dileriz. Güzel bir hafta sonu geçirmenizi diliyoruz

Saygılarımla

Alıntı
72 üye teşekkür etti:
Gravis_Pro, Xlll, vgun, Yasin06, demasoni, kuzeybuzulu, asuspc, rainman, cnrabt, S@riyerli, efe1753, hunter 12, Kara45, GullyFoyle, Zulu, turion64, Fruktoz23, blacksea, al-me, wildeagle, paulieepasa, xxglockxx, Oberon, zarif_, demirci57, alpago, Cem1964, ilksurfer, Kanuni, Gazanfer, ToygaR, lupus, 1905sss, fbalun, blueokkes, DoganSW, kurtcebe88, harun, sem, heisenberg, tekoglu, Kıraç Ata, Tongel, tirendaz, alone61, madenci08, lenduha, ERDAL, Alphawolf, Vefasiz, fuat_61, Pit Bull, _X0X_, ugurucar57, simiot, maho07, Simurg, bilhan, LAMRETOEJ, xeorx, ismicey, Feass35, mfarukarikan, DrgFly, browning 61, Mutluay, Ransin, defender45acp, Murata, mesafeler, mertguvercin, Guven Guven
Sn. Sabri,

İşte özlenen Ege etkinliği Smile Eğlenceli ve deneyimli üyeler de bir araya gelince verimli olmuş.

Devamını dilerim.

Saygı ve sevgilerimle

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Sabri, Fruktoz23
İzmir grubu olduğunu bile bilmiyordum.

Bu arada küçük bir bilgi. Aracınız kuma çamura kara saplanırsa çekiş tekerlerinizin bir miktar havasını indirin. İlk önce geri vitese takın. Az biraz geri gidince durun 1 vitese takarak asılmadan çok yumuşak gaza basın. Biraz faydasını görürsünüz. Yalnız inik tekerle süratli gitmeyin.

Selamlar.

Alıntı

Güzel bir etkinlik olmuş. Sn. Sabri ve diğer arkadaşlar. Kısmet olursa bir sonrakine katılmak isteriz Smile

Saygılar

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Sabri
(03-12-2016, 11:15 PM)GullyFoyle demiş ki: Güzel bir etkinlik olmuş. Sn. Sabri ve diğer arkadaşlar. Kısmet olursa bir sonrakine katılmak isteriz Smile

Saygılar

+1

Alıntı

Ege ekibini bir arada görmek çok güzel.Düzenlenecek yeni aktivitelerde görüşmek üzere...

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Alphawolf
Sayın Ege Ekibi, Urla bölgesinde atış yapmak için tercih ettiğiniz alan, tam olarak Urla' nın hangi bölgesinde kalıyor? Rica etsem öğrenebilir miyim?

Saygılar, selamlar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Feass35
EGE TAYFASI 25.12.2016 BULUŞMASI

Bu gün İzmir için soğuk ama pırıl pırıl bir gündü. Ege Tayfası olarak tekrar buluştuk. Önce sn LAMRETOEJ seyyar semaveri kurdu ve çayımızı demledi. Ben de bu arada hedef hazırlıklarındaydım. Daha sonra ekip sökün etti. Önce çay molası ve sohbet. Tabii ki günün selfisi (Özçekim demeliydim belki) :

[Resim: IMG_7822.jpg]

iSoldan sağa Sabri, Kanuni, HkN, Oberon, XIII ve LAMRETOEJ

Herkes 2-3 çeşit tüfek bir bir o kadar çeşitli tabancalar ile gelmişti

Bir Ceviz kırma esprisi üzerine bir haftadır kendi aramızda yaptığımız şakalar sonrası, Trap plağı kesmediği için trap fişeği ile havada ceviz kırma yarışması düzenledik. Tahmin edeceğiniz gibi 2 cm çapı ile bu iş biraz çetin ceviz. Havada ceviz kırma ödülü olarak da bir kutu Winchester Buckshot koymuştum. Sırayla turlar halinde atış yaptık. Vurdun da kırıldı, yok yere düştüde kırıldı derken havada en net en şık vuruşu yapıp cevizi havada dağıtan ödülü oybirliği ile kaptı

Ödülü itirazsız kazanan Sn. XIII oldu.

Daha sonra zengin tüfek koleksiyonumuzla ( Benelli M4, Benelli Supernova, Mossberg 500 A pompalı, Fabarm SAT8, Ata CY slug, Huğlu 101 SE Superpoze, Saiga 12, Çatus GL 28) herkes değişik tüfeklerle yardımlaşma duyguları ile hedef atışları yaptı. Eotech ve Aimpointleri de yarıştırdık. Ortalık cayır cayır yandı desem yer var.

Daha sonra hazırlamakta olduğumuz 13 yarışmasının denemeleri için 20 m den sabit trap plaklarına tek kurşun atışlarımızı yaptık:

Tüfek faslını tamamlayıp, sn. LAMRETOEJ'in leziz çayı ve Sn. Oberon'un nefis keki ile mola verdikten sonra Tabanca atışlarımıza geçtik. Arkadaşlarımız tarihi değeri olan FN 1922 9x17 ile keyifli atışlar yaptılar. Ben de sayın HkN'ın Glock 19 u ile 10 metreden öyle bir grupman yapmışım ki, benim tabanca aşinalığım az olduğundan marifet Glock da diyesim geldi. Bu arada Glock 19, Beretta FS 92, Canik ile değişik taktik atışlar, zamana karşı iddialı yarışlar yapıldı fakat ben video kaydı almamışım maalesef.

Hava kararmak üzereyken en kısa zamanda tekrar bir araya gelmek ve ilginç yarışmalarda iddialaşmak üzere neşe içinde vedalaştık.

Saygılarımla

Alıntı
33 üye teşekkür etti:
Feass35, Xlll, Oberon, DrgFly, Gravis_Pro, Yasin06, Furkan51, asuspc, GullyFoyle, demirci57, LAMRETOEJ, lupus, fbalun, blacksea, hunter 12, Tongel, wildeagle, ugurucar57, Kara45, heisenberg, Fruktoz23, fuat_61, DoganSW, SertanY., alpago, defender45acp, ismicey, Simurg, tekoglu, browning 61, 1905sss, mertguvercin, Guven Guven
Harika bir gündü . Emeği geçen bütün arkadaşlarıma ayrı ayrı teşekkür ederim . Kek için ayrıca teşekkürler , harikaydı .

En kısa zamanda, Xlll yarışmasını ayrıntılı olarak forumdaşlarımız ile paylaşmak dileği ile .

Saygılar .

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
Gravis_Pro, Sabri, DrgFly, asuspc
(03-12-2016, 11:15 PM)GullyFoyle demiş ki: Güzel bir etkinlik olmuş. Sn. Sabri ve diğer arkadaşlar. Kısmet olursa bir sonrakine katılmak isteriz Smile

Saygılar
Kısmet olmadı demek ki.   :s  Cool Big Grin  

Ceviz mevzusu eğlenceliymiş. Tebrikler Sn.XIII 

Saygılarımla

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Xlll

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi