Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CZ P10 C!
Sayın üstadım,

Cevabınız için çok teşekkürler. Her cevap bir soru doğuruyor malum, verdiğiniz ayrıntılı cevabın ekseninden konuyu dağıtmadan birşey soracağım. 

Glock'un gördüğü rağbet ortadayken, neden sadece görünümüne ve kıl tetik yakalamaya yönelik taklitler yapılıyor. Safe action sistemi taklit edemiyorlar mi yerli ve yabancı üretici ? Bu hukuki bir durumdan mi kaynaklanıyor yoksa gerçekten yapamadıkları icin mi yapamıyorlar? Hadi Safe Action bir yana bir revolver gibi klasik DAO bir iğne vuruşlu polimer yapılamaz mı? Mutlaka sürgü hareketi gerekli midir iğnenin kurulumu için mekanik olarak? Çünkü tetiği ağır, tetik yolu uzun da olsa yüksek kapasitesiyle ve hafifliğiyle revolverden üstün olacak bir tasarım, tercih edilir bir alternatif olur diye tahmin ediyorum.

Saygılarımla...

Alıntı

(26-12-2016, 03:59 PM)PersonalDefence demiş ki: Hadi Safe Action bir yana bir revolver gibi klasik DAO bir iğne vuruşlu polimer yapılamaz mı? 

Walther P99' un DAO versiyonunu üretti, tutmadı, tarih oldu... Smile

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
PersonalDefence
Hazır konu CZ' den ve sadece iğne ateşlemeli DAO tabancalardan açılmışken, CZ' ninCZ 100 ile girdiği DAO macerasını da unutmamak lazım Sn.PersonalDefence... Smile

Aklıma gelen bir başka fiyasko sadece iğne ateşlemeli DAO tabanca da Colt All American...

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
PersonalDefence
Aslında sizin derdinizin ilacı yeni Karadağlı Sn.PersonalDefence, TARA TM9... Smile

http://www.tara-perfection.com/tm-9/

Son dönemlerin en yenilikçi tetik sistemlerinden birisini tasarlayıp ürettiler, ancak henüz ortada herhangi bir ticari başarı yok. Sadece iğne ateşlemeli, mükerrer tetik çekiş olan3 kg' dan hafif çift hareketli tetiği olan bir tabanca...

Alıntı
6 üye teşekkür etti:
shooter25, Triggernazi, sem, S@riyerli, PersonalDefence, şahin44
2006' da bağımsız bir cumhuriyet olan Karadağ...

Bizim Milli Tabanca Projesi' nden az daha yaşlı bir devlet... Güler misin... Ağlar mısın.

Alıntı
8 üye teşekkür etti:
shooter25, Oberon, sem, Sakin, S@riyerli, PersonalDefence, hunter 12, şahin44
Sayın Üstadım, 

Gerçekten ilacımı bulmuşsunuz, teşekkür ederim. Smile Tetik çekişi 3kg altında, reset mesafesi 3mm ve düşük atış aksına sahip, ayrıntılara ve manivelaların şekline kadar özen gösterilmiş bir tabanca. Yahu adamlar hiç olmazsa videolarında tetik disiplinine dikkat ediyor. Ben bu ülkeden bu silahın çıktığını gördüm ya, ağlamayı olmasa da kahrolmayı tercih ediyorum. İnanıyorum ki ülkemizde yalanlarla kandırılan, Nato'nun şu kadar testini şu kadara katlayıp geçmiş diye inandırılan insanlar da araştırıp bunları öğrense, onlar da kahrolurdu.

Şu an çok kısıtlı vaktim var, iki gün içinde Walther P99 DAO, Colt All American ve CZ100 üzerine de araştırma yapıp sizin başınızı dolu sorularla tekrar ağrıtmayı ümit ediyorum.  

Bu konularda bir şey araştırmak, bazen öğrenmek için yetmiyor. Tetik sistemine striker yazılması durumundaki gibi tecrübe ve sektör bilgisi ön plana çıkıyor. Böyle değerli ve aranıp bulunamayacak bilgileri bizim gibi ilgililerle, meraklılarla bilabedel paylaşıyorsunuz. Allah sizden razı olsun. 

Saygılarımla...

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
lupus, Antiterör
sakallı abimiz yeni bir inceleme vidyosu yayınlamış , genel yorumları oldukça iyi.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
PersonalDefence, sem

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
sem
Selamlar,

CZ Türkiye resmi internet sitesinde bir duyuru yayınlanmış;
http://www.cz-turkey-tabanca-tufek.com/i...09&lang=tr

Yeni parti CZ tabancaların Ağustos ayında MKE vitrininde yer alacağı bilgisi verilmiş. Ancak ilgimi çeken konu, yeni partide yer alacak tabancalar arasında hem P-07 hem de P-10 C modellerinin yer almıyor oluşu. İletişim sayfasında yer alan telefon numaralarından temsilcilere ulaşmaya çalıştım ancak hem cep hem de sabit telefonu açmadılar. Acaba yeni partide bu iki modeli göremeyecek miyiz? Bilgisi olan var mı?

Saygılar.

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
PersonalDefence, blacksea, heisenberg, Yasin06
P-10C'nin çok yeni ürün olduğundan hareketle gelmemesi anlaşılır ama P-07'nin gelmemesi ilginç. P-07, 7-8 yıldır düzenli olarak ithal edilen bir modeldi.

P-09 ise sanıyorum memlekete ilk kez geliyor. Orjinali 19+1 kapasiteye sahip olduğundan, demek ki CZ bu modeli de Mod TR haline getirdi.

Saygılar.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
ismicey, fbalun

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi