Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prohunt Av,Silah ve Doğa Sporları Fuarı
Değerli bilgiler için teşekkürler sayın Hunter 12, Pdm reddot ile ilgili izlenimlerinizi de paylaşır mısınız?

Alıntı

(04-05-2019, 12:17 AM)hunter 12Pdm optik yerli üretim red dot demiş ki: [Resim: IMG-20190503-120327.jpg]
Stooger str-9
[Resim: IMG-20190503-120319.jpg]

Küçük bir düzeltme; tabanca SAR 9 X Platinum.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
hunter 12, ERDAL, tanerzorlu01
Sayın Zemre10  çok dikkatlisiniz.  Yanlış fotoğrafı yüklemişim. 
Stooger Str-9
[Resim: IMG-20190503-122521.jpg]

[Resim: IMG-20190503-122518.jpg]
Pdm optik firmasından Serdar bey  optiğin  34 ve  44 Gr. fişekler ile test edildiğini 12 gauge geri tepmesine dayanıklı olduğu bilgisini verdi. 
Ürün lansman fiyatı 590 TL  bu fiyata alınıp yerli bir üretici desteklenirmi ? Bence 
desteklenir.  Sosyal medyadan takip ettiğim silahsever dostların atış videolarını izlemistim. Olumsuz bir yorum okumadım. 
image hosting websites free

.

Alıntı
10 üye teşekkür etti:
waltherslv, wubıh, Zemre10, karabasan, ErhanG, ERDAL, harun, splendes, xf7er, tanerzorlu01
Selamlar.
Cuma günü Prohunt fuarın daydık. Ankara'dan günü birlik gidip gelmek biraz yorucu oldu. Ancak yinede gittiğimize değdi.
Öncelikle TAC87'ye tüfekleri bırakın sabit bağlamayı, tamamen serbest bir şekilde inceleme fırsatı verdiği için teşekkür ediyorum. Ben Ankara'da ara sıra gidip oynuyorum oyuncaklarla, ancak diğer insanlar içinde bu iyi bir fırsat oldu.

Bir çok av tüfeği ürününü bir arada görüp kıyaslama şansımız oldu. Bazı markalardan neden uzak durulması gerektiğini anladım.
Benelli standına en son gidilmesi gerektiğini öğrendim. Keza onu inceledikten sonra gerisi hep kötü gözüktü gözüme. Arkadaşımın yorumunu aynen aktarıyorum. "Kurma kolunu çekmiyorsun. Gel diyorsun, o geliyor."

İleride bir gün bir adet Akus çifte almaya karar verdim. Cidden çok güzel silah yapmışlar. Güzel derken işçilik, görüntü ve ele avuca oturma anlamında diyorum. Alıp duvarıma asmak isterim.
Yazıcılar av standında henüz satışa çıkmamış bir .410 çifte vardı. Bir ara forumda bahsi geçen "backpack shotgun" için güzel bir alternatif gibi geldi. Tüfek çantaya sığacak şekilde tam olarak katlanabiliyordu.
Oradaki 61 cm namlu idi ama 47 ve 51 de yapabileceklerini söylediler. Bir kaç ay sonra arayıp bilgi alınabilir.
Sonuç olarak bence gelecek yıl yine gidilebilir. Katılan tüm firmalara teşekkürler.
Saygılarımla.

Alıntı
11 üye teşekkür etti:
marlinspike, harun, tirendaz, ERDAL, AsilCan, sem, Zemre10, lenduha, sauerist, tanerzorlu01, Carbon12
PDM red dot?ta parallax ve optik sorunu vardi gordugum kadariyla. Parallax icin daha detayli incelemek lazim ancak red dot?a hangi aci ile baktiginiza bagli olarak noktanin parlakligi ve boyutu degisiyor. Fiyatina gore destek olmak icin alinir mi, en azindan kaptirmasyon pesinde olmadiklarini belli ettikleri icin alinir ama hayati oneme haiz bir tabancaya veya tufege takilabilecek konumda degil henuz.

Ote yandan IDEF?te gordugum 3E EOS ve Aselsan?in optikleri, yabanci karsiliklari ile yarisacak kaliteye gelmis. Aselsan olmaz tabii ama en azindan 3E EOS icin av veya hobi icin kullanilabilecek sabit veya degisken buyutmeye sahip modelleri neden halen  sivile satmadiklarini anlamak guc zira sadece fonksiyon olarak degil tasarim olarak da cok iyi isler cikarmislar.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
wubıh, harun, sem
(08-05-2019, 07:27 AM)AsilCan demiş ki: Aselsan olmaz tabii ama en azindan 3E EOS icin av veya hobi icin kullanilabilecek sabit veya degisken buyutmeye sahip modelleri neden halen  sivile satmadiklarini anlamak guc zira sadece fonksiyon olarak degil tasarim olarak da cok iyi isler cikarmislar.

Sivile satış yapamaz, çünkü 3-12x50 dürbünü 3.500$'a sivil almaz.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Zemre10, topraxxx
(08-05-2019, 07:27 AM)AsilCan demiş ki: PDM red dot?ta parallax ve optik sorunu vardi gordugum kadariyla. Parallax icin daha detayli incelemek lazim ancak red dot?a hangi aci ile baktiginiza bagli olarak noktanin parlakligi ve boyutu degisiyor. Fiyatina gore destek olmak icin alinir mi, en azindan kaptirmasyon pesinde olmadiklarini belli ettikleri icin alinir ama hayati oneme haiz bir tabancaya veya tufege takilabilecek konumda degil henuz.

Ote yandan IDEF?te gordugum 3E EOS ve Aselsan?in optikleri, yabanci karsiliklari ile yarisacak kaliteye gelmis. Aselsan olmaz tabii ama en azindan 3E EOS icin av veya hobi icin kullanilabilecek sabit veya degisken buyutmeye sahip modelleri neden halen  sivile satmadiklarini anlamak guc zira sadece fonksiyon olarak degil tasarim olarak da cok iyi isler cikarmislar.

Ben her sefer İDEF'te sorduğumda ya yasak sivile satış yapamıyoruz şöyle böyle gibi kaçamak cevaplar veriyorlardı.Millet Schmidt&Bender'den vs nasıl dürbün alıyor dediğimde cevap verememişlerdi.

Alıntı

Ben de aslinda bu yuzden sordum, gerci Harun bey fiyattan kimse almaz demis ama ikinci el yivli bakarken gordugum kadariyla Steiner, Schmidt Bender,  Swarovskiler havada ucusuyor; sayet o gordugum durbunler gercekse 2.000 dolardan ucuzu yok.

IDEFte 3E EOSlarin orasini burasini elledik simarikca ama Ben tac87yi ziyaret ettigimde fiyatlara bakinca durbunleri incelemeyi birakin etrafindan dolastim aman yaklasmayayim diye Tongue

Saka bir yana, zaten benim su an alacak gucum veya takacak tufegim oldugundan degil. Yivli pazari da ulkemizde o denli butik bir pazar mi bilmiyorum ama ticari gozle bakinca hem yayginlik hem de geribildirim adina cok taktik ozelliklere haiz olmayan modellerin sivile satisinin faydali olabilecegini dusunmustum. Soz konusu 3E EOS, Tolga Bahar gibi ciddiyetten uzak bir vloggera (ciddiyetten kastim paylasilan icerigin kalitesi, dogru bilgi paylasma amaci ve benzeri hususlardir) sivile yasak urunu tanitim icin gondermisti zira.

Alıntı

Genelde dürbün pahallıdır; iyi optikler silahtan daha pahallıdır, iyi bağlamalar ateş pahasıdır. Ancak ben de dürbün üretim işine girdikten sonra, aslında iyi dürbün üretmenin - ürettirmenin ciddi emek gerektirdiğini (her iyi yapılacak iş gibi...) ve dürbün bağlamalarını hassas ve kaliteli üretmenin gerçekten zor olduğunu gördüm. 

3E EOS'un fiyatına sözüm kalitesiz olduğu için değil. Piyasanın en pahallısı, SB'in de kullandığı Schott lens kullanıyorlar. Fakat günümüz lens teknolojisinde, 12x bir dürbün için Schott'a verilen para gereksiz. Piyasadaki Schott harici iyi HD lenslerle de bu tip düşük büyütmeli dürbünlerde gayet iyi performans elde edersiniz. 3-12x dürbün 4-güçlü (4-power) bir dürbündür. Yani en yüksek büyütme, en düşük büyütmenin 4 katıdır. Artık 4 büyütme sadece ucuz dürbünlerde sunuluyor diyebiliriz. 5-güç vasat, 6-güç normal, 8-güç endüstrinin performans standardı haline gelmeye başladı. Özetle, artık eskimiş teknoloji bir dürbün bu parayı etmez. 3-12x yerine çok daha ucuza 2-12x, 3-18x; aynı paraya 2-16x, 3-24x, 4-32x üst sınıf dürbünler alabilirsiniz.

Alıntı
12 üye teşekkür etti:
madenci08, rainman, xf7er, XXAHMETXX, splendes, sem, AsilCan, Kimble, wubıh, m16a2, Sabri, blacksea

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi