Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prohunt Av,Silah ve Doğa Sporları Fuarı
Fuar izlenimlerim şöyleydi. Fuara daha evvel gitmemiştim. Hakkında yapılan yorumları bildiğimden yüksek beklentilerle gitmedim. Yine de tüfeklerin pek çoğunun duvarlara entegre edildiği görmüş olmak beni şaşırttı. Amacım zaten tüfek görmekten ziyade insan görmek ve muhabbet edebilmek olduğu için çok umursamadım. Yanımda Sn rainman ve forumumuzu takip eden ama üye olmayan genç bir silahsever arkadaşımız vardı. Hem tüfeklerden bahsetmek hem de genç arkadaşımıza sosyal mesaj vermek derdinde olduğumdan fazla tüfek kurcalayacak durumumda yoktu. Her yan insan kaynıyor Akus standında tüfek omuzlayıp havaya nişan almak güzel oluyor ama taktikul tüfeklerle aynı şeyi yapınca tuhaf kaçacağını düşündüm. Smile Bizim Kocaeli'den fuar alanına varışımız ancak  öğlen saatleri gibi en yoğun saatler bulduğu için zaten çok fazla stantlarda kalamadık. Fuarı şöyle bir turladığımızda zaten saat dört gibi olmuştu.

Fuara tabanca katılımı çok yoktu. Biz sadece canik kısmına uğradık daha önce yerli firmaların modellerini pek elleme olanağı bulamamıştım. Özellikle bu noktada Canik'e teşekkür etmek lazım.SP9'un tek ve çift hareketli modellerini denedim tetik düşürdüm.SF9 Elite elime boy olarak tam oturdu.Çift hareketli versiyonun kabzası  en az yarım santim uzundu. Şarjör tabanlıklarını hesaba katmadığımı bildirmek isterim.

[Resim: IMG_20170422_134430_1.jpg]

SF-9 ve benim elim solak olmamaktan mütevellit tam tutamıyor gibiyim. Tetik yolu bana biraz uzun gibi geldi. Glock tetiğini anımsattı desem doğru olur. Fazla tecrübem olmadığını tekrar ekliyorum.

Osmanlı savunmanın standına gittim ama geçen sefer İDEF'te olduğu gibi Hasan beyle karşılaşamadım. Standdaki arkadaş ile Molot hakkında küçük bir diyaloğumuz oldu. Silahın trap fişeklerini ateşleyebildiğini söylediğimde silah sahibi olup olmadığımı sordu. Bende bir arkadaşımın silahını test ettiğimi söyleyerek ayrıldım. Bu arada fuarda tek bir klon hariç tüm Ak-47 görünümlü tüfekleri denedim. En büyük aydınlanmayı ismi bende saklı bir firmamızın tüfeğinde yaşadım. İnsan tüfeği omuzlayınca karşısında arpacık görmeyi bekliyor. Benim karşımda ise bir anahtar deliği ve duvar var.Beynimin format gerektiren o anında hayatı , Ak-47 platformunu ve en çok da kendimi sorguladım. Gezler yerinde dedikten sonra ilahi bir aydınlanma yaşadım. Evet , evet bende sorun yok dedim. Tüfeği indirdiğimde arpacığın yerinde olmadığını gördüm.

Fuarın benim için en önemli ikinci uğrak noktası Sn Soytürk Dönmez'in standıydı. Burada Sn Gökhan Bakla ve Eylem Cengizle Orta Asya pota çeliği hakkında konuştuk. Özellikle Gökhan beyin son yaptığı bıçak ve çeliği görmeyi çok istiyordum.Gezilecek başka yerler olmasa saatlerce kalabilirdim. Öncesinde sesine hayran olduğum çeliğin rezonansının da çok güzel olduğunu gördüm. Şansımıza bıçağım dendiritik yapısını fotoğraflayabilme şansımızda oldu.
[Resim: IMG_20170422_143458_1.jpg]

Yumurtadan lamaya.

[Resim: IMG_20170422_143227_1.jpg]
Lamadan bıçağa.

İlgimi çeken bir diğer bir stand nerde görsem tanıyacağım ukroboronprom (Ukrayna devlet silah satış şirketi) logosuna sahip olan mühimmat standıydı.Kimseyi göremediğimden neden geldiklerini sorma şansım olmadı.

Özellikle Tac87 standı bizim forumdaşlarımızla buluşma noktamız gibi oldu. Sn Lupus ile sohbet etmek cabası oldu. Bu noktada hem Tac87 ekibine , Sn Harun'a ve Sn Lupus'a teşekkür etmek isterim. Mozzbergler beni kurcala diyor olsa da ben kurcalamamayı tercih ettim hele arkamda habire pompalı mekanizmayı kurup kurup duran genç arkadaşın tahriklerine gelmemek için elimden geleni yaptım. 

Fuar hakkında genel yorumlarıma gelecek olursam. Aşırı kalabalıktı. Bunda hafta sonu olması yadsınamaz. İnsanların ilgi duyması hoşuma gitti lakin kurcalama faaliyetlerinin yapılabildiği standların önü çok kalabalıktı. Gönül rahatlığı ile kurcalayamadıktan sonra gereği yok diye düşündüm.Hak geçmesin diye zaten çok fazla kurcalayamıyorsunuz. Eline benelli almamış adam değiliz ama 20000 fiyat etiketli aküsü elimize alabilirken benelli m4 alamamak bana çok saçma geldi. Sektörün her ne kadar askeri görünümü yivsizlerle kaynadığını görsek de belirli bir yolun alındığı ortada. Özellikle firmaların youtube yüzlerinin standda olması pazarlamaya artık önem verilmeye başladığını gösteriyor.

Fuardan amacım mini de olsa bir forum buluşması yapmaktı. Şahsen ben bu anlamda amacıma ulaştığımı düşünüyorum. Bu organizasyonların ve silah sanayinin kendisini geliştirerek artması dileğiyle.

Alıntı
24 üye teşekkür etti:
efe1753, kuzeybuzulu, Mehmet Emin, alone61, bilhan, 1905sss, sem, lupus, Borz, tirendaz, harun, heisenberg, TTD, rainman, fbalun, tekoglu, Fruktoz23, XXAHMETXX, Gazanfer, şekerlioğlu, DoganSW, Sabri, hunter 12, Gravis_Pro
Değerli Üyeler,
2017 Prohunt fuarına katıldım. Pek çok firmanın farklı ürünlerini objektif bir şekilde değerlendirme imkanım olu. Fuara gitmeden önce  almaya karar verdiğim Ata Neo Ahşap av tüfeği için bir hediye çeki aldım. Bu çeki 2.bir arkadaş ile kullanabiliyormuşum. Benim gibi tek kişilik çek alıp da birlikte ürün almak isteyen olursa,iletişime geçmek isterim
Saygılarımla

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Mehmet Emin, austin powers
(27-04-2017, 02:12 PM)BSS demiş ki: Değerli Üyeler,
2017 Prohunt fuarına katıldım. Pek çok firmanın farklı ürünlerini objektif bir şekilde değerlendirme imkanım olu. Fuara gitmeden önce  almaya karar verdiğim Ata Neo Ahşap av tüfeği için bir hediye çeki aldım. Bu çeki 2.bir arkadaş ile kullanabiliyormuşum. Benim gibi tek kişilik çek alıp da birlikte ürün almak isteyen olursa,iletişime geçmek isterim
Saygılarımla

Sayın BSS,

Öncelikle nazik paylaşımınız için teşekkür ederim.

Ben ata cy tactical almaya hevesliyim. Siz nerede ikamet ediyorsunuz?

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
BSS
(25-04-2017, 04:35 PM)ThePulchra demiş ki:
(25-04-2017, 10:17 AM)Heinzbrausewetter demiş ki: Sn. ThePulchra

Yerliler videonuzda,1,43sn. civarı, kisişelleştirilmiş bir CY modeli gözüküyor.
Zannediyorumki 56 namlulu bir tüfek bu.
Modele ne isim verildiği hatırınızdamı ?

[Resim: ATA_zpsbhu6wmgn.png]

Selamlar
Heinz

Sn. Heinzbrausewetter
Maalesef dikkat etmediğim bir model. Bilmiyorum ismini.
Saygılar.

Merak eden forumdaşımız olabilir, Ataarms tarafından şöyle bir açıklaması yapılmış.

[Resim: ata_zpsbhejtcez.jpg]

Selamlar
Heinz

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Sabri, BSS
(30-04-2017, 09:50 PM)austin powers demiş ki:
(27-04-2017, 02:12 PM)BSS demiş ki: Değerli Üyeler,
Saygılarımla

Sayın BSS,

Öncelikle nazik paylaşımınız için teşekkür ederim.
Ben ata cy tactical almaya hevesliyim. Siz nerede ikamet ediyorsunuz?

Sayın austin powers
İstanbul'da ikamet etmekteyim. Bildiğim kadarıyla Ata neo  ve Ara venza modellerinde geçerli bu kampanya.
(Ata cy tacticalı ben de beğendim.)
İyi günlerde kullanmanız dileğiyle
Saygılarımla

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
austin powers

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi