Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Su ve Rüzgar Geçirmez Outdoor Mont / Ceket Tavsiyesi
Sevgili Yasin ALan hayırlı olsun, güzel günlerde giymeni dilerim.

Ben, Sn. dostum daha seçimini yapmadan bu konuya bir kaç kez yazdım, sildim, tekrar yazdım, taslak kayıt ettim, vaz geçtim. Bir ara derleyip toplayıp öyle yazayım dedim. Ama ben yazamadan Sn. Yasin Alan almış montu.

Bence çok iyi bir seçim yapmış. Benim de az çok yazacaklarım şunlardı;

Columbia, North Face vs. bu markalar tüm dünyada popüler olmuş, senelerdir var olan, outdoor deyince akla ilk gelen markalardan. Ben de bir zamanlar bunları zihnimde hep bu alemin kralları olarak canlandırıyordum. Ama seneler içerisinde gördüğüm örnekler, şikayetler, memnuniyesizlikler o kadar çoğaldı ki kafamda ki düşünce değişti. Fiyatları üzerinde yazan marka yüzünden üçe beşe katılıyor.

Tabii iyi ürünleri var, alıp senelerce memnun kalanlar var. Ama akıllara zarar rakamları hak ettiğini düşünmüyorum. Uygun rakamlı ürünlerine rastlarsam, beğenirsem alırım. Ama gidip montuna 1000 TL vermem.

Şu anda iki montum var. Biri 199 TL ye aldığım su, rüzgar geçirmez O'neill marka, diğeri 139 TL ye Decantlon dan aldığım su, rüzgar geçirmez Tribord. İkisinden de çok memnunum. Diğer markalarda ki o dehşet rakamların sadece üzerindeki marka için istendiğini düşünüyorum.

( Yazdıklarım İstanbul'da yaşayan sivil bir vatandaş içindir. Hayat meyat, görev vs. sözkonusu ise verecek tavsiyem yoktur. )

Bu arada Sn. demirci57 dostum da almış. Vallahi çok yakışmış, 10 numara seçim olmuş. Smile

Sn. kuzeybuzulu sizin olaylar bizim boyumuzu çok aşıyor. Smile Siz, Sn. kararsız dostum ile beraber olayın çok profesyonel tarafındasınız. Bu konularda sizden tavsiye alırız ancak.

Tüm dostlar güzel günlerde kullansınlar.

Alıntı
8 üye teşekkür etti:
Gravis_Pro, demirci57, Yasin ALAN, kuzeybuzulu, rainman, alpago, GullyFoyle, tekoglu
[Resim: IMG_0496.jpg]

100-120 km hızda otoban ve şehiriçi sürüşte aşağıdaki benim beygirin üzerinde test ettim. Rüzgar koruması gayet iyi. Tabii yağmurlu havada test etmeyi düşünmüyorum. ?

[Resim: IMG_0611.jpg]

Alıntı
18 üye teşekkür etti:
demirci57, kuzeybuzulu, Gravis_Pro, heisenberg, rainman, 1905sss, alpago, Yasin ALAN, S@riyerli, fbalun, evrenay, GullyFoyle, ilksurfer, Sabri, demasoni, alone61, tekoglu, sem
Sayın ErDiNi78,

merakımdan soruyorum, aynasından kendi fotoğrafınızı çektiğiniz ikinci tuvaletin (küçük tuvalet de denir) ait olduğu mekan sizin mi?

Sormamın sebebi şudur; elinizdeki telefonun ve bindiğiniz motsikletin marka ve modeli duvardaki fayanslarla uyum göstermiyor da!  Blush  Rolleyes 

Sektörden birisi olarak, demografik açından müşterilerimizin tercihleri bizim için değerli, yardımcı olursanız sevinirim.  Tongue Big Grin  Big Grin

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
ErDiNi78, S@riyerli, demirci57
Sn. evrenay,
Size bir kez daha hayran kaldım. Ev benim değil, lojman efenim. Çanakkale seramik. 12 sene oldu herhalde. Zamanında lojmana 15 bin TL civarı masraf yapan nesli tükenmiş memurlardan biriyim. Motor da mont (lar) da hediye, gerçekten! ?
Sn. turkmenoglu'na sorabilirsiniz. Bir gün Eskişehir'e uğrarsak görüşürüz inşallah.
Saygılarımla.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
evrenay
Sayın 1905sss,

İyi dilekleriniz ve ilginiz için çok teşekkür ederim. Daha iyileri size nasip olsun inşallah.

Kapadokyalı bir kardeşiniz olarak sık sık memlekete giderim. Yaz ve kış olmak üzere, uzak doğulu bir çok turist gelir buraya. Geçen günlerde yine Ürgüp' de bir kafede otururken mekana 13-14 kişilik Japon turist kafilesi geldi; hepsinin üzerinde Columbia, Tnf mont. 

Yanlarına oturdum ve rehberleri eşliğinde, bu monttan alacağımı fakat fiyatları yüksek olmasından dolayı karar vermediğimi, tavsiye edip etmeyeceklerini sordum. Zaten çok sıcak kanlı insanlar. Ilk etapta sohbete 3-4 kişi katıldı ve memnun olduklarını belirttiler. Ama... diye başlayan sohbete ise 3-4 kişi hariç herbiri dahil olup şikayetlerini dile getirdiler. Smile 2. sezonunda su geçiren montları, pamuklanan polarları, görece çabuk yıpranan manşetleri vb. şikayetlerini dile getirdiler. Hatta içlerinden birinde kaz tüyü Columbia mont vardı ve tüylerinin dışına nasıl çıktığını (az bir miktar) gözlerimle gördüm. Bu sohbet aslında son kararımı vermeme yardımcı oldu. Elbet bu iki montu kıyas etmiyorum ya da boy ölçüştürmüyorum ancak bir Tnf veya Columbia' nın 4-5 tane Quechua veya Tribord eskiteceğini de ihtimal vermiyorum.

Sayın demirci57,

Sizi maddi külfetinden kurtardığım 800 mermiyi,  bir ara yakıp ısınalım diyorum o vakit. Smile

Sn. kuzeybuzulu,

Sizin kullanmış olduğunuz profesyonel teçhizat ve ekipman bu konunun ayarlarını bozabilir. Smile

Sayın Gravis_Pro, 

Sayılmaz olur mu hiç. Şu an yeni bir selfie akımı dahi başlatıyor olabilirsiniz. Smile 

Hepinize sevgi ve saygılarımla.

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
kuzeybuzulu, demirci57, Gravis_Pro, 1905sss, alpago
Sayın demirci57,

Çok teşekkür ederim, iyi dilekleriniz için.

Sayın 1905sss,

Tavsiye istediğiniz de her zaman buradayız.

Sayın Yasin ALAN, 

Ayarları bozmayalım.   Smile
Kaz tüyü ile ilgili küçük bir not: Ne yaparsanız yapın o kaz tüyü, o monttan çıkacaktır. 

Saygılarımla

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
demirci57, Yasin ALAN, Gravis_Pro, alone61, Xlll
Sayın ErDiNi78 ,

sayın turkmenoglu'u forumda görürsem soracağım.

Sayın moderatörler, foruma bu kadar katkısı olmuş bir üyeyi sizce yeterince cezalandırmadınız mı?

Artık sayın turkmenoglu'nun engellemesini kaldırmanızı sizlerden rica edebilir miyiz?

Bu forumda paylaşım yapan bir çok üyenin (sadece okuyucu olarak faydalananları saymıyorum bile) benimle hem fikir olduğunu düşünüyorum.

Arzu ederseniz bu konuda anket de düzenleyebilirsiniz.

Katılım oranının da, olumlu görüş bildirecek olanların da, tahminlerin çok üzerinde olacağına eminim.

Not: Efendim, gelmeden bir-iki gün önce bir alo demeniz yeterli. Gerçi envanterin çoğunu dağıttım ama yine de sevilip, okşanacak bir kaç bir şey kaldı.

Alıntı
17 üye teşekkür etti:
demirci57, blueokkes, Xlll, Yasin ALAN, tekoglu, Sabri, ErDiNi78, alpago, efe1753, alone61, sem, al-me, blacksea, simiot, bilhan, Hakan_, serdar75
(20-11-2016, 10:42 PM)harun demiş ki:  Şöyle bir "tersinleme" (hani şu İngilizce irony dedikleri) var: Geçen yıldı sanırım, North Face'in sahibi dağda soğuktan donarak öldü...

Merak ettim acep nasıl olmuş diye. 

Karşıma şöyle bir şey çıktı: 

https://www.theguardian.com/environment/2015/dec/09/douglas-tompkins-billionaire-behind-north-face-dies-after-kayak-accident

Güney Şili (Şile değil, Şili Smile ), Patagonya'da, sert rüzgarlardan dolayı, kanosundan donma derecesindeki General Carrera gölüne düşmüş. 

Hipotermi teşhisyle getirildiği hastanede altı saat sonra hayata gözlerini yummuş.

Bu arada adamcağız yetmişiki yaşındaymış. 

Sanırım kano yaparken kuru elbise (dry suit) giyseymiş, belki, kurtulabilirmiş.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
Sabri, faruk, GullyFoyle
Belki Rainwarm 300 değil ama Yaşasın Quechua Kardeşliği !!!  Big Grin Big Grin

Saygılar sevgiler...

Quechua Arpenaz 100

[Resim: m4krOR.jpg]

Alıntı
9 üye teşekkür etti:
Yasin ALAN, fbalun, demirci57, alone61, ugurucar57, Xlll, 1905sss, husrev, GullyFoyle
Güle güle kullanın Sn. Gravis_Pro. Bileklik de artık sizin imzanız gibi oldu tüm fotoğraflarınızdaSmile

Saygılar.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Gravis_Pro, 1905sss

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi