Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
iSTOR İSVİÇRE BİLEYLERİ
Merhaba,

Bıçakseverlere İsviçre'den yeni bir biley var. 
Çok iddialı şekilde basit kullanımlı bir biley. Sadece hafifçe bastırarak namlu ağzına sürtmenin bileme için yeterli olduğu bir sistem. Suya, sabuna, yağa gerek yok. 

Küçük modeli, gerçekten en "taşınabilir" biley. Standart modeli 10 cm boyunda ve sadece 24 gram. 
[Resim: 6l4WKv.jpg]
Profesyonel modeli ise daha rahat tutuş ve büyük bıçak bilemede kolaylık sağlıyor. Sadece bıçak değil, bilenecek ne varsa, hepsi üzerinde aynı derece etkili, evdeki makastan köydeki oraklara kadar aynı şekilde rahat ve düzgün bileme imkanı sağlıyor.
[Resim: kXEc3k.jpg]
Biley, çok körelmemiş ağızlarda bu şekilde etkili. İyice yıpranmış ve bozulmuş ağızlarda, elmas destekli Duplex modeli gerekiyor. Duplex modeli aynı zamanda Japon seramik bıçakları da bileyebiliyor. 
[Resim: 1tz74A.jpg]
Bir de "İsviçre" hediye seti var. İsviçre çakısı ve İsviçre bileyi bir arada. Klasik 8 fonksiyonlu Victorinox "Swiss Army Knife":

[Resim: WDeeqi.png][Resim: 317ijO.jpg]
Ürünlerin kullanımına ait videolar, şimdilik üretici sitesinden takip edilebilir. Kendi alt yapımız bittiğinde tac87.com üzerinden de video izleme imkanı olacak.

http://www.istorsharpener.ch

Tüm bu ürünleri, KDV dahil olarak, İsviçre'deki fiyatın da altındaki fiyatlarla sizlere sunuyoruz. Bıçaklı olan set %25 ilave gümrük vergisinden nasiplendiği için, fiyatını İsviçre+KDV yapabildik. Alttaki linkten ürün detaylarına ulaşabilir ve iSTOR ürünlerini satın alabilirsiniz:

http://www.tac87.com/iSTOR,LA_174-3.html#labels=174-3

Alıntı
13 üye teşekkür etti:
ilksurfer, tekoglu, blueokkes, underrated, 1905sss, sem, Gravis_Pro, alpago, Simurg, durango, ihtiyar, emre76, mfarukarikan
Harun Bey bir tane büyük boy olandan sipariş verdim. Teşekkürler

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
harun
(15-11-2016, 08:52 AM)1905sss demiş ki: Harun Bey bir tane büyük boy olandan sipariş verdim.  Teşekkürler

Deneyimlerinizi paylaşmanızı bekliyoruz. Sizin gibi bir bıçak sevdalısının yorumlarının önemli olacaktır.

Farklı bir konsept. En keskin ve en detaylı bileyleme tercihi olmayabilir ama en kolay ve kullanışlı sistem olmaya aday olabilir.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
1905sss, Sabri, zarif_
Tüm foruma selamlar,

Dün satın aldığım Swiss İstor bileme aparatı bugün geldi. Biraz bahsetmek isterim.

Öncelikle bıçak bileylemek herkesin harcı değildir. Bence ciddi ve zor bir iştir. Ama hakkı ile yapmaktan bahsediyorum.
Yoksa bıçağı perişan ederek her şeyi bileyleyebilirsiniz. Ben çok uzun senelerdir bıçaklar ile yakınım. Çoğu kişi bu yüzden biley konusuna çok yakın olduğumu düşünür.

Ama öyle değil. Ben devamlı bıçaklarımı zor şartlarda kullanan ve sonrasında biley yapan biri değilim. Ben kullandığım bir kaç çakı ve bıçak dışında elimden geçen yüzlerce bıçağı kullanmamışımdır. Yani biley konusunda bir amatörüm. İlgimi de çok çekmedi aslında. Bir iki tane biley taşım var. Ama hiç istediğim gibi yapamadım. Yok su da beklet, yok yağ sür, bekle, uğraş bana göre değil pek. :Smile Bu işi yaparken zevk alacaksınız. Sabırla ustaca yapacaksınız. Tecrübe kazanacaksınız.

O yüzden daha basit, daha kolay, daha kompakt bir biley bakınıyordum. Bu İstor sanırım tam aradığım şey. İş yerimde uzun zamandır kullandığım bir Victorinox çakı vardı. Her işte kullandım, hiç özen göstermedim. Bayağı körelmişti. Hemen aldım ve 45 saniye bir tarafa 45 saniye diğer tarafa biley yaptım. Güç kullanmadım, fazla bastırmadım, rahatça keyifle yaptım.

Sonuç gayet başarılı oldu. Kağıda her bastırmamda jilet gibi kesti. Öncesinde söz konusu değildi. Zaten elimle dokunduğumda anlamıştım. Kendim için çok başarılı buldum. Hafif, ince, rahatça taşınabilir ki bu büyük boy olanı. Ellerim büyük olduğundan daha rahat tutarım diye bunu seçtim. Diğer küçük olanı direk gömlek cebine at gibi zaten.

Bıçağımı çizmeden, bir yerini bozmadan, yağ su uğraşmadan 1 dakika içinde bayağı keskin bir hale getirdim ve çok mutlu oldum. Bir amatör bileyci olarak kesinlikle tavsiye ediyorum .

[Resim: IMG_1373_zpsfqqx2xbh.jpg]

[Resim: IMG_1374_zps1xzg9hhm.jpg]

[Resim: IMG_1359_zps1faukftf.jpg]

[Resim: IMG_1360_zpsdmoee4zl.jpg]

[Resim: IMG_1368_zpsrnmmuhup.jpg]

[Resim: IMG_1371_zpsowhscqza.jpg]

[Resim: IMG_1369_zpsquhbpcfu.jpg]

[Resim: IMG_1370_zpsfpz2b4mu.jpg]

[Resim: IMG_1372_zpsolbixwky.jpg]

[Resim: IMG_1375_zps1goyfg6z.jpg]

[Resim: IMG_1378_zps3tlthnwz.jpg]

[Resim: IMG_1380_zpsuxcm2p87.jpg]

[Resim: IMG_1382_zpsjjtmmyp5.jpg]

Alıntı
23 üye teşekkür etti:
demasoni, Sabri, ilksurfer, alone61, ombra, tirendaz, lenduha, herojd11, madenci08, alpago, Karacula, underrated, Sakin, tekoglu, S@riyerli, heisenberg, ismicey, Tonyukuk ÖTUKEN, sparus, kuzeybuzulu, mfarukarikan, harun, Cem1964

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi