Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 3 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yakacık Poligonu Etkinliği ve Buluşması
Diğer silahlar hakkında görüş belirtmemişim. Kısaca onlara değinmekte fayda görüyorum.Sadece Sn. rainman chiapppasıyla atış yaptım.Pirinç arpacık ne alışkın olduğum bir şey ne de iyi tecrübelerim olan bir konu.410 ile atış yapmışlığım da yoktu.Silah gerçekten hiç tepmiyor ama Sn TTD'nin paylaştığı gez mevzu nedeniyle atışlar sola gitti.Ben tepmeyen silahla bile hedefi vuramadı denmesin diye  Big Grin bir daha elime Chiappa almadım ama Sn Hakan_ fiber arpacıklı chiappası sorunsuz.Fiber arpacığa daha alışkınım ama onunla atış yapmadım.

Sn Hakan_'nın borası ile atış yaptığımda silah bana fazla tepiyor hissi vermişti.Bunu düşündüren şey ise arpacığın ahenkle dans etmesiydi.Sanki silah bana haddinden fazla şahlanıyormuş ta ben arpacığı ikinci atışta yakalıyamıyormuşum gibi gelmişti.Sn Hakan_ gezin dans ettiğini söyledi.  Smile

Armsan RS-A2 kesinlikle fiber arpacıklı gezi çok iyi.Elli metrede ki hedefin siyah kısmını tamamen kapatıyor.Kırmızı arpacığı ve kahverengi kağıdı görüyorsanız attığınız tüm tek kurşunlar hedefin ortasında oluyor.

Sn Mechul'ün Çatüsü ele omuza tam oturan güzel bir tüfekti.Daha önce 28 ga ile atmamıştım.Gayet tolere edilebilir güzel hafif bir tepmesi var.Şarjörüne fişek basmak bana kolay geldi.İlk aklımdan geçen şey bu tüfekle tüm gün atış yapabilirim şeklindeydi.Biraz dikkatle hedefin ortasında toplamanın işten bile olmadığını düşünüyorum ama ne yalan söyleyeyim atışları ve hedefi kontrol dahi etmedik.

Hepimizin ortak kanısı alışkanlıklarımızın hayat kurtarabildiği gibi hayatımızı da mal olabileceğiydi. Tüfeklerimize iyi kötü alışkındık hepimiz elimize aldığımız her tüfekte bir farklılık hissi mevcuttu.

Kendime not olarak yazıyorum . Daima atış çantasında bir snap cap bulundurmam gerektiğini anladım.Sessiz sakin ısıtmayan ama güneşli bir gün olduğu için biraz doğaçlama oldu atışlarımız.Aslında başlangıçta hepimiz tüm tüfeklerle bir doldur boşalt yapabilseydik ve kuru tetik düşürüp tüm manivelaların vs ile fonksiyonun çözebilseydik daha güzel olabilirdi. Çatüsün sürgü düşürme manivelası sağda mesela ya da Vepr ayrı bir dünya.Çok şükür hiç birimiz çizgi filmlerde uzay gemisine ilk binen insanların yaptığı gibi kendini imha düğmesine basmadık ama birazdan kalabalık olabileceği zannıyla doğaçlama bir kurcalama ile hem atış hem eğitim ( mekanik ve güvenlik) gibi oldu.

İleride bir aktivite yapılırsa ve kalabalık bir zamanda olursa tüm tüfeklerle yapılacak basit bir tanıtıcı eğitimin ( iki dakikadan uzun süreceğini düşünmüyorum) atıştan önce yapılmasının faydalı olacağını telakki ettim.En azından benim gibi acemilik paçasından akan  Big Grin biri için öyle olduğunu düşünüyorum.

Alıntı
13 üye teşekkür etti:
Sabri, alone61, rainman, Mechul, Gravis_Pro, Cem1964, demirci57, lupus, Fruktoz23, sem, lotus72, ilksurfer, ThePulchra
Merhaba;

Gıptayla izlediğimiz keyifli bir akitivite olduğu çok belli.
Devamı gelir umarım.

Yakacık Poligon için ücretler , fiyatlandırma hakkında bilgi verirseniz müteşekkir olurum.

Selamlar.

Alıntı

(10-12-2016, 11:42 PM)ilbay demiş ki: Merhaba;

Gıptayla izlediğimiz keyifli bir akitivite olduğu çok belli.
Devamı gelir umarım.

Yakacık Poligon için ücretler , fiyatlandırma hakkında bilgi verirseniz müteşekkir olurum.

Selamlar.

Sayın İlbay,

Tabanca atışı kesinlikle yasak. Tüfekle tek kurşun atışı yapacaksanız; için bir adet hedef kağıdı ve 30 atış için (fişekler sizden) 17.5 TL diye hatırlıyorum. 

Trap bir seri yine fişek sizden 17.5 TL idi en son. 

Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
ilbay
Çok teşekkürler Sn.Lotus72,

Bunun haricinde bir üyelik sorgusu, sporcu lisansı, giriş ücreti vs gerekli midir acaba?

Selamlar

Alıntı

(11-12-2016, 10:47 AM)ilbay demiş ki: Çok teşekkürler Sn.Lotus72,

Bunun haricinde bir üyelik sorgusu, sporcu lisansı, giriş ücreti vs gerekli midir acaba?

Selamlar
Sayın İlbay,

Nüfus Cüzdanınız  ile poligon defterine kayıt yapılıyor. Tabii ruhsatın da yanınızda olması gerekli.  Başkaca bir ücret istenmiyor.  

Yakacık değil ama İstinye atış poligonu kesinlikle bireysel veya klüpten alınmış sporcu lisansı talep ediyor. Lisansınız yoksa İstinye'de atış yapamazsınız. Orada da sadece trap ve skeet atabilirsiniz.

Saygılar

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
1905sss, ilbay, demirci57
Arkadaşlar merhaba,
Haftasonu yakacık poligonuna gidip skeet atışı yapan var mı acaba, varsa bende katılmak isterim.

Alıntı

İlk etkinliğe bende katılacağım.
Saygılar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi