Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Saiga 410 Hakkında

13:00' a alırsanız dakikayı benim sorunun aynısını gösteriyor videoda. Şarjörde nasıl bir işlem yapmak lazım bunun önüne geçmek için acaba ?

Alıntı

Sayın SKN,

Saiga'nın her çapında fişek besleme sorunu görülüyor. Sorunlar sadece şarjör kökenli değil. Aşağıdaki videoda genel olarak Saiga sorunları ve çözümleri anlatılıyor.

Her ne kadar videodaki 12 Ga. da olsa sorunlar ayni. Videonun 9:00 dakikasında sizinkine benzer bir sorunun çözümü olarak fişek takılan kısmın hafifçe törpülenmesini öneriyor. Sizde de fişek takılan kısım törpülenirse acaba sorun çözülür mü diye düşündüm. Tabii ki karar sizin.

[Resim: Saiga%20arjoumlr_zpsjlloeasy.png]

Saygılarımla

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
Gravis_Pro, SKN, 1905sss
(08-11-2016, 05:16 PM)Sabri demiş ki: Sayın SKN,

Saiga'nın her çapında fişek besleme sorunu görülüyor. Sorunlar sadece şarjör kökenli değil. Aşağıdaki videoda genel olarak Saiga sorunları ve çözümleri anlatılıyor.

Her ne kadar videodaki 12 Ga. da olsa sorunlar ayni. Videonun 9:00 dakikasında sizinkine benzer bir sorunun çözümü olarak fişek takılan kısmın hafifçe törpülenmesini öneriyor. Sizde de fişek takılan kısım törpülenirse acaba sorun çözülür mü diye düşündüm. Tabii ki karar sizin.

[Resim: Saiga%20arjoumlr_zpsjlloeasy.png]

Saygılarımla

sn. Sabri,

Videolar için teşekkür ederim. Dediğiniz gibi bende o kısmı törpülemeyi düşündüm fakat bunu koskoca izhmash firması neden düşünmemiş onu anlamak güç? Ben böyle ufak tefek sorunlar yaşamamak için 1800 den beri silah üreten bir firmanın ürünü almıştım  Rolleyes  Neyse yinede ölümcül bir hata değil ufak bir ayar ile çözülür gibi gözüküyor.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
1905sss
Törpülemeden önce satın aldığınız firma ile irtibata geçip çalışan bir şarjör isteyin. Törpüyü fazla kaçırırsanız geri dönüşü yok.

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
SKN, Sabri, asuspc, lupus, blueokkes
(08-11-2016, 08:59 PM)ilksurfer demiş ki: Törpülemeden önce satın aldığınız firma ile irtibata geçip çalışan bir şarjör isteyin. Törpüyü fazla kaçırırsanız geri dönüşü yok.

Eşşek mi, semer mi? Mümkünse her zaman semer...  Smile

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Sabri, lenduha
(09-11-2016, 09:24 AM)lupus demiş ki:
(08-11-2016, 08:59 PM)ilksurfer demiş ki: Törpülemeden önce satın aldığınız firma ile irtibata geçip çalışan bir şarjör isteyin. Törpüyü fazla kaçırırsanız geri dönüşü yok.

Eşşek mi, semer mi? Mümkünse her zaman semer...  Smile

Üstatlarım, mesajlarda; hep kabahatli bulduğum için #7 ve #9 da semer dedim, olmazsa diye #13 de eşeğe yöneldim zaten. Fakat çok haklısınız eşek ölürse, semer elde kalır  Big Grin

Saygılarımla

Alıntı

Sayın SKN ,
Hangi şarjöru kullanıyorsunuz. Fotoğraftaki şarjörse Orjinal değil. Lütfen bizimle irtibata geçin bir sorun varsa yardımcı olalım. Ancak bugüne kadar tüfeklerin beslemesiyle ilgili bir sorun tarafımıza ulaşmadı . Fişek kaynaklı olduğunu dusunuyorum

Alıntı

Sayın Sabri; öyle bir ifade kullanıyorsunuz ki, tüm saiga'lar da besleme sorunu yaşanıyor diye. Bize niye bu şekilde bir şikayet gelmiyor merak ediyorum. Acaba kaç kere saiga ile ateş etme ve inceleme fırsatınız oldu. Örnek verdiğiniz videolar 10binlerce tüfeğin satıldığı ABD pazarından ve tamamı upgrade işleminden geçmiş tüfekler.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Sabri
(12-11-2016, 08:28 AM)hasso1 demiş ki: Sayın Sabri; öyle bir ifade kullanıyorsunuz ki, tüm saiga'lar da besleme sorunu yaşanıyor diye. Bize niye bu şekilde bir şikayet gelmiyor merak ediyorum. Acaba kaç kere saiga ile ateş etme ve inceleme fırsatınız oldu. Örnek verdiğiniz videolar 10binlerce tüfeğin satıldığı ABD pazarından ve tamamı upgrade işleminden geçmiş tüfekler.

Sayın hasso1,

Sizin bu tüfekleri ne zorluklarla getirdiğinizi, TT forumda izledim. Maksadını aşan ifade kullandıysam, peşinen ÖZÜR DİLERİM.

Bir tüfeğin sorunlarını anlamak için elime alıp birkaç kez ateş etmek bir şey ifade etmez. Uzun incelemeler lazım. Benim yaptığım Google da "Saiga Malfunctions" araması yapmaktı. Aynı sorguyu Remington, Benelli, Beretta, Mossberg vb... yapmak mümkün. Bazı aksaklıklarının çıkması o tüfeği kötü yapmaz. Önemli olan ortaya konan aksaklıkların üretici firmalar tarafından kaale alınıp, daha sonraki üretimlerinde olmamasını sağlamaktır.

Bu forumda çok çeşitli silahlar inceleniyor, aksaklıkları ortaya konuyor. Eleştirel yaklaşmadığımız takdirde bunların düzeltilmesi olmayacaktır. Bir eleştiri varsa karşılığı aksini ispatlayacak veriler ortaya koymaktır.

Saygılarımla

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Tonyukuk ÖTUKEN, defender45acp
(12-11-2016, 08:22 AM)hasso1 demiş ki: Sayın SKN ,
Hangi şarjöru kullanıyorsunuz.  Fotoğraftaki şarjörse Orjinal değil.  Lütfen bizimle irtibata geçin bir sorun varsa yardımcı olalım. Ancak bugüne kadar tüfeklerin beslemesiyle ilgili bir sorun tarafımıza ulaşmadı . Fişek kaynaklı olduğunu dusunuyorum

Sn. hasso1,

Hüseyin Bey' den aldım tüfeğimi sizlede konuşmuştum zaten şarjör şuan için sıkıntı değil zaten 10' lu şarjörü bekliyorum şuanki şarjörünü kullanmıyacağım. Mirage marka magnum fişek kullandım 25 adet atım yaptım 8 tanesini ezdi... Tüfekten memnunum şu sorunuda çözersek mükemmel olacak  Shy

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi