Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Saiga 410 Hakkında
Merhabalar,

Sonunda istediğim tüfeğime kavuştum Saiga 410 u almış bulunmaktayım.  Fiyat olarak kampanya yapılmasını fırsat bulup hemen işlemlerimi hızlandırıp tüfeğimi alıp test atışlarımı yaptım,

Fişek olarak elimde Mirage' ın aşağıda resmini koyduğum modeli mevcuttu başka stok bulamadım onun için bundan aldım,

[Resim: DSCN6652.JPG]

Şimdi gel gelelim fişeklerin çoğu namluya sürülürken ezildi. Doğal olarak 25 tane atıştan 8 ini atamadım çünkü fişekler namluya sürülürken eziliyor. Bunun la alakalı bir video çektim aşağıda onuda paylaşıyorum,

Yerli tüfeklerdeki sorunları gördüğüm için sanayi ortamında her tüfeğin istikrarının farklı olduğundan ve güvenemediğimden açıkcası ithal markalara yöneldim. İnşallah problem şarjördendir.

Sorun şarjördenmi kaynaklanıyor yoksa fişekten mi sizce? Yorumlarınızı bekliyorum.

Alıntı
6 üye teşekkür etti:
Gravis_Pro, asuspc, tirendaz, Sabri, Alphawolf, defender45acp
Sn. SKN,

Öncelikle hayırlı olsun tüfeğiniz. Videoda çok belli olmuyor lakin aşağıdaki resimden de farklı görünmüyor fişeğin açısı. Şarjörde tek fişek varken ve tam doluyken fişeğin duruş açısı değişiyor mu? Merak ettim. 

Ayrıca dün başka bir konuda sormuş olduğunuz .410 fişek stoğu ile ilgili tanıdık bir bayiye sordum. Winchester .410 Magnum 10 lu paket elinde olduğunu söyledi lakin gerisini sormayı unuttum. Aramak isterseniz Yaban Av / İstoç belki işinize yarayabilir.

Deneyimlerinizi merakla bekliyoruz. 

Saygılarımla

[Resim: SGM-410-10RD-MAG-2.jpg?1433496915]

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
SKN
(07-11-2016, 03:42 PM)Gravis_Pro demiş ki: Sn. SKN,

Öncelikle hayırlı olsun tüfeğiniz. Videoda çok belli olmuyor lakin aşağıdaki resimden de farklı görünmüyor fişeğin açısı. Şarjörde tek fişek varken ve tam doluyken fişeğin duruş açısı değişiyor mu? Merak ettim. 

Ayrıca dün başka bir konuda sormuş olduğunuz .410 fişek stoğu ile ilgili tanıdık bir bayiye sordum. Winchester .410 Magnum 10 lu paket elinde olduğunu söyledi lakin gerisini sormayı unuttum. Aramak isterseniz Yaban Av / İstoç belki işinize yarayabilir.

Deneyimlerinizi merakla bekliyoruz. 

Saygılarımla

[Resim: SGM-410-10RD-MAG-2.jpg?1433496915]

Sayın Gravis_Pro

Fişek stoğu için çok teşekkürler elimdeki mirage' larıda yaban avdan temin etmiştim. Şimdi aradım ellerinde olmadığını söylediler telefonda bir yanlışlık oldu heralde.

Diğer konuya gelirsek, 25 tane dün atış yaptım poligonda 8 tane de fişek namluya girmedi ezildi videoda gösterdiğim kısıma takıldığı için. Acaba fişek boyu mu kısa geldi diye düşünmeden edemedim fakat magnum 3" fişek sonuçta boyutları standart olması lazım diye düşünüyorum.

Şarjörde problem olabilir belkide bilmiyorum farklı fişeklerlede denemek istiyorum. 10 lu şarjörde aralık ayında elime ulaşıcak onunlada deneme yapıp daha detaylı bir video çekiceğim.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Gravis_Pro, Alphawolf
Sn. SKN

İnternetteki stoklar güncel değil sanırım. O yüzden sitede görünmüyor dediğim fişek. Umarım bana söyledikleri fişek işinizi görür.

Saygılarımla.

http://www.yabanavmalzemeleri.com/

YABAN - AV MALZEMELERİ
Adres: İstoç Toptancılar Çarşısı 3.Ada No:152
Bağcılar / ISTANBUL / Türkiye
Telefon : 0212 659 22 70

Gsm: 0530 263 68 20

Fax: 0212 659 22 48

E-Mail: info@yabanavmalzemeleri.com

Alıntı

SN.Gravis_Pro

Direk telefondan aradım maalesef stok olmadığını söylediler. Magnum fişek için beklemeye devam edicez artık.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Gravis_Pro
Sn. SKN

Bu sabah mesajlaştım var dediler. Kusura bakmayın. .410 olarak da özellikle belirttim. Sanırım 12 ga. ile karıştırdılar.

Sağda solda denk gelirsem yine bilgi veririm.

Saygılarımla.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
SKN
(07-11-2016, 02:47 PM)SKN demiş ki: Merhabalar,

Sonunda istediğim tüfeğime kavuştum Saiga 410 u almış bulunmaktayım.  Fiyat olarak kampanya yapılmasını fırsat bulup hemen işlemlerimi hızlandırıp tüfeğimi alıp test atışlarımı yaptım,

Şimdi gel gelelim fişeklerin çoğu namluya sürülürken ezildi. Doğal olarak 25 tane atıştan 8 ini atamadım çünkü fişekler namluya sürülürken eziliyor. Bunun la alakalı bir video çektim aşağıda onuda paylaşıyorum,

Yerli tüfeklerdeki sorunları gördüğüm için sanayi ortamında her tüfeğin istikrarının farklı olduğundan ve güvenemediğimden açıkcası ithal markalara yöneldim. İnşallah problem şarjördendir.

Sorun şarjördenmi kaynaklanıyor yoksa fişekten mi sizce? Yorumlarınızı bekliyorum.

Sayın SKN,

Elimdeki şarjörlülerde yaşadığım besleme sorunları nedeniyle, konu başlığı açmış ve bu sorunu incelemeye çalışmıştım. 

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...?tid=13724

Bu arada bana kızanlar da oldu elbet. Ama bir sıkıntı olduğu da vakıa

Saygılarımla

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
SKN, Gravis_Pro, Alphawolf
Sn. Sabri

Konunuzu takip ediyorum çok güzel bir konu ve bilgilenmeye devam ediyorum.
Sizce bendeki sorun neden kaynaklanıyor? Fişek gördüğünüz gibi metal kısma direk temas halinde kurma kolunu bıraktığım gibi eziliyor. Bu konu hakkında nasıl bir çözüm uygulanabilir sizce?

Alıntı

Sayın SKN,

Resimler ve videodan gördüğüm fişekler şarjör kaynaklı fazla dikiliyor, başka bir şarjör ile denemenizi tavsiye ederim.

Saiga şarjör sorunları web de çok yazılan bir konudur ayrıca:
https://www.google.com.tr/webhp?sourceid...e+problems

Surefire şarjörlerle fişek daha yatay durduğu için daha iyi sonuç alındığı yazılıyor

[Resim: gallery_21430_435_62618.jpg]

Saygılar.

Alıntı
6 üye teşekkür etti:
Gravis_Pro, SKN, tirendaz, asuspc, Alphawolf, defender45acp
sn. sabri

detaylı bilgilendirme için teşekkür ederim. 10 lu şarjörü bekliyorum aralık gibi elimde olacak bakalım onla bir sıkıntı olacakmı.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Sabri

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi