Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poligon34 Atış Poligonu / Başakşehir-İstanbul
Sn. EKEN,

Benim 25 atımlık kullanım süresi ile dişe dokunur bir yorum yapmam mümkün değil. Forumda modele ait konudan takip etmeniz daha faydalı olacaktır.

Saygılarımla

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
EKEN
Hafta içi oğlumla uzun bir yolu katederek Poligon34 e gittik.

Onun silahla ilk tanışması 22 kalibrelik silah atışıyla gerçekleşirken (10 atış) akabinde TP9 ile devam ettik.

İkimizde 20 atış gerçekleştirdik ve 40 atışla ilk deneyimimizi (benimde 9 mm lik silahla ilkti)  tamamladık.

Açıkçası 9 mm mermi ile atış, çok önceden aşina olduğum 7.65 mm ye göre beklediğimden oldukça farklıymış yada ben öyle hissettim. Ne yalan söyleyeyim 7.65 mm bazlı tabancaları çok daha sevdiğimi fark ettim. 

Poligon34 yeni ve temiz bir yer, ne tamamen ilgisiz ne de aşırı ilgililer, hangi silahla nasıl atış yapacağınızı bilirseniz optimum faydayı sağlayabilirsiniz. Oğlumun sorduğu sorulara net yanıt verdiler ve yardımcı oldular.

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
1905sss, Fruktoz23, fbalun, ismicey, poligon34
Bugun giderek , yeni silahimla 50 atis yaptim.
Iceride rahatsiz edici bir koku yoktu.Hafta sonu olmasi dolayisiyla yaklasik 15 dk kadar bekledik bu sirada cay ikrami oldu misafirperver davrandilar.
Acemi olmamdan oturu poligon gorevlisi gerekli bildirimleri yapti ve ilk atislarimda yanimda bulundu , gayet hos sohbet ettik heyecanimi da aldi Smile
Harbi takimi ve silah bakimiyla ilgili urun cesidi oldukca kisitli.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
fbalun, poligon34, Tongel
Herkese merhabalar,

Geçen haftasonu Poligon34'ü ziyaret ettim. Biraz atış yaptım. Poligon işletmecisi Mehmet Bey sağolsun yine ilgisini alakasını hiç eksik etmedi. Poligon envanterine yeni katılan tabancalar olmuş. Forumda ilgili modelleri merak edenler, görüp atış yapmak, denemek isteyenler olur diye sizleri bilgilendirmek istedim. Yeni gelen modeller şu şekilde;

Glock 19 Gen 4
CZ 75 B Compact Steel
CZ 75 B Compact,
Smith&Wesson 686 2.5 inch
Tisaş M1

İthal silahların fiyatlandırması, 9 mm mermi başına 4 TL, .357 mermi başına 6 TL, yerli silahların fiyatlandırması 9 mm mermi başına 3 TL.

Ayrıca Mehmet Bey ile forumumuzda yerli silahlar arasında Stoeger ve Canik TP9 SF Elite modellerinin çok merak edildiği, envanterde olması halinde forumumuzdan denemek isteyen arkadaşlarımızın olacağı konusunu konuştum. Eğer ilerleyen günlerde imkan olursa bu modelleri de poligon envanterinde görebileceğiz.

Bu da yeni gelen silahların ve poligon genel envanterinin fotoğrafları;

[Resim: 20170129_165732_zpsaevw2xew.jpg]

[Resim: 20170129_165708_zps8n2uwacj.jpg]

Saygılar.

Alıntı
21 üye teşekkür etti:
heisenberg, ugurucar57, sem, hymer, demirci57, asuspc, SalimD061, taarruz, talipakil, husrev, Gravis_Pro, hunter 12, Yasin06, ThePulchra, Gazanfer, ismicey, pasa_7676, batuhanvurall, Fruktoz23, poligon34, demasoni
Smith&Wesson 686 2.5 inch .38 special ile 3 atış da benden gelsin Smile

Alıntı
7 üye teşekkür etti:
fbalun, cnrabt, ismicey, bilhan, ERTUNGA, ThePulchra, poligon34
Sn. Gravis_Pro,

O gün, atış yaptığınızda dikkat etmemiştim, şimdi videoyu paylaşınca farkettim, yarı otomatik tabancalarda ilk atış çift hareketli sonrakiler tek hareketli şeklinde yapılan bir çalışma mevcuttur. Siz SW 2.5 inch ile atışınızda toplu tabanca literatürüne yeni bir taktik çalışma kazandırmışsınız, ilk atış tek hareketli sonrakiler çift hareketli Smile

Elinize sağlık. Saygılar.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
Gravis_Pro, Tongel, poligon34
Sn. fbalun,

Biz bu konuda zirveyi zorlayan insanlar olduğumuz için bir farkımız olsun istedik  Tongue Big Grin Tongue

Saygılarımla

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
fbalun, Tongel, talipakil, poligon34
Merhabalar sayın değerli forum üyeleri,

Bugün Poligon 34' e gittim ve kendi silahımla 25 atış yaptım. Ayrıca merak ettiğim CanikTP9 SF ve Glock 19 ile de atış yapma imkanım oldu. Gerçekten çok güzel, yardımsever ve sıcak kanlı insanlar. Hepsine ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum. Sayın Fbalun' a da burayı bizlerle paylaştığı için çok teşekkür ediyorum. Bundan sonra bir aksilik olmazsa atış yapmak için İstanbul içi gideceğim tek yer. Ve de herkese gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim. Bir kusurum varsa şimdiden özür dilerim. Saygılar. Hayırlı geceler.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
fbalun, poligon34
Ben de gittim ancak maalesef memnun kalmadım.. yeni aldığım silahı deneme amaçlı gitmiştim ancak bana öyle geldi ki çalışanlar poligona gelen herkesi silah meraklısı ergenler olarak görüp ona göre davranıyor. istanbulda diğer poligonlar nasıldır bilmiyorum. başka bir yer bulamazsam mazota kıyıp açık araziye gidicem.

Alıntı

(05-03-2017, 09:25 PM)hasan111 demiş ki: Ben de gittim ancak maalesef memnun kalmadım.. yeni aldığım silahı deneme amaçlı gitmiştim ancak bana öyle geldi ki çalışanlar poligona gelen herkesi silah meraklısı ergenler olarak görüp ona göre davranıyor. istanbulda diğer poligonlar nasıldır bilmiyorum. başka bir yer bulamazsam mazota kıyıp açık araziye gidicem.

sevgili silahseverler poligon34 olarak siz değerli silahseverlere bir katkımız olsun diye açılmış olan başakşehir atış poligonu ailesi olarak sizlerin önerisi ve uyarısıyla daha güzele ve iyiye ve doğruyu yakalayacağımıza eminim. bir gün nasip olursa geldiğinizde tanışalım . çalışanlarımızla beraber istişare edelim selam ve dua ile poligon3
 02124873030

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Sakin

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi