Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poligon34 Atış Poligonu / Başakşehir-İstanbul
Selamlar arkadaşlar,

Bu haftasonu, cumartesi günü, yeni açılan Poligon34 Atış Poligonu'nu ziyaret ettim. Poligon işletmecisi Mehmet Bey ile tanıştım. Poligon hakkındaki tüm detayları öğrendim. Kendisine de forumumuzdan bahsettim. Forumumuzda Poligon34'ün bir başlığı bulunmadığı için bu başlığı açmak ve ilk öğrendiğim ve gözlemlediğim tüm detayları sizlerle paylaşmak istedim.

Öncelikle, Poligon34 sadece poligon olarak değil aynı zamanda da bir Av Bayii olarak hizmet veriyor. İçeride yivsiz tüfek çeşitleri, havalı tabancalar, kuru sıkı tabancalar, çakılar, tabanca ve tüfek kılıfları, dürbünler, red-dot'lar gibi ürünler sergilenmiş ve satışa sunuluyor. Aynı zamanda MKEK Yetkili bayisi olup mermi satın alma belgenizle gittiğinizde istikhahkınızı temin edebiliyorsunuz. Bunlarla ilgili detaylı fotoğrafları, poligon silah envanterini, atış kulvarlarının fotoğraflarını mesajımın en sonunda paylaşıyor olacağım.

Gelelim poligon kısmına, poligon faaliyete açılalı henüz 26 gün olmuş. Dolayısıyla tabir-i caizse gıcır gıcır, yeni kokan bir atış alanı var =) İçerisi oldukça düzenli. Mehmet Bey poligonla gerçekten çok ilgileniyor. Örneğin hedef mesafe ayarlama mekanizmasını poligon ilk yapılırken analog tarzında olanlardan yaptırmışlar(MNE'deki gibi), daha sonra Mehmet Bey bunu kullanmanın zor olacağını düşünmüş ve dijital tarza geçirmiş(Akdeniz'deki gibi). Yine aşağıda fotoğraflarını paylaşacağım.

Poligon envanterine gelecek olursak genellikle yerli ağırlıklı bir envantere sahip. Envanter şu şekilde;

Sarsılmaz Armalite
Sarsılmaz K45(Ama ne yazık ki burada da diğer poligonlarda olduğu gibi 45 Cal mermi yok)
Sarsılmaz K11
Canik TP9 SF
Canik TP9 SFX
Sarsılmaz SR38 (Meşhur toplu Smile)
Fatih 13
Kanuni 19
CZ 75 Kadet
Sig Sauer .22 Cal
Glock 19 Gen 4 (Ben oradayken yoktu, bu hafta içinde ellerine ulaşacağını söylediler.)

Fiyatlandırma ise şu şekilde;

Kendi Silahın + Kendi mermin = 1,5 TL
Kendi Silahın + Poligon Mermisi => 9x19 mm = 2,5 TL
                                                       .22 Cal = 2,5 TL
                                                       7,65 mm = 2,5 TL
                                                       .357 MAG = 5 TL
                                                       .357 SIG = 5 TL
                                                       9x17 mm = 2,5 TL
Poligon Silahı + Poligon Mermisi => 9x19 mm => İthal Silah = 4 TL
                                                                              Yerli Silah = 3 TL
                                                        .22 Cal => İthal Silah = 3 TL
                                                                          Yerli Silah = Yok
                                                        7,65 mm => İthal Silah = 4 TL
                                                                             Yerli Silah = 3 TL
                                                        .357 MAG => İthal Silah = Yok
                                                                              Yerli Silah = 6 TL
                                                        .357 SIG => İthal Silah = Yok
                                                                             Yerli Silah = 6 TL
                                                        45 Cal => İthal Silah = 6 TL
                                                                         Yerli Silah = 6 TL

Ayrıca Mehmet Bey'in fiyatlandırma konusundaki cümlesini buraya aynen aktarıyorum; 'Polis, asker muvazzaf ya da emekli ve şehit yakınlarına beyanı doğrultusunda direk olarak %10 indirim yapıyoruz.'

Poligonda bir de İnteraktif Atış Uygulama odası bulunuyor. Burada lazerli sistem ile dev ekranda oynayan senaryolara göre atış yapma imkanı sağlanıyor. Bu uygulamada da atış başına 0,35 TL ücretlendirme yapılıyor.

Sonuç olarak İstanbul Avrupa Yakası bir adet gidilebilecek temiz ve çalışanlarının ilgili olduğu bir poligon daha kazandı diyebilirim. Zaman içerisinde edindikleri tecrübe ile daha iyi olacaklarına inanıyorum. Özellikle .22 Cal mermilerin 2,5 TL olması konusunu farkedip düzelteceklerini düşünüyorum. Silah envanteri konusunda da ithal silah çeşidini arttırırlarsa çok daha tercih edilebilir olacaklarını düşünüyorum.

Bulundurma ruhsatı sahibi forumdaşlarım için poligonun çalışma belgesi fotokopisini de edindim. Poligon Çalışma Belgesi bu linkte mevcut;
https://www.dropbox.com/s/he1dc3v5jfpnvd...i.jpg?dl=0

Buyrun bunlarda poligonun satış kısmından, envanterden ve atış alanı kısmından fotoğraflar;

Av Bayii;
[Resim: Av_Bayi01.jpg]

[Resim: Av_Bayi03.jpg]

[Resim: Av_Bayi05.jpg]

[Resim: Av_Bayi07.jpg]

[Resim: Av_Bayi08.jpg]

[Resim: Av_Bayi11.jpg]

[Resim: Av_Bayi13.jpg]

[Resim: Av_Bayi14.jpg]

[Resim: Av_Bayi15.jpg]

[Resim: Av_Bayi18.jpg]

[Resim: Av_Bayi19.jpg]

[Resim: Av_Bayi21.jpg]

[Resim: Av_Bayi23.jpg]

Envanter;
[Resim: Envanter7.jpg]

[Resim: Envanter1.jpg]

[Resim: Envanter2.jpg]

[Resim: Envanter3.jpg]

[Resim: Envanter4.jpg]

[Resim: Envanter5.jpg]

[Resim: Envanter6.jpg]

Poligon;
[Resim: Poligon1.jpg]

[Resim: Poligon2.jpg]

[Resim: Poligon3.jpg]

Bu da uzun zamandır merak ettiğim ama bir türlü atış fırsatı bulamadığım Canik TP9 SFX ile ilk atışlarım. 8 tane gövdedeki kırmızı alana, 2 tane kafaya olmak üzere toplam 10 atış. Şunu söyleyebilirim ki tetik konforu olarak Canik TP9 SF ile aynı keyifi veriyor ve uzun namlusu, dolayısıyla uzun nişah hattı ile atışları bir araya toplayabiliyor silah. Silahı gerçekten çok beğendiğimi söylemeliyim.

[Resim: Canik_TP9_SFXAtis.jpg]

Herkese keyifli atışlar dilerim.

Alıntı
50 üye teşekkür etti:
Sabri, beyazkurt, Ahmet Efe, cnrabt, 1905sss, lupus, asuspc, kuzeybuzulu, Gravis_Pro, hunter 12, sem, çatana, fuat_61, Fruktoz23, ugurucar57, ilksurfer, underrated, demirci57, husrev, Gazanfer, Tonyukuk ÖTUKEN, heisenberg, Yasin06, durango, ismicey, FireStorm, efe1753, demasoni, talipakil, ThePulchra, alpago, poligon34, kepir, lenduha, TTD, fatihaltun, Vefasiz, Germakoci, tekoglu, DoubleBullet, Saka, EKEN, iscapula, SalimD061, h.terdem, batuhanvurall, ckenarli, Mehmet Emin, kabasakal, katratzi791
Sayın Fbalun, keşke konum olarak da bir harita ve açık adres paylaşsaydınız. İnternetten ve harita uygulamalarından elbette buluruz fakat ilgili başlıkta konum olması faydalı da olur.

Teşekkürler.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
poligon34
Sn. Ahmet Efe,

Adres bilgisini paylaşacaktım ama çalışma belgesi fotokopisinde açık adres bulunuyor diye paylaşmadım ama haklısınız.

Açık adres şu şekilde;
Başak Mah. Mevlana Celaleddini Rumi Cad. 4. Etap 1. Kısım Sit. D-06 Blok No:22 C/46 İstanbul Çarşısı Başakşehir/İstanbul

Google Maps linki de şu şekilde;
https://www.google.com.tr/maps/place/Pol...0294?hl=tr

Saygılar.

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
çatana, derinoz, husrev, bilhan, poligon34
Rekabet güzeldir.
Hayırlı olur inşallah.
Darısı Anadolu yakasının başına diyelim.

Sn. Fbalun;
Acaba poligon pazar günleri de açık mı?

Teşekkürler

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
poligon34
Sn. ilbay,

Siz söyleyince farkettim. Çalışma saatlerini paylaşmamışım.

Cumartesi ve pazar da dahil olmak üzere haftanın her günü saat 09:00-22:00 arası poligon hizmete açık.

Saygılar.

Alıntı
6 üye teşekkür etti:
Gravis_Pro, Ahmet Efe, ilbay, husrev, poligon34, ismicey
Arkadaşlar merhaba,

Poligon hakkında forumumuzda daha fazla detay bulunması açısından sizlerle sosyal medya hesaplarını ve Av TV'nin poligonda yapmış olduğu bir çekimi paylaşmak istiyorum.

Instagram:
https://www.instagram.com/poligon.34/

Facebook:
https://www.facebook.com/basakpoligon/

Twitter:
https://twitter.com/Poligon_34

Youtube Kanalı:
https://www.youtube.com/channel/UCWGqMypmXwlf9hDG0J3TJIg

Bu da AV TV'nin çekimi:

Saygılar.

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
heisenberg, Sabri, Vefasiz, lupus, h.terdem
Güzel bir poligon, yakın olsam gidebilmeyi isterdim. Aynı zamanda alışveriş yapılması da süper.

Bu arada sadece çakıları gözüm tutmadı. Alışveriş yaparken çakılardan uzak durmakta yarar var. Smile

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
ErDiNi78, tirendaz, sem, poligon34
Bugün yolumuz Bahçeşehir' e düşünce annemle beraber Poligon34 'ü ziyaret ettik. 

Eline de büyük gelmesine ve ilk defa eline silah alan biri için çok güzel atışlar yaptı. Girsan 'ın sanırım Tuğra modeliydi. Bu arada poligon envanterine yeni katılmış. İlk atışları anneme nasip oldu. 
Uzak gözlüğü yanında olsaymış hepsini 12 ye toplardım diyor  Big Grin Big Grin

Ben de Canik TP9 SF modelini biraz denemiş oldum 25 tanecik Smile 

Bu da videosu.

Hazır gitmişken bir kaç fotoğraf da ben çektim. 

Utaş UTS-15
[Resim: QQDaEZ.jpg]

Utaş XTR-12
[Resim: byqrAb.jpg]

Benelli Supernova

[Resim: dXQPzX.jpg]

Derya MK10
[Resim: XdV07k.jpg]

Sanal Poligon Bölümü. Değişik senaryolarda toplu olarak oynanabiliyor.

[Resim: qE6b1R.jpg]

[Resim: MkN05g.jpg]

Çayımızı içtik, biraz sohbet ettik. Teşekkür ederiz.

Saygılarımla

Alıntı
27 üye teşekkür etti:
fbalun, 1905sss, S@riyerli, demirci57, underrated, sem, kuzeybuzulu, hunter 12, Red Kit, Borz, cnrabt, FireStorm, alpago, ismicey, FRD, TTD, tirendaz, Fruktoz23, heisenberg, demasoni, mimaslan, husrev, Vefasiz, tekoglu, poligon34, lupus, EKEN
Akdeniz poligon buluşması konusunda yazdığım yol belgesi sorunumu memur abimizle ahbap olarak çözmüş bulunuyorum(konu Kaymakam bey değilmiş) yol belgem çıktığında Akdeniz poligonun hafta içi yoğun pazar ise kapalı olması sebebiyle Poligon34'ü tercih edeceğim. Paylaşım için teşekkürler sayın Fbalun. Bu arada sayın Gravis_Pro valide hanım benden iyi atmış ellerinden öper saygılarımı sunarım.

Saygılarımla.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
fbalun, Gravis_Pro, poligon34
Sn. Furkan51,

Yol belgesi mağduriyetinizin çözümlenmesine sevindim. Aramızda kalsın valide hanım benden de iyi sallıyor Smile Saygı bizden. Selamlar

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Furkan51, poligon34

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi