Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 1 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lazer yasak mı ?
Selam Moderator arkadaslar,
Daha once Lazer yasak mı baslıklı bir konu acmısdım ancak konuyu bulamadım.
Serverlarda bir sorun mu oldu acaba?
Cunku biliyorum ki bizim forum sitemiz de konular kolay kolay silinmez.
Saygılarımla.
Bu arada Lazer yasak mıSmile))?

Alıntı

Ben silmedim...

Alıntı

???? Moderator arkadaslardan silen varsa haberdar etsin lutfen... (Sanmiyorum ama)

Alıntı

Sn Glock19,

Kanuni yönünü tabiki bilmiyorum, ama piyasadaki genel kanı, yasak olduğu yönünde....

Konu silinmesinden haberim yok.

Sevgiler

Alıntı

Sn.glock19c, konuyu ben hukuk ve aksesuar bölümüne kopyalamıştım.
Sanırım o esnadaki işlemlerde bir hata yapıp, ben sildim.
Kusura bakmayın.

Lazer, fener ve benzeri aksesuarlar konusunda, mevzuatta açıkça belirtilmiş bir kısıtlama yok. Ancak aynı kapasite mevzusu gibi konu tam bir muamma. Genelde teammül ve keyfiyete dayalı uyugulamalar yapılıyor. Sanırım hukukçu arkadaşlar bu konuda daha ayrıntılı bilgi verebilirler.

Alıntı

Merhabalar, geçen hafta Maslak il jandarmada almış olduğum HS 2000'in ruhsat işlemini tamamladım. İlgili kısımdaki yetkili özellikle laser var mı yok mu diye baktı ve yasak olduğunu söyledi. Olanlara el koymak zorundayız dedi.

Alıntı

Shocked 
(07-02-2009, 07:16 PM)Alptekin demiş ki: Merhabalar, geçen hafta Maslak il jandarmada almış olduğum HS 2000'in ruhsat işlemini tamamladım. İlgili kısımdaki yetkili özellikle laser var mı yok mu diye baktı ve yasak olduğunu söyledi. Olanlara el koymak zorundayız dedi.

Sn. Alptekin; bu konuda şansım yaver gitmiş sanırım. Taktik superpozemde lazer+fener olan bir aparatım var. Ankara Keçiören İlçe Emniyet Müdürlüğüne o hali ile gittim. Bu lazer askeri lazer değil 1mw sanırım dedim.Bana verdikleri cevap aynen şu idi:

"Biz silahın dipçiğine ve namlu boyuna bakıyoruz. Kısa dipçik (tabanca kabze) veya 45.6cm den kısa namlu yasak"

Bende iyi peki dedim silahımı alıp çıktım. Ama dediklerinizi Bölge Jandarmaya veya İl Emniyet Müdürlüğüne soracağım. Belki İlçe Emniyetin haberi yoktur lazer olayından. Keleğe gelmiyelim demi? Herşeyi kuralına göre yapalım.

Saygılar.

Alıntı

Bana da 47 cm den kısa namlu yasak dediler. Yoksa eyalet sistemi mi geldi habersizce, her yerde başka başka.
Saygılar. . .

Alıntı

Sn. Kaan Han; sanırım amerikanın bir eyaletinden direk namlu boyu olayını kopyalamışlar. Eyaletini bilmiyorum ama 18" inch olduğunu öğrendim bu da 45.72cm yapıyor sanırım. Mossberg firması da namlu boylarını 18.5" inch olarak satıyormuş. Bu da 47cm e tekabül ediyor. Bizim yerli firmalar da mossberg e göre yapıyor sanırım.Alttaki sitede yorumlar mevcut

http://answers.yahoo.com/question/index?...009AACgDWi

Alıntı

(27-02-2014, 12:40 AM)kaan han demiş ki: Bana da 47 cm den kısa naltında ise k dediler. Yoksa eyalet sistemi mi geldi habersizce, her yerde başka başka.
Saygılar. . .

O yasağın aslı şudur:

Fişek yatağı hariç namlu uzunluğu 30cm yi geçmiyorsa, tüm uzunluk da 50 cmnin altında ise silah tabanca kabul ediliyor ve 6136 sayılı yasaya tabi hale geliyor.

Bu ölçüler asgari sınırdır. Firmalar daha kısa üretemez.

6136 sk teknik bir yasa olup 8. Ceza Dairesinin içtihatları ile şekillenmiştir. Ölçüleri koyan da bu dairedir.

Saygılar

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi