Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bora Barak BR36 Yol Hikayesi
OHAL kapsamındaki kısıtın kırsal alanda tüfekle dolaşmak olduğu konusunda bir kanı ortaya çıkınca bugünkü poligon gününe BR36'yı da götürmeye karar verdim. En son Ocak ayında atış yaparak "temizlemeden" kutusuna kaldırdığım tüfekle yağmur altında toplam 50 atış yapabildik.

Yavaşçalar fişek kullandığımız atışlarda şarjör kaynaklı (17'lik olan) iki besleme sorunu ve 3 kez de zayıf iğne vurma sıkıntısı dışında, seri atışlarda dahi bir sorun olmaması şaşırtıcı idi. Bu esnada yan kulvardaki bir başka marka .410 cal kullanıcısı, benzer şekilde kirli bıraktığı tüfekle atış yapamadı.

Saygılarımla.

Alıntı
9 üye teşekkür etti:
demirci57, Fruktoz23, Sabri, sem, lupus, tirendaz, FRD, ugrb, Xlll
(01-10-2017, 05:24 PM)lenduha demiş ki: OHAL kapsamındaki kısıtın kırsal alanda tüfekle dolaşmak olduğu konusunda bir kanı ortaya çıkınca bugünkü poligon gününe BR36'yı da götürmeye karar verdim. En son Ocak ayında atış yaparak "temizlemeden" kutusuna kaldırdığım tüfekle yağmur altında toplam 50 atış yapabildik.

Yavaşçalar fişek kullandığımız atışlarda şarjör kaynaklı (17'lik olan) iki besleme sorunu ve 3 kez de zayıf iğne vurma sıkıntısı dışında, seri atışlarda dahi bir sorun olmaması şaşırtıcı idi. Bu esnada yan kulvardaki bir başka marka .410 cal kullanıcısı, benzer şekilde kirli bıraktığı tüfekle atış yapamadı.

Saygılarımla.

Merhaba.
yeni üretim BR36'larda bu aşınma sorunu vs... devam ediyor mu acaba. Ranger bullpup 36 ile Bora BR36 arasında kararsız kaldım. Tavsiye verirseniz memnun olurum.
Teşekkürler.

Alıntı

Sn ugrb,

Tüfeği çok kullanmadığımdan aşınma ile ilgili sorunuza doğru bir yanıt veremeyeceğim. Zaten bir hobi tüfeği olarak duruyor bende. Örneğin geçenlerde boyadım, çok keyifli oldu:

[Resim: IMG_2388.jpg]

Dolayısı ile aşınmaları dert etmiyorum. Asıl tüfeğimde olsalar idi endişelenebilirdim.

Diğer taraftan sorunuza yanıt olur ise, bu türden tüfekler içinde yüzüme daha yakın bir yerde fişeğin patladığı Bullpup kopyasını seçmezdim. İlk tüfeğim olacak ise ikisini de seçmezdim.

Saygılarımla.

Alıntı
10 üye teşekkür etti:
Simurg, FRD, tirendaz, yyildiz, lupus, Red Kit, sem, 1905sss, husrev, shelby

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi