Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bora Barak BR36 Yol Hikayesi
Sn.AsmTR,

Namlu 47cm değil 50cm. Ancak yine de silah biraz daha kısa olabilir gibime geliyor, keza gövde bana biraz fazla iri geldi. Bu duruma 3" fişek yatağına sahip olması da katkıda bulunmuş.

Tetik erişim mesafeleri en kısa ve en uzun olarak sırasıyla 32cm ve 39 cm olarak ölçtüm.

Saygılarımla

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
AsmTR
Tekrar teşekkürler. En yakın sürede de incelemenizi, görüşlerinizi bekliyorum.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Fruktoz23
Sn.AsmTR,

Tüfeğin inceleyip YouTube kanalım(Ömer Furkan Ata) da paylaşacağım, videolarımı burada paylaşmama kararı

aldığımdan orayı takip edebilirsiniz. Bu hafta içerisinde inceleme ve grupman testi yapmayı planlıyorum aslında amacım

500 adet atış adetine ulaşıp daha sonra incelemekti ancak fırsatlar izin vermeyince ancak yarısına ulaşabildim. Bu süreç

içerisinde de dört kez fişek kaynaklı olduğunu düşündüğüm tutukluk ve bir kez de küçük bir kırım yaşadım

incelememde bunlardan detaylı olarak bahsetmeye çalışacağım.

Saygılarımla

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
AsmTR, Ahmet Özalp, Sabri
buda tüfeğin makyajsız orjinal halidir BARAK BR36 CL-3

[Resim: 9868027.jpg]

free image hosting

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
lenduha
Tanıtım broşüründe etkili menzil 325 mt denilmiş, fakat 100 mt' den sonra kurşun kelebeğe dönüşüp düşüyor.

Gövde aluminyum olduğu için 200 fişek atımından sonra aşırı aşınmış görünüyor. İç mekanizmada da ezilme ve sürtünmeler mevcut. 250. atımda kurma kolu kırıldı, tutyadan yapmışlar. 500 atımda ne olur orası bilinmez artık...

Bir de namlu sabitleme somunu devamlı gevşiyor, fazla sıkınca da namlu sola çekiyor.

[Resim: Bora_Barak_BR36_Av_Tufekleri_resim_3325.jpg]

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
ERDAL
Sn uskudar24,

Noktasız, virgülsüz, imlasız, kuralsız yazdığınız ikinci metni inanın tam anlayamadım. Bir şeyler gevşemiş, tutma kolu muhtemelen "kırılmış", bir de onu bir "tutya"dan mı yapmışlar, o yüzden mi kırılmış, o kısımları anlamadım. 

200 atım sonrası alüminyum gövdenin neresi aşındı? Çünkü hareketli bir parça yok o kısımda, siz mi aşındırdınız elinizde tutarken? 325 m etkili menzil kulağa hiç mantıklı gelmese de benim aksini kanıtlama imkanım olmadı. Siz 100 m'de yere düşen kurşunları görebildiniz mi, bu sizin tespitiniz mi? Çektiyseniz fotoğraf paylaşabilir misiniz?

Saygılarımla.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Sabri, lupus
Sn Üstad sizin dublajınız sonrası benim yazdıklarım havada kalmış Smile

Aklıma direkt şu geldi,

Saygılarımla.

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
1905sss, sem, Sarnav, Karakoc, D@KT@R
(12-06-2017, 01:39 AM)lenduha demiş ki: Sn uskudar24,

Noktasız, virgülsüz, imlasız, kuralsız yazdığınız ikinci metni inanın tam anlayamadım. Bir şeyler gevşemiş, tutma kolu muhtemelen "kırılmış", bir de onu bir "tutya"dan mı yapmışlar, o yüzden mi kırılmış, o kısımları anlamadım. 

200 atım sonrası alüminyum gövdenin neresi aşındı? Çünkü hareketli bir parça yok o kısımda, siz mi aşındırdınız elinizde tutarken? 325 m etkili menzil kulağa hiç mantıklı gelmese de benim aksini kanıtlama imkanım olmadı. Siz 100 m'de yere düşen kurşunları görebildiniz mi, bu sizin tespitiniz mi? Çektiyseniz fotoğraf paylaşabilir misiniz?

Saygılarımla.

[Resim: DSC_0126.jpg]

Aşınan üst gövde aynı yer sizin paylaştığınız gibi...

Kopan parça da kurma kolu.

Anlaşılmayacak bir kelime yok imlaya gelince yazarken gerek duymadım.

Alıntı

Aslında Sn.Uskudar24 'ün noktasız virgülsüz yazılarını okuyunca aklıma Nobel ödüllü Thomas Mann geldi ki kendisi kitaplarında 50-60 kelimelik "tek cümleler" kullanır..Belki de bu bir tarzdır ))

Alıntı

Bu arada mekanizmanın hareket ettiği bu bölümdeki aşınmanın şekli zamanla değişmediğinden fabrikada yapılan bir "ince ayar" olduğunu da düşünmeye başlamıştım. Sanıyorum mekanizmanın sürtünmesini engelleme amaçlı bir yontma işlemi idi.

Yaklaşık 300-400 atım sonrası değişiklik olmamıştı. OHAL bitene dek sürecek yasak nedeni ile tüfeği çıkaramadığım için devamını deneme şansım da olmuyor.

Saygılarımla.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
hevesliamator, D@KT@R

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi