Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yeni Walther CREED
#1
Arkadaşlar Walther üretim bandından kaldırılan PPX serisi daha rafine bir kasa içerisinde bugün tekrar duyuruldu,

Creed isimli yeni tabanca PPX'ile aynı mekanik özelliklere sahip, tuğla görünümünden biraz daha arındırılmış ve Walther ULM çıkışlı,yani umarex mamülü değil, umarım bu sefer tutturabilirler.

Fiyat 399$.


http://www.personaldefenseworld.com/2016...er-creed-4


Saygılar.

 
Alıntı
2 üye teşekkür etti:
V-Ozdemir, defender45acp
#2


 
Alıntı

#3
[Resim: FB_IMG_1495742119402.jpg]

[Resim: FB_IMG_1495742125617.jpg]

[Resim: FB_IMG_1495742132193.jpg]

[Resim: FB_IMG_1495742138439.jpg]

Sevgili dostlar umarım bu sefer iyi bir alternatif olur?

WALTHER CREED

Geçtiğimiz yıl internet dedikoları Walther'in Amerikan pazarı için çift hareketli tetiğe sahip polimer bir tabanca çıkaracağı söylüyordu ve Amerikan pazarı iin WALTHER CREED piyasaya sürüldü.

Walther Creed'in en çok dikkat çeken özellikleri ergonomik yapısı, yumuşatılmış tetiği ve çift hareketli tetik sistemi.

755gr ağırlığa sahip tabanca,16 kapasiteli çift kolon şarjöre sahip. Toplam boyu 18.5 cm olan tabanca 3 nokta polimer gez ve arpacık sistemi ile donatılmış.

9x19mm çapındaki tabanca 8g çekirdekler ile 500joule makismum enerjiye sahip. Ergonomik yapısı ,boyutları,  tetik ve güvenlik özellikleri gizli taşıma için oldukça uygun bir silah. Fiyatını merak edenler için Amerikan pazarında dört yüz  dolara yakın bir fiyatla satılıyor. Fiyat/performans oranı oldukça iyi.
 
Alıntı
2 üye teşekkür etti:
heisenberg, defender45acp
#4
Sevgili Hickok Ağabeyimiz Wink de Walther CREED'i değerlendirmiş.. Eksik olmasın Smile

 
Alıntı
2 üye teşekkür etti:
batuhanvurall, defender45acp
#5
Almanlar boş durmamış, artık sanki yeter demiş ve Glock efsanesine en azından rekabetçi yaklaşmışlar.. Görünen o ki, akıcı, çift hareketli tetiğiyle, atış aksının düşüklüğüyle, ele çok iyi oturduğu değerlendirmeleriyle(büyük, küçük el farketmeksizin), ilk kullanıcı yorumlarının bile olumluluğuyla, Tough Tenifer® kaplama kullanımıyla, Amerikan pazarına çok iddialı bir fiyat girişiyle, bende varım dediği kesin. Bu sefer ya tutarsa..

Bu konudaki ustalarımın değerlendirmelerini sabırsızlıkla bekliyorum...


[Resim: WALTHER_CREED_pistol_trigger.jpg]
[Resim: Walther_CREED_Feature_Graphic_975x505_01_NOV16.jpg]

[Resim: Walther_Gun_Ad_Cred.jpg]
 
Alıntı
1 üye teşekkür etti:
#6
(06-06-2017, 09:45 AM)nsyuksel demiş ki: Görünen o ki, akıcı, çift hareketli tetiğiyle...

Sadece çift hareketli tetik çekişi olan bir tabancada 2900 gram tetik ağırlığı, 7 mm toplam tetik yolu, 5 mm tekrar kurulma mesafesi ile tabancanın kesinlikle en başarılı olduğu kulvar... Thumbs Up

(06-06-2017, 09:45 AM)nsyuksel demiş ki: atış aksının düşüklüğüyle...

33 mm lik namlu hattı yüksekliği, çift hareketli tetik çekişi olan horozlu tabancalara göre oldukça başarılı, ancak sadece iğneli tabancalara, örneğin namlu hattı yüksekliği sadece 25 mm olan P99 ve türevlerine göre oldukça yüksek. Tetik, tetik kolu, horoz gibi farklılıklar nedeni ile çift hareketli tetiği olan horozlu bir tabancayı, sadece iğneli tabancalarla bu kulvarda rekabete sokmak yanlış olur.

(06-06-2017, 09:45 AM)nsyuksel demiş ki: Glock efsanesine en azından rekabetçi yaklaşmışlar...

Walther' in Glock' a gerçek manada alternatif modeli evveliyatta P99 QA, halihazırda ise P99 Q'dur.


Saygılar.
 
Alıntı
5 üye teşekkür etti:
nsyuksel, Sabri, tirendaz, Gazanfer, defender45acp
#7
Sn. Lupus Hocam,

Kelime hatası için uyardığınızı düşünerek düzelttim, teşekkürler.. Yok; yazdıklarımı ukalalık olarak değerlendirdiyseniz, izlediğim video ve yazılı yorumlardan çıkardığım özetti, böyle düşündürdüysem size de saygı duyarım. Bilmek, öğrenmek telaşımla ve konuyu canlandırmak isteğimle, yanlışım olduysa affedin.
 
Alıntı

#8
Yeni forum sayfasında alıntıları bölmek oldukça zor... Alıntı yaptığım cümleyi hızlı düzeltme sayfasında bölüp cevap yazacakken araya iş güç girdi yarım kaldı... Kusura bakmayın.

Saygılar.
 
Alıntı
1 üye teşekkür etti:
nsyuksel
#9
Estafurullah Sn. Lupus Hocam, zaten her yazdığınız kelamı takip ediyorum, ilgilenebildiğim konularda..
Bu yeni Walther 'in horozlu olması, sizce her türlü kullanım şartı düşünüldüğünde, verimliliğini ve ömrünü kısıtlayıcı bir tercih midir? Bir de karşılaştığım yorumlarda horoz hep göz ardı edilip, polimer olmasından yola çıkarak, karşılaştırmaya Glock 19 koymaya çalıştıklarını;
atış karakterleri olsun, şarjörlü ve şarşörsüz ağırlıklar olsun, namlu boyu veya sürgü boyu olsun ve hatta Tough Tenifer® kaplama konularında değerlendirilmiş. 
Bu karşılaştırma tamamı ile yanlış mı olur? Walther belki de sadece iğneli tabancalar konusunda zayıf kaldığını düşünüp,  bu yöne saparak, rekabet etmeye çalışıyor olabilir mi?
Vermiş olduğunuz aydınlatıcı bilgiler için tekrar teşekkür ederim. Saygılarımla
 
Alıntı
1 üye teşekkür etti:
ertdr
#10
(06-06-2017, 01:45 PM)nsyuksel demiş ki: Bu yeni Walther 'in horozlu olması, sizce her türlü kullanım şartı düşünüldüğünde, verimliliğini ve ömrünü kısıtlayıcı bir tercih midir? 

Tabii ki değil... Horozlu ve sadece iğneli sistemlerin birbirlerine göre avantaj ve dezavantajları olduğu doğru, ancak verimlilik, özellikle de hizmet ömrü açısından birbirlerine karşı avantajları yok.

(06-06-2017, 01:45 PM)nsyuksel demiş ki: Bu karşılaştırma tamamı ile yanlış mı olur?

Tamamen olmasa da, teknik olarak yanlış bir karşılaştırma.

(06-06-2017, 01:45 PM)nsyuksel demiş ki: Walther belki de sadece iğneli tabancalar konusunda zayıf kaldığını düşünüp, bu yöne saparak, rekabet etmeye çalışıyor olabilir mi?

Sanırım en makul analiz bu.

Saygılar.
 
Alıntı
4 üye teşekkür etti:
nsyuksel, PersonalDefence, Sabri, ertdr
  


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi