Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kısıtlı bütçe ile bir tabanca almak istiyorum, marka ve model önerileriniz nelerdir?
Sn. sharp,

Belli marka ve belli modeller için geçerlidir. Memur statüsündeki kişiler için bazı yerli firmaların, kampanyalı fiyat listesi internet sitelerinde yer almaktadır. Ancak Kampanyadan yararlanırken sadece o fiyattan; Kampanyadan yararlanamıyorsanız da diğer normal fiyattan alabiliyorsunuz. Mke de 1 TL bile az ödemek olmuyor yani Sadece Nakit alımlarda silaha göre, ilgili firma 100-150 tl gibi bir indirim yapıyor o da tek fiyat olarak geçiyor. Yani diyelim ki tisaş a gittiniz, Zigana Sport alacaksınız. Yetkili diyorki Bu silah liste fiyatı Gümüş gri renkli olanı 2.900 TL... Kredi kartı ile öderken 2.899 tl yapmıyorlar. Nakit öderseniz, 150 TL indirim yapıyoruz diyor. Ama onu 200 TL indirim yapabilme şansınız da maalesef olmuyor.

Saygılar.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
sharp, fightclub
İndirim yaptırtabiliyorsunuz.  Firma MKE'ye ödemeyi kendisi yapıyor, siz de firmaya...  En azından 2015 yılında ben yerli alırken öyleydi.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
sharp, fightclub
Sn. üyeler herkese merhabalar.
Kamu görevlisiyim hem kendim hem arkadaşlarım MKE den daha önce silah aldık, biz 2011-2012 yıllarında Ankara' ya gittiğimizde MKE ' nin karşısındaki muhtelif silah bayilerinde modelleri inceleyip, beğendiğiniz model varsa siz şirkete ödeme yapıyordunuz, kredi kartına taksit yapıyorlardı, daha sonra sizinle gelip onlar kendi kartlarıyla MKE' ye ödeme yapıyorlar, biz aldığımızda pazarlık yapmıyorlardı sadece hediye kılıf v.s. alabilmiştik.

Bu arada günlük taşıma için mevcut tabancalarımı (Sarsılmaz Kılınç 2000, Girsan Regard) devredip daha kompakt veya daha hafif bir tabanca niyetindeydim ki uzun zamandır fiyatlara bakmamışım... Niyetlendiğim Stoeger Cougar 2550 TL olmuş Dodgy ! Girsan MC27 modeli hala indirimli alabiliyorum ancak bu silahı daha önce hiç inceleyemedim, denk gelmedi maaleseftecrübesi olan üyelerimiz varsa yorum rica ediyorum.

canik55 stingray indirim yok
stoeger cougar indirim yok
girsan mc27s indirimli 1600 TL
Polimer modeller hala çok çekici gelmiyor ama alternatiflere açığım.
Teşekkürler.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
fightclub
Silah Güvenlik işi, Başka hiçbirşeye benzemez bu nedenle Silah alacağınız bütçe kesinlikle yüksek olmalı

Alıntı

(09-06-2017, 11:37 PM)fightclub demiş ki: Silah Güvenlik işi, Başka hiçbirşeye benzemez bu nedenle Silah  alacağınız bütçe kesinlikle yüksek olmalı

Sn fightclub sizce bütçe ne kadar yüksek olmalı? Bir rakam var sanıyorum aklınızda. Bu bütçe ile hangi marka ve modeller üzerinde yoğunlaşmalıyız dersiniz? Bu kadar kesin bir dille yazdığınıza göre bilgi sahibi olmalısınız, öğrenmek amaçlı soruyorum. 

Yoksa az daha, 5 günde attığınız birer cümlelik imla hatası dolu 4 mesajınıza bakarak trol olduğunuzu düşünecektim.

Saygılarımla.

Alıntı

Merhaba..Ben de yüksek olmayan bir bütçeyle bu hafta ilk tabancamı alacağım ( Maksimum da 3000 TL geçmek istemiyorum)..Biliyorum haklı olarak marka - model tavsiyesinde bulunmak istemeyebilirsiniz ama yol gösterici her öneriye açığım.Saygılarımla

Alıntı

Sn. hevesliamator,

- Fiziki yapınız ( el büyüklüğünüz;  tetik /  emniyet / sürgü salma / horoz salma/ şarjör salma mandallarına tutuşu bozmadan erişim imkanı )
- Tabancanın kullanım amacınıza uygunluğu ( Hedef atıcılığı / savunma atıcılığı / taşıma / meskende bulundurma / birincil taşıma / ikincil taşıma )
- Tabancanın kullanacağı fişek çeşidi ( 9x19 / 45. / 357./ 22lr/ 40 SW / 7.65 / 6.35 .....) ve bulunabilirliği
- Fayda / Fiyat / Bütçe
- Modifiye / aksesuar / yedek parça çeşitliliği ve ulaşılabilirliği
- Kaplama, boya dayanımı ve bunların kullanım şeklinize uyumluluğu
- Markanın servis müşteri memnuniyeti 
- Model marka ile ilgili kullanıcı geri bildirimleri ( düğüncü ve reklamcıların hariç ) 

Bu ve benzeri kriterlere 1-5 arası puanlama yapın, alt alta koyup toplayın, en fazla puanı alanı bulun. Onu da mümkünse en yakınınızdaki poligonda sakin sakin 50 fişek ile deneyip teyit edip seçiminizi ona göre yapın. 

Ama unutmayın son sözü vitrin söyler. Kolay gelsin...

Saygılar.

Alıntı
21 üye teşekkür etti:
hevesliamator, Sarıkeçili yörük, sem, lupus, harun, Tonyukuk ÖTUKEN, lotus72, Rubikon, asuspc, Karacula, Yasin06, wildeagle, demirci57, fuat_61, usame, ckenarli, hunter 12, 1905sss, Cem1964, tirendaz, alone61
Sn Alpago üstad her zamanki gibi çok doğru, çok güzel yazmış.

Bende o müthiş bilgilere marka olarak destek vereyim. Seçiminiz yerli bir tabanca olacaksa ki bütçeniz bunu işaret ediyor.

Alpago üstadın puanlamasını Stoeger ve Canik gibi markaları ilk seçenekler olarak tercih ederek yapın. Ben de forumumuz sayesinde öyle yapmıştım. Ve pişman olmadım. Siz tüfeklere hızlı giriş yaptınız sabah aldım akşam sattım dediniz Smile Tabanca seçimi, alımı, satımı vs. daha çetrefilli olduğundan en doğru kararı verin.

Ben almadan defalarca poligona gidip alacağım silahı inceledim atış yaptım. Tavsiyeleri okudum, sordum dinledim. MKE ye gittim firma ile görüştüm konuştum orada da inceledim. Tüm bu süreç sonunda kararımı verdim. Ve bunları yapmam gerektiğini forumumuzdan üstadlarımızdan öğrendim.

Alıntı
8 üye teşekkür etti:
lupus, zarif_, demirci57, PersonalDefence, Cem1964, alpago, tirendaz, alone61

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi