Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kısıtlı bütçe ile bir tabanca almak istiyorum, marka ve model önerileriniz nelerdir?
Glock'u aldığımda fırsattan istifade 100 mermi de ben atmıştım MKE'de. Görevli arkadaşlar "kim la bu hasta ruhlu" demiştir muhtemelen... Smile

Arkadaşım sana ne Glock çok sağlam silahmış değilmiş, belki ben arızalıyım demiştim de ikna olmuştu Glock la 100 mermi atabileceğim konusundaSmile

Saygılarımla

Alıntı

(02-02-2017, 06:32 PM)Turkmen demiş ki: Sayın PersonalDefence MKE den silah aldıktan sonra sizin dediğiniz işlemleri yapmak imkansız. Bir şarjör mermi atabiliyorsunuz oda hedef delik deşik her gelen aynı hedefe atıyor. Grupmanmış bilmem ne kimene  sizi kovarcasına göndermeye bakıyorlar. Yada silahın atım yapmadan önce yukarıda saydığınız denemeleri yapmanız imkansız. İnanın poligona atış için nasıl girdiğinizi ve çıktığınızı anlamıyorsunuz. Söylediklerinizi MKE nin dışında başka bir poligonda yaparsınız ancak.
Saygılarımla.

Sayın Turkmen,

Dediklerinizi gayet iyi anlıyorum, lakin yazdıklarım bir dilek yada temenni değil, bizzat tecrübe ettiklerimdi. Bu yüzden siz defaatle imkansız yazmış olmanıza rağmen bunlar imkan dahilindedir. Orada görevli bulunan kişiler, bu işe refakat etmeye memur edilmiş kişilerdir. Kendilerinin size bu kadar atamazsın, bir şarjörden fazla attırmam deme istekleri ve hadleri olabilir buna ben de şahidim, lakin yetkileri yoktur.

Bir tabanca edinebilmek için sağlık raporu almaktan tutun da her aşamada işi, yetkisi ve haddi olmadığı halde silah edinme isteğimiz üzerine akıl vermeye kalkanlara sabrediyoruz. En önemli aşama olan test aşamasında da karşımıza bu çıkıyorsa sabır, sabır da bir yere kadar. Bu kişilerin işi bunu düzgün yapmak, maaşını hak etmektir. Kendi işine sevgisi, saygısı olmayan bir insanin ne dediğinin benim için degeri yoktur. Biz eğer bilinçli silahseverler isek önce kendi hakkimiza sahip çıkmalıyız. 

Saygılarımla.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
demirci57, Turkmen, drmehmet
(28-01-2017, 07:17 PM)defender45acp demiş ki: Sayin forumdaslarimiz nacizane bu forumdaki degerli ustadlarimdan okuduklarimi kendi kisitli bilgimle birlestirerek  yerli, ucuz ve nispeten forumdaslarimizin teveccuhunu kazanmis platformlari sizlere aktarmak istiyorum. Burada  Cevremde tisas platformlarini kullanan bulunmadigindan sadece fatih 13 u ekledim. Bunun yaninda tum yerli platformlar hakkinda yorum yapabilecek kadar kullanma imkanim olmadigini hatirlatarak ...

2016 sonu itibari ile 
Cougar 80xxf platformu 2200-2800 arasinda
Canik stingray c 2600
Canik c s ve l platformlari 2350-2800 arasi 
Kampanyali k11 1950
Canik tp9 ve st9 kampanyali (agir hizmet gorneyecekse ve boyasini sikinti yapmayacaksaniz.) 1700-2100 arasi
Girsan mc 28 xxx 2000-2500
Fatih 13 1100

(Burada yazmadiklarim iyi degildir anlasilmasin. Ucuz sifatini burada tekrar hatirlatirim. Ustadlarimin yaninda haddimi asmissam affola)

Valla ne diyelim, neredeyse "USA fiyatına yerli tabanca, Hayaldi gerçek oldu"

Saygılarımla.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
defender45acp, demirci57
Merhaba değerli forumdaşlar,

Taşıma amaçlı bir tabanca almak üzere gerekli çalışmalara başladım. İmkanlarım doğrultusunda maksimum 3 bin lirayı açmayacak şekilde yerli bir tabanca almayı planlıyorum.

Almayı planladığım silahların sayısını 3'e kadar düşürdüm. Bu konuda sizlerin yorumları ve görüşlerine de önem vereceğim. Sayacağım 3 tabancayı da kullanmadığımı belirtmek isterim. Olumlu-Olumsuz net yorumlarınıza ihtiyacım bulunmakta umarım yardımlarınızı esirgemezsiniz ?

1- Girsan / MC39
2- Stoeger Cougar / 8000 F
3- Girsan - MKEK / Yavuz 16 Compact World

Saygılarımla,

Alıntı

Sn. ckenarli,

Şahsi fikrim, bir kişi seçim kriterlerine göre almayı düşündüğü tabanca seçeneğini 3'e düşürebildiyse, 3 tabanca da yerliyse ve bu tabancalardan birisi Stoeger ise diğer iki seçenek bence otomatikman elenmiştir.

Saygılar.

Alıntı
9 üye teşekkür etti:
ckenarli, Antiterör, heisenberg, PersonalDefence, shelby, ugurucar57, defender45acp, Sakin, Gazanfer
(01-03-2017, 04:57 PM)fbalun demiş ki: Sn. ckenarli,

Şahsi fikrim, bir kişi seçim kriterlerine göre almayı düşündüğü tabanca seçeneğini 3'e düşürebildiyse, 3 tabanca da yerliyse ve bu tabancalardan birisi Stoeger ise diğer iki seçenek bence otomatikman elenmiştir.

Saygılar.

Sy. Fbalun
Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim, 
Stoger'in ilgimi çekme sebebi döner namlusunun bulunması... Benim ikinci sıraya almamın sebebi ise uzunluğunun diğer örneklere nazaran yaklaşık 22 mm ufak oluşu.

Alıntı

(01-03-2017, 05:31 PM)ckenarli demiş ki: Stoger'in ilgimi çekme sebebi döner namlusunun bulunması... Benim ikinci sıraya almamın sebebi ise uzunluğunun diğer örneklere nazaran yaklaşık 22 mm ufak oluşu.

2 cm daha ufaksa, bence bir sıra aşağı düşeyeceğine iki sıra yukarı çıkar.

Büyük tabanca seviyorsanız DE!  Smile

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
PersonalDefence, ckenarli, Antiterör, heisenberg, drmehmet
(01-03-2017, 06:30 PM)harun demiş ki:
(01-03-2017, 05:31 PM)ckenarli demiş ki: Stoger'in ilgimi çekme sebebi döner namlusunun bulunması... Benim ikinci sıraya almamın sebebi ise uzunluğunun diğer örneklere nazaran yaklaşık 22 mm ufak oluşu.

2 cm daha ufaksa, bence bir sıra aşağı düşeyeceğine iki sıra yukarı çıkar.

Büyük tabanca seviyorsanız DE! 

Sy.harun

Yok diyemeyeceğim kıstas aslında...  Smile

Alıntı

Merhaba arkadaşlar, Mke'nin sitesinde kolluk kuvvetlerine uygulanan fiyatların sıkı pazarlık halinde sivillerede uygulanma olasılığı olduğunu belirten arkadaşlar var, fakat firma yetkilileriyle iletişime geçince mümkün olamayacağını, fiyatların sabit olduğunu ve mke'nin liste dışında fiyattan satış yapmadığını belirtiyorlar, çevrenizde buna benzer ya da pazarlıkla mke fiyat listesiden aşağı fiyattan alan varmı ?

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi