Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kısıtlı bütçe ile bir tabanca almak istiyorum, marka ve model önerileriniz nelerdir?
Sayın celik60,
Görünen o ki, yukarıda yazmadığınız bir kriteriniz de 9x19mm mühimmat... Eğer böyle bir derdim yok derseniz, taşıma konforu adına aşağıdaki alternatifi de değerelendirebilirsiniz:

http://www.trabzonsilah.com/tr/fatih-13-380-acp-bk

Bu arada, taşıma konforu için, ağırlık ve namlu boyundan öte, bana göre en önemli kriter kabze boyudur.

Cougar'ı 1 yıldan fazla süredir taşıyorum, boy 1.80 olunca taşıması da dert olmuyor. Sürgünün genişliği ve formundan dolayı Canik biraz daha keyifli bir alternatif olabilir. Mc28 le ilgili bir fikrim yok.

Saygılarımla

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
wubıh, Sabri, celik60, atillak
(05-11-2016, 08:56 AM)demirci57 demiş ki: Sayın celik60,
Görünen o ki, yukarıda yazmadığınız bir kriteriniz de 9x19mm mühimmat... Eğer böyle bir derdim yok derseniz, taşıma konforu adına aşağıdaki alternatifi de değerelendirebilirsiniz:

http://www.trabzonsilah.com/tr/fatih-13-380-acp-bk

Bu arada, taşıma konforu için, ağırlık ve namlu boyundan öte, bana göre en önemli kriter kabze boyudur.

Cougar'ı 1 yıldan fazla süredir taşıyorum, boy 1.80 olunca taşıması da dert olmuyor. Sürgünün genişliği ve formundan dolayı Canik biraz daha keyifli bir alternatif olabilir. Mc28 le ilgili bir fikrim yok.

Saygılarımla
Sayın demirci57,
Haklısınız ben mühimmat kriterini atladım, illaki bu konu da önemli olacak diye düşünüyorum. Tavsiye ettiğiniz modeli beğendim çok güzel duruyor yanılmıyorsam beretta f81 klonu, 380 acp 7.65'e göre daha mı güçlü bu konuda bilgim yok?
Cougar'a bir arkadaştan rica ederek yakından bakma şansım oldu, namlunun aşağı doğru genişliği biraz kaba gibi dursa da sanki fotoğraflardaki halinden daha bir hoş göründü gözüme, şu an galiba 5 taksitle satın alma imkanı da varmış. Galiba Cougar'ı alacağım, tabi orada karar değiştirmezsem. Önemli olan kabze boyu ise Cougar FL hakkında ne dersiniz. Bir de renk olarak beyaz alsam nasıl olur sizce? Cevaplarınız için teşekkürler

Alıntı

Sayın celik60,

.380 kalibre, 9×17mm mühimmattır, nam-ı diğer "kısa dokuz" veya muhtar dokuzu Smile Oldukça keyifli bir kalibre olup, ot yoldurmadan tedarik edilebilir.

Eğer tercihinizi Cougar'dan yana kullanacaksanız, ve elinize oturmasında sıkıntı yoksa FL'yi tavsiye ederim. (Benim eller yaba gibi olduğundan mecburen tam boyunu almıştım.) Sayın vgun büyüğümüzün Stoeger başlığı altındaki FL ile ilgili paylaşımını da okumanızı ayrıca tavsiye ederim.

Renkte sakın macera aramayın, direkt siyahını tercih edin derim.

Saygılarımla

Alıntı

Sayın demirci57,
Anladım, o zaman Fatih 13'ü listeye alamıyorum ne yazık ki. Evet Cougar FL ile ilgili olan incelemeyi okumuştum zaten beni Cougar'a yönlendiren o oldu. Üstada buradan teşekkürlerimi iletiyorum. 
Silahla ilgili benden fazla bilgisi olduğuna inandığım bir arkadaş, silahın her zaman tam boyunu al, satmak istersen sorun yaşamazsın demişti. Şu an forumdaki birçok üye kadar tutku derecesinde silah sevmediğim için satın aldıktan sonraki fikrim ne olur, bu bir hobiye, ilerisinde de tutkuya dönüşür mü, bilemediğim için satış opsiyonunu da her zaman açık bulundurma niyetindeyim, bilmiyorum isabetli olur mu? Ayrıca günlük hayatta sürekli olarak da yanımda bulundurmayı pek düşünmüyorum. Ancak FL kesinlikle elime oturacağından eminim, baktığım model 8000F modeliydi, o da beklenmedik şekilde küçücük elime tam oturdu  Big Grin

Alıntı

(05-11-2016, 08:32 PM)celik60 demiş ki: ...bu bir hobiye, ilerisinde de tutkuya dönüşür mü...

Hapı yuttunuz ama farkında değilsiniz Smile

Alıntı
8 üye teşekkür etti:
ugurucar57, Sabri, DoganSW, Ruhsuz, Sakin, tirendaz, serdar75, drmehmet
Her şeyin hayırlısı sayın demirci57,
Değerli cevaplarınız için teşekkür ederim

Alıntı

(05-11-2016, 07:52 PM)demirci57 demiş ki: Sayın celik60,

.380 kalibre, 9×17mm mühimmattır, nam-ı diğer "kısa dokuz" veya muhtar dokuzu Smile Oldukça keyifli bir kalibre olup, ot yoldurmadan tedarik edilebilir.

Eğer tercihinizi Cougar'dan yana kullanacaksanız, ve elinize oturmasında sıkıntı yoksa FL'yi tavsiye ederim. (Benim eller yaba gibi olduğundan mecburen tam boyunu almıştım.) Sayın vgun büyüğümüzün Stoeger başlığı altındaki FL ile ilgili paylaşımını da okumanızı ayrıca tavsiye ederim.

Renkte sakın macera aramayın, direkt siyahını tercih edin derim.

Saygılarımla

(28-04-2016, 05:35 AM)demirci57 demiş ki: Sayın turion64, Sayın Oberon, iyi dilekleriniz için çok çok teşekkür ederim. İnanın çıplak gözle incelendiğinde fotoğraflarda görünenden çok daha şık, çok daha diri duruyor. Allah her silah severin gönlüne göre versin.

Sayın Yasin Alan, hatırlarsanız silahı kendisine bırakmaya gittiğimizde Bünyamin bey sürgüdeki değil ama, alüminyum gövde üzerindeki seri numaralarının kaybolma riski olduğunu belirtmişti.Açıkçası, silahı kaplatmadan evvel benim de Ceracote kaplama ile ilgili tek endişem buydu, ama işin enteresan tarafı kaplamadan sonra gövde üzerindeki lazer serigrafi ile kazınmış numaralar daha net okunur ve daha belirgin oldu. Eminim ki bunda işini titizlikle yapan Bünyamin beyin işçiliği ana sebeptir. Buradan ilgilenen dostlara belirtelim, Ceracote kaplamada silah üzerindeki yazıların kaybolması silinmesi gibi bir risk yokmuş. 

Sayın ErDiNi78, silahın üzerinde sağ tarafında yazan "gereksiz" yazılarla ilgili olarak size tamamen katılmakla beraber, bir gün gelir de silahın kullanma kitapçığını kaybedersem, üzerinden okurum, aleti o şekilde çalıştırırım diye düşündüm Smile Efendim o yazılara müdahale etmememizin asıl gerekçesi silahın orijinal fabrika çıkışındaki görüntüsünü muhafaza etmekti. Yoksa ileride silahı satarken "abi bu silahla 1 şarjör bile mermi atılmadı" diyerek nasıl kaptırabilirdim? Smile Öyle değil mi?

Günün bomba sorusu silahı kullanan Sayın Borz'dan gelmiş! İşte ben de günün birinde bana bu sorunun sorulmasını bekliyordum! Neden mi? Arkadaş bütün tecrübeli Cougar kullanıcıları bu silahın siyahını satın almayı tercih ederken, taktik kullanımı, estetik dayanımı v.b. gerekçelerle Sayın Ortaç ve Sayın lupus dahil tüm ustalar silahın siyahını tavsiye ederken, bu forumu okumuş yutmuş biri olarak neden gittin bu rengini aldın? Öncelikle Sayın Borz'un sorusunu cevaplayayım; silahı Bünyamin beye bıraktığımda 2 parçasını yanımda geri götürdüm; namlu ve irca mili-yay setini. Yani namlu üzerinde hiç bir işlem yapılmadı. 2.600 atımdan sonra da Cougar'ın namlusu aynen ilk günkü gibi duruyor. Ne bir iz, ne bir çizik, ne de bir leke... 

Yaptığım iş itibarıyle bu silahın sürgü ve gövdesi üzerindeki elektrostatik toz boya, eloksal kaplama ve dahi lazer serigrafi cihazı dahil her türlü araç ve gereç elimin altında bulunmakla birlikte, silahın müdahale edemeyeceğim tek parçası namlusudur. Silahımı seçerken, tüm ikaz ve yakın arkadaşlarımdan gelen "düğüncü müsün birader?" tenkitlerine rağmen gri renkli olanını tercih etmemin tek sebebi silahın namlusudur. Cougarların siyah renkli olanlarının namluları 4140 dövme çelik malzemeden meneviş kaplamalı olarak İtalya Beretta'dan gelirken, gri renkli olanları 316 kalite dövme paslanmaz çelik, atım yatağı üzeri 5-7 mikron, namlu içerisi 10-12 mikron krom kaplama olarak yine Beretta'dan gelmekte. Bu bilgiyi İtalya Brescia'daki Beretta  fanatiği bir dostum vasıtasıyla İtalya'dan, ve Stoger'in İstanbul fabrikasına giderek imalattaki arkadaşlarla görüşerek teyid ettikten sonra silahımı satın aldım. Hasılı kelam, aslında silahın grisini değil, namlunun paslanmazını tercih ettim. Nasıl olsa bir gün silahı siyaha çeviririm, ama namluyu değiştiremem diyerek böyle bir tercih yaptım. Ömrümüz vaki olur, bütçemiz de yeterse yaptığım tercihin doğruluğunu sahada teyid etme şansını yakalarım. Öngörüm odur ki, paslanmaz bulaşık teli benzeri bir malzemeyle temizleme hatasına düşsem dahi bu namlunun sadece krom kaplaması çizilebilir, ama paslanmaz çelik namlu uzun yıllar bizim kahrımızı çeker. Bu arada yine belirteyim namlu temizliğinde sadece plastik veya prinç kullanalım arkadaşlar. Özetle Sayın Borz, namlu ilk günkü haliyle durmakta. 

İlgi alaka ve iyi niyetli temennileriniz için çok teşekkür ederim Sayın asuspc. Deneyip göreceğiz ama, öngörüm odur ki, eldeki imkanlar dahilinde dayanımı en yüksek kaplama Cerakote'dir, ben de bu sebeple bunu tercih ettim. 

İleride buradan sizlerle bilgi paylaşmaya devam edeceğim. Allah hepimizin gönlüne göre versin. Glock'tan sonra Cougar'ı da kapkara yaptık, olduk tamamen Dark Side Smile

Selamlar, Saygılarımla 

Sayın demirci57,

Şimdi kafamız karıştı, gri modelin namlusu ile ilgili görüşleriniz değişti mi?

Alıntı

Bilakis Sn. Pistov, tamamen aynı! Lakin siyahının namlu kalitesi ile ilgili de endişelenecek bir durum yok. Zira 70.000den fazla mermi yakmış bir siyah Cougar'ı 2 yıldır Mne de takip ediyorum. (En az 500 mermi de ben yakmışımdır bu silahla) Sıfır problemle çalışıyor 45'lik...

Gri modelin sürgü ve gövde boyası vasat ve atım yatağı çeperinden başlayarak çok çabuk boya kalkması oluyor. Amerika'yı yeniden keşfetmeye gerek yok. Tecrübeyle sabit. Silah Cougar, siyah Cougar Smile

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
Yasin06, Pistov, bilhan, celik60, hymer
İlk öncelikle iyi geceler Sn. forumdaşlar!

Forumu yaklaşık bir yıldır takip ediyorum. Tecrübeli forumdaşlarımızdan ve üstad'tan birçok şey öğrendim. Yerli sanayide de Stoeger firmasının Cougar modelini takip etmekteyim. Taşıma ruhsatımı nasip ise gelecek yıl çıkartıp artık hayallerimi yaşantıya dökeceğim! Bütün üyelere teşekkür ederim, öğrenmenin ve bilginin sınırının olmadığını düşünüyorum.

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
fuat_61, Gravis_Pro, fbalun, celik60
Cougar sahipleri (özellikle ft sahibi olanlar ) bol resim paylaşırsa seviniriz ,bu silaha içimiz ısınsın .

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi