Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kısıtlı bütçe ile bir tabanca almak istiyorum, marka ve model önerileriniz nelerdir?
Sn. Grummam o polisler için değil de, normal sivil vatandaş içinse gayet güzel fiyat. Tp9 sf modelinde emniyet durumu nasıl? Pek emniyetli bir silah değil diye biliyorum . Sn. Ortaç çek at silahı diyor. SA modeli biraz daha cazip geliyor o yüzden. Yine de fiyat güzel alınır.

Şimdi bir durum oldu onu sizinle paylaşayım. Emniyet mensubu bir tanıdık, silaha para verme ruhsatı al, ben sana mke kırıkkale silahımı ücretsiz vereyim dedi. Yeni de masraf yapmış silaha boyası vs. hep yenilemiş Düzce'de.
Sonuçta bulundurma ruhsatı hep kısıtlı hissedeceğim kendimi. İçim tp9 varyasyonlarından birini yada mc 28 sa istiyor ama bu durumda ne yapayım bilemedim.

Alıntı

Siz daha ne yazsınlar. Belanızı arıyorsunuz.

Alıntı

Sayın furkan89;
Tp9 SA çek,lakin atma silahı mı? Çekildiği zaman atılmayacaksa silahın anlamı nedir? Sadece dekoker mevcut diyemi güvenlidir? Hem soru soruyorsunuz hem bildiğinizden şaşmıyorsunuz..

Alıntı

Nasıl bir cevap bu belanızı arıyorsunuz falan haddinizi bilin. Burada sormak istediğim şu; kırıkkale bakım geçirmiş ama eski bir silah, doğal olarak pek bir bilgim de yok acaba beni üzer mi atışlarda, isabet oranı nasıldır, tutukluluk oranı nedir? Zaten silah alım belgemin çıkmasına daha 3 hafta gibi bir süre var. Tabi ki de ihtimalleri değerlendireceğim, bilgimin yetmediği yerde de sorup öğreneceğim. Şu foruma ne zaman bir şey yazsam birisi çıkıp yok belanızı mi arıyorsunuz, yok moderatorler göreve. Nasıl bir yer burası anlamak çok güç? Beğenmiyorsaniz bir zahmet yazmayiverin!

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
BURAKT
(28-10-2016, 11:08 PM)topraxxx demiş ki: Sayın furkan89;
Tp9 SA çek,lakin atma silahı mı? Çekildiği zaman atılmayacaksa silahın anlamı nedir? Sadece dekoker mevcut diyemi güvenlidir? Hem soru soruyorsunuz hem bildiğinizden şaşmıyorsunuz..

Bence önemli bir güvenlik ayrıntısı... Bildiğimden şaşmamak değil ihtimal değerlendirmek. Bugün böyle bir olay oldu, ne yapsaydım düşünmeden elemeli miydim sn. Toprax?

Alıntı

(28-10-2016, 09:24 PM)furkan89 demiş ki: Emniyet mensubu bir tanıdık, silaha para verme ruhsatı al, ben sana mke kırıkkale silahımı ücretsiz vereyim dedi.

Zaten beş para etmiyor.

(28-10-2016, 09:24 PM)furkan89 demiş ki: Yeni de masraf yapmış silaha boyası vs. hep yenilemiş Düzce'de.

Bu aksiyon silahın değerini artırmaz, muhtemel düşürür.

Alıntı

(28-10-2016, 11:12 PM)furkan89 demiş ki: tutukluluk oranı nedir?

Geçenlerde bizim mahalleden bir kırıkkale savunması bile alınmadan hemen tutuklandı. Çok yüksek tutukluluk oranı çok.

Alıntı

(29-10-2016, 10:00 AM)fbalun demiş ki:
(28-10-2016, 11:12 PM)furkan89 demiş ki: tutukluluk oranı nedir?

Geçenlerde bizim mahalleden bir kırıkkale savunması bile alınmadan hemen tutuklandı. Çok yüksek tutukluluk oranı çok.

Umarım moderatörler görür , belli mi olur hanene bir artı almak için atmadığın takla kalmadı. Seni moderatör yapsalar da kurtulsak Rolleyes

Bazı platformlarda, bu sitedeki bazı üye kişilik analizlerinin gerçeği yansıtması; kaynak yazarların doğruluğunu gözler önüne seriyor. Bu arada mizah anlayışınızdaki cehalet ortada...

Alıntı

Bu forumda fazla "sen"li "ben"li olmayacaksınız. Güle güle.
Ne demiş Mevlana;

"Ya gel ol git, ya da git ol gel"

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
drmehmet
Değerli forum üyeleri herkese merhabalar. Forumda, hangi tür silah alayım, öneriniz nedir tarzında çok fazla soru olduğunu ve bunların sorulma şeklinden pek çok üyenin foruma girip doğrudan bu soruları sorduklarını farkettim. Bu yüzden uzun bir süre araştırma yaptım, yazılarınızı okudum, tabi ki Ankara ve İstanbul'da oturmadığım için silahlara bakma, onlarla temas etme şansım çok olmadı. Bu süreçte durumumu şöyle özetleyerek sorumu sormak istiyorum:
Kamu görevlisiyim ve taşıma ruhsatı için başvuru yaptım. Tabancadan anlamadığım ve ikinci el seçimini yapamayacağım için yerli almaya karar verdim. Boyum 1.80 kilom 76 ancak elim küçük olduğundan ve taşıma ruhsatı alacağımdan büyük tabancaları eledim. Bu işe ayırdığım bütçe en fazla 2500 TL. Daha önce atış yapmışlığım olsa da silah kullanımı hakkında tecrübem de yok. Şu an aklımdaki modeller tercih sırasına göre,
1-Cougar
2-Girsan mc28 sac
3-Canik 55 c100
Bu liste sizce tercih sırasına göre doğru yapılmış mıdır? Bunlardan hangisini tercih etmeliyim. Sevgili üstadların tavsiye edeceği değerlendirmem gereken başka kriterler var mıdır? Başka modeller önerir misiniz? Şimdiden değerli görüşleriniz için teşekkür ederim. Saygılar

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi