Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kısıtlı bütçe ile bir tabanca almak istiyorum, marka ve model önerileriniz nelerdir?
Kusura bakmayın bir an fevri yazdım. Dayanamadığım bir şey varsa, bir üründen/hizmetten eşit şartlarla yararlanamamaktır. Mesela; tabanca konusu. Neden benim ülkemde üretilen bir ürünü elin Amerikalısı "350 TL"'ye alırken ben 3000 TL'ye alıyorum, bunun nasıl bir izahı olabilir ki? Araba, cep telefonu... bu konular hep sinirlerimi bozmuştur. Ayrımcılık, torpilcilik... Neyse kusuruma bakmayın, daha dikkatli olurum kendi adıma.

Alıntı

Sn. furkan89,

Kolluk kuvvetlerine özel fiyat olarak lanse edilse de sivillere de bu fiyattan "verebiliyorlar". Bunu Kaptırmaz da yapıyorken. Maalesef bu garip uygulama kanaatimce bir nevi kaptırmatörlük ve tüm insiyatif de oradaki firma temsilcisinde.

Kesinlikle kendilerindeki liste fiyatından almayacağınızı, o rakamı vermektense biraz daha üstüne koyup ithal alacağınızı, tek alma şansınızın MKE sitesindeki fiyatlardan olduğunu net bir şekilde belirtin.

Alıntı

Bulundurma ruhsatlı tabancanızı ne amaçla almayı düşünüyorsunuz?

Eğer, ev savunmasını amaçlıyorsanız, rahat rahat idman yapabileceğiniz bir yivisiz tüfeği değerlendirmeye almanızı şiddetle tavsiye ederim.

Şahsi görüşüm; bulundurma ruhsatlı bir tabancanın son derece gereksiz külfetlere yol açtığı şeklindedir.

Anlayacağınız, bulundurma ruhsatlı tabanca manası olmayan bir masraftır ve anladığım kadarıyla siz, paranızı etrafa saçamayacak kadar hesabını bilen birisiniz.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
dr.mpala, Shepherd, izleyici
Sn. evrenay, bulundurma ruhsatlı tabanca sahibi olanlara yekten manasız masraf yapmışsınız ve etrafa para saçmışsınız demek, insanların hevesini kırabilecek sözler olmadı mı sizce de? Biraz haksızlık yapmadınız mı?

Bizler ne yazık ki çok istememize rağmen mevcut kanunlar nedeniyle taşıma ruhsatına haiz olamayan, bulundurma ruhsatlı silahlarını da '1 hafta önceden emniyete dilekçe ver, 1 hafta sonra git dilekçeyi al' işlemlerini yapmadan hiç bir yere götüremeyen insanlarız. Bu noktada haklı olabilirsiniz. Her poligon ziyaretinden önce 2 kere emniyete gitmek külfet olarak değerlendirilebilir. Ama bu külfete rağmen sürdürmeye çalıştığımız bir tutkumuz var. Bunu da görmezden gelerek bizi sanki saçma bir iş yapıyormuşuz gibi değerlendirmenizi yadırgadım açıkçası.

Ben bulundurma ruhsatlı silahımı 6 ay önce aldım. 6 aydır her gün(abartmıyorum gerçekten her gün) akşam eve gittiğimde silahımı alır, ayna karşısında snap cap ile çalışma yaparım. Bazen çalışma yapmak için değil sadece silahıma dokunmak, bakmak için silahımı sakladığım yerden çıkarırım. Bazen silahımı evin içinde belime takar sanki dışarda taşıyabiliyormuşum gibi şizofrenik eğilimlerle evin içinde dolaşırım. 2 haftada bir poligona gider, bunun için de o hafta içinde 2 kere emniyete giderim, emniyete gitmek için de o hafta içinde 2 kere işe geç kalırım. Bundan da 6 aydır hiç erinmedim, iş yerinden tepki alır mıyım diye de hiç düşünmedim. Tutkunu olduğumuz şeyleri yapamayacaksak, o zaman çalışmanın da çok tadı tuzu olmaz zaten. Bundan sonra da hiç erinmeden 2 haftada bir bunu yapmaya devam edebileceğimden de emin olabilirsiniz. Sonunda kendime ait olan, tanıdığım bildiğim ve en önemlisi sevdiğim silahımla, tutkunu olduğum şeyi yaptığım için bunların hepsini yılmadan yaparım, yapmak zorundayım. Tabi ki ben de isterdim online olarak izin alıp poligona silahımı istediğim zaman kutusunda ve mermilerden ayrı olarak boş bir şekilde götürebilmeyi. Ama yasa buna izin vermiyor. Ben hem yasalara uymak zorundayım hem de tutkunu olduğum silahımla poligona gitmeliyim. Sizce gerçekten manasız bir şey mi yapıyorum?

Burada defalarca konuşuldu. Yasa düzenleyicilerin kendileri silahlara çok kolay sahip olabildiği için, bizlere uygulanan yaptırımlara maruz kalmadıkları için bizlerin halinden anlamadığını farklı konularda çokça tartıştık. Ama sözlerinize baktığımda, daha taşıma ruhsatı alabilen ortak silah sevgisini paylaştığım arkadaşlarım bile biz bulundurma ruhsatı mahkumlarının halinden anlayamıyorsa, yasa düzenleyicilerinin bizlerin halinden anlamaması çok garip gelmedi açıkçası birden.

Bir de bu açıdan değerlendirmenizi rica ederim.

Saygılarımı sunarım.

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
06Fn1922, dr.mpala, dgkndmr, Vectra
(26-10-2016, 09:40 PM)Kanuni demiş ki: Sn. furkan89,

Kolluk kuvvetlerine özel fiyat olarak lanse edilse de sivillere de bu fiyattan "verebiliyorlar". Bunu Kaptırmaz da yapıyorken. Maalesef bu garip uygulama kanaatimce bir nevi kaptırmatörlük ve tüm insiyatif de oradaki firma temsilcisinde.

Kesinlikle kendilerindeki liste fiyatından almayacağınızı, o rakamı vermektense biraz daha üstüne koyup ithal alacağınızı, tek alma şansınızın MKE sitesindeki fiyatlardan olduğunu net bir şekilde belirtin.

Umitlendirici mesajın için teşekkür ederim. Abd de kar ediyorlarsa benim teklif edeceğim fiyattan da kar edebilirler. Kesinlikle liste fiyatından almak gibi bir niyetim yok.

Bu arada bir arkadaş yivsiz tüfek al demiş ama ben tabancaları seviyorum. Askerlikten sonra içimde ukte kaldı. Tabi oradaki gibi toplu S&W ile ateş edemeyeceğim ama paramı biriktirdim uygun olanı alacağım ve sürekli poligona gideceğim.

Alıntı

Sayın moderatörler,

Ben defalarca belirtmeme rağmen ve Sn.ErDiNi78 de net bir dille uyarmış olmasına rağmen, Sn. furkan89'un forum kurallarına uyma konusunda hiç bir çabası ya da anlama eğilimi olmadığı aşikar olduğundan konuya son noktayı koymanızı rica ediyorum.

Saygılar.

Alıntı

Sayın fbalun,

serzenişinizi anlamakla beraber, Türkiye'de silah konusunda global bir bakış açısına sahip olabilecek kadar bu işlerle ilgilendim.

Ben sizin yaşınızı, ailevi durumunuzu ve işinizi, ki bu ikisi doğrudan kendilerinden farklı şeyler için ayırabileceğiniz zamanı belirler, ekonomik durumunuzu, tabancayı ne için aldığınızı bilmiyorum.

Ben bir mühendis olarak, her hangi bir sorunun çözümünü en ekonomik şekilde bulmakla mükellefim. Sizin durumunuza da bu çerçevede yaklaştım.

Yukarıdaki yazımla anlatmak istediğim de şuydu: Evden çıkartmanızın zaman alıcı şartlara bağlı olduğu, kendisi ve ruhsatı, göreceli olarak yüksek kaliteli, bir yivsiz tüfeğe göre pahalı olan tabanca yerine, yivsiz tüfeği tercih etmeniz durumunda arttıracağınız vakit ve nakitle, istediğiniz zaman bol bol idman yapabileceğiniz bir ateşli silaha sahip olursunuz.

Bununla beraber, malumunuz; "tabanca, tüfeğe ulaşmak içindir".

Bana göre bulundurma ruhsatlı tabanca harcanacak vakit ve nakit, yivsiz tüfek gibi bir imkan varken fuzulidir.
Bu benim Türkiye Cumhuriyeti kanunlarının mevcut durumundaki şahsi görüşümdür.

Kanunun değişmesi için, herkes elinden geldiğince çaba gösteriyor, ancak yakın zamanda bir şeylerin değişeceğini zannetmiyorum.

Bundan dolayı yasal olarak silahlanmayı planlayanlar için halen daha en ekonomik ve en hızlı yol olarak, yivsiz tüfek gözüküyor.

Ha, ben tabanca tutkunuyum, vakit de benim nakit de, demek her özgür Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının hakkıdır.
Malum sabıkası olmayan her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve Türkiye Cumhuriyeti'nde kesintisiz oturum iznine sahip (bkz: Mütekabiliyet) yabancı ülke vatandaşı, Türkiye ülkesinde bulundurma ruhsatlı tabanca sahibi olabilir.

Not: Forum düzenleyicileri de hepimiz gibi işi gücü, ailesi olan ve vakti kısıtlı insanlar. Gerektiği zaman, gerekeni yaparlar.
Birilerini hedef göstermek, benim nazarımda; "atıl kurt" demekle eş olup, gereksiz tatsızlıklara sebep olmaktan başka da bir işe yaramaz.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Shepherd
Sn. evrenay, siz forumdan tanıdığım kadarıyla değerli bir forumdaşımızsınız. Bu sebeptendir ki fikirlerinize genel anlamda katılmamakla beraber bir önceki mesajımda sadece sözlerinizle ilgili hissiyatımı paylaşmış olup konuyu kapatmayı ve sizinle tartışmaya girmemeyi istiyorum.

Son cümlenizde yazdıklarınızla ilgili de sadece, ben kimseye 'atıl kurt' tarzında imalar yapacak hadde ya da karaktere sahip bir kişi değilim demek istiyorum. Amacım sadece furkan89 isimli üyenin size 'bir arkadaş' ve Sn. Kanuni'ye de 'sen-ben' diye hitap etmesinden dolayı yaşadığım rahatsızlığı dile getirmekti. Umarım sizin nazarınızdaki anlamı yaptığım açıklama ile bir nebze olsun değiştirebilmişimdir.

Sağlıcakla kalın.

Saygılar.

Alıntı

Smile 10 seneyi geçkin forum tecrübem var ama ilk defa böyle bir sebeple itham edildim. Sn.Kanuni sizinle senli-benli konuştuğum için özür dilerim çok alınmamışsınızdır inşallah. Sn.Evrenay size de üçüncü tekil şahısmışsınız gibi "bir arkadaş" diye hitap ettim hadisizliğimi mazur görün. Çevreye verdiğim rahatsızlıktan dolayı özür dilerim. En kısa zamanda forum raconu/kurallar bütünü öğrenilecektir...

Alıntı

(25-10-2016, 04:38 PM)furkan89 demiş ki: 1 haftadır kendime göre bir tabanca aramaktayım, mkek sitesinden bakıyorum. meğerse fiyatlar güncel değilmiş. canik tp9 sa sahra modeli 1800 yazıyor. Canik sitesine bir girdim; sahra rengi Türkiye de yokmuş. Olanlar da 3000 TL üstü! L 120 ler 1350 1500 değişiyor meğer onlarda külliyen yanlışmış! 2650 den başlıyor. Bu nedir arkadaş? Ben gittim, sağlık heyetine girdim. Sağlık için 250 TL ödedim. Zaten bir vazgeçme noktasına geldim 250 sağlık için istedikleri vakit, neyse dedim feda olsun, şimdi bu çıktı! Lütfen yardımcı olun. 2000 altına canik yok! Nasıl bir yol izleyeyim bilemedim. Yalnız harç falan ödemem silah fiyatları böyleyse.

Sn. Furkan89 şu an MKEK de canik tp9 sf sahra rengi olan versiyon 1950 TL fiyat ile rafta.

[Resim: 5211903_01_canik_tp9sf_desert_tan_9mm_nib_640.jpg]

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi