Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kısıtlı bütçe ile bir tabanca almak istiyorum, marka ve model önerileriniz nelerdir?
1 haftadır kendime göre bir tabanca aramaktayım, mkek sitesinden bakıyorum. meğerse fiyatlar güncel değilmiş. canik tp9 sa sahra modeli 1800 yazıyor. Canik sitesine bir girdim; sahra rengi Türkiye de yokmuş. Olanlar da 3000 TL üstü! L 120 ler 1350 1500 değişiyor meğer onlarda külliyen yanlışmış! 2650 den başlıyor. Bu nedir arkadaş? Ben gittim, sağlık heyetine girdim. Sağlık için 250 TL ödedim. Zaten bir vazgeçme noktasına geldim 250 sağlık için istedikleri vakit, neyse dedim feda olsun, şimdi bu çıktı! Lütfen yardımcı olun. 2000 altına canik yok! Nasıl bir yol izleyeyim bilemedim. Yalnız harç falan ödemem silah fiyatları böyleyse.

Alıntı

Sn. furkan89,

Fiyatlarla ilgili söyledikleriniz hakkında şunu söyleyebilirim; MKE'nin sitesinde gördüğünüz L 120 modelinin fiyatları hali hazırda geçerli olup kolluk kuvvetlerine yapılan kampanyalı satış fiyatıdır. Yani kolluk kuvvetleri L120 modellerini bu fiyattan alabiliyorlar, sivil alıcılara ise 2650 TL civarındaki fiyatlar uygulanıyor. Siteminizde haklı olabileceğiniz nokta fiyatın yanına kolluk kuvveti kampanya fiyatı olduğunun belirtilmemesi olabilir. Sahra model TP9 için emin olmamakla beraber MKE'de bulunan Canik satış temsilcisini ararsanız bu modelin gerçekten olup olmadığı ile ilgili bilgi alabilirsiniz ama yine de TP9 için 1850 TL olan fiyatın da sadece kolluk kuvvetleri için geçerli olduğunu düşünüyorum.

Fiyatların neden böyle olduğunu anlattıktan sonra size fikir verme noktasına gelecek olursak, bu düşüncelerimde hiç bir yasa dışı bir şey olmadığını düşündüğüm için bu fikri sizinle paylaşabilirim ki yapabileceğiniz tek şey şudur;

Tanıdık bir kolluk kuvveti ya da emekli kolluk kuvveti bulacaksınız, emekli ise sağlık raporu aldıracak, muvazzaf ise bağlı bulunduğu birliğe silah almak için yazı yazmasını rica edeceksiniz. Kendi alım belgenizi de MKE'den 1 adet tabanca alabilir şeklinde değil, 1 adet tabanca devir alabilir diye düzenleteceksiniz. Bütün bunlar gerçekleştikten sonra tanıdığınız kişinin adına tabancayı alacak, tabancayı o kişinin üstüne kaydettireceksiniz. Bir süre sonra o kişiyle beraber notere gidip silahı devir alacaksınız. Dikkat etmeniz gereken husus tabancayı siz devir alana kadar tabancanız tanıdığınız kolluk kuvveti arkadaşınızda kalmalı. Silahı onun üstüne aldıktan sonra alıp evinize götürmeyiniz, bu bir suçtur.

Bu durumda size maliyet;

Silah fiyatı: 2650 TL
Sağlık Raporu: 250 TL
Bulundurma Ruhsat Harcı: 1300 TL civarı
Toplam 4200 TL

olacakken,

Silah fiyatı: 1350 TL
Sağlık raporu: 500 TL (Tanıdık kolluk kuvveti emekli ise onun sağlık raporu ücretini de sizin ödemeniz gerekiyor, muvazzaf ise bu kalem 250 TL)
Bulundurma Ruhsat Harcı: 1300 TL civarı
Noter Devir İşlemleri: Tam bilmemekle beraber 200-250 TL
Toplam: 3400 TL

olacak. Eğer aradaki 800 TL eğer muvazzaf tanıdık bulabilirseniz 1050 TL bu kadar uğraşmaya değer derseniz ancak bu şekilde MKE'nin sitesinde yazan fiyatlar üzerinden tabanca alabilirsiniz.

Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
06Fn1922
Sn. furkan89

2 ay kadar önce MKEK İstanbul'da TP9 SA için sivil olarak 1950 TL fiyat aldım. Bizzat gidip görüşmenizde fayda var.

Saygılarımla.

Alıntı

Bir de böyle bir durum var tabi, pazarlık şart Smile

Alıntı

Valla 800 1000 TL fark için yapılır ama ben gidip adama hastaneye gideceksin heyet falan diyemem utanırım. Yani bu kadar soygun olur diyorum yarın canik istanbul mkek arıyorum 1900 civarlarında fiyat alırsam silahı alacağım yok alamazsam silah tutkum ve heyecanım burada bitiyor... Ya sabır ne kadar zor bu ülkede bir şey alabilmek

Alıntı

İstanbul MKEK'teki kişilerle de yukarıdaki uslup ve fevrilik ile konuşursanız indirim falan alabileceğinizi düşünmüyorum. 1000 TL ile silah tutkumuz ve heyecanımız bitiyor ise belkide silah tutkusu ve heyecanı nedir aslında bilmiyoruzdur. Neyse hakkınızda hayırlısı olsun.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
dr.mpala, atillak, drmehmet
Herhalde adamlarla bu şekilde konuşmayacağım. Bu arada 2 senedir para biriktiriyorum. Ucu ucuna denkleştirdim bu ay ve arayışa başladım. Maalesef hep imkan meselesi. Bu fiyatın üstüne çıkamam ve başka ihtiyaçlarım da var. Alamıyorsam uzaktan sevmenin manası yok.

Alıntı

Sn. Furkan89 Stoeger leri inceledeniz mi? Alıp kullananlar memnun bir gün satmak isterseniz daha az zarar edersiniz.

http://www.mkek.gov.tr/tr/SilahSatisUrun...ategori=49

Saygılar

Alıntı

inceledim, güzel silah ama 1800, zorlarsam 1900 TL civarlarında bütçem. Borçlanarak yada taksitle bir şey almayı da hiç sevmem. Nakit parayı sayarım ve alır giderim. O yüzden bu silah beni az da olsa aşıyor. Bakalım artık pazarlığa kaldı işimiz. İstanbul yolları gözüktü Smile

Alıntı

Sn. üyeler,
Mesajlarınızda hitap, imla ve dilbilgisi kurallarına dikkat etmediğiniz için forumumuz "donanimhaber" benzeri forumlara benzemektedir.
Saygılarımla.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
dr.mpala

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi