Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BU HEPİMİZİN AYIBI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
#1
Cool 
Bu utançta bize bi yüz yıl daha yeter... 
Alıntı
3 üye teşekkür etti:
tsuba, sefersakizci, Datta
#2
Sonra da milliyetçilikten bahset...
 
Alıntı

#3
Geçen sene Karadeniz'e geziye katılmıştım. Mençuna şelalesi isminde bir şelaleye gittim. Yürüyerek gidilen bir yerdi, araç gidemiyordu yani. Oraya giderken bile sağda solda pet şişeleri, naylon poşet artıklarını görünce dedim ki ''bizim insanlardan bir yol olmaz''. Ama kime söylensem kötülüyor. Sen atmıyorsun, o atmıyor, bu atmıyor. Peki kim atıyor Smile
 
Alıntı

#4
Geçen gün atışa gittiğimiz yerde de şişeler, boş fişek kovanlari, fişek kutuları vb. aklınıza ne gelirse mevcuttu. Kaba çöpleri toplayıp semte kadar getirdimBig Grin Hiç olmazsa kendi çöpümüzü bırakmayalım.

Konuya binaen aklima geldi. Sn. Ortaç 'ın bir videosunda ejektörlüleri sevmiyorum fırlattığı için, boş kovanları çıkarıp cebime koyuyorum gibi bir sözü olmuştu.

Saygılar
 
Alıntı

#5
Maalesef ki, videoda anlatılan yer benim memleketim Muğla/Fethiye. Mick ağabeyimizin dediği gibi, bir cennet burası.
Ancak yaşamayı ve yaşatmayı bilirsen. Doğayla birlikte yaşamayı öğrenmişsen. Yörenin yerli halkı bu konuda çok hassaslar. Geçimlerini topraktan, hayvancılıktan sağlarlar.
Ama rant peşinde koşan, bina-tesis yapmak için gözünü karartmış, insan müsveddelerinin hiç bir şeye saygıları yok. Yok ettikleri kendi gelecekleri haberleri yok.

Güzel bir söz dolanır hep; Dünya bizim gelecek nesillere mirasımız değil, gelecek nesillerin bize emanetidir.

Umarım çok geç kalmadan bunun farkına varırız...
 
Alıntı

#6
Bu o. Çocuğu bizim çöpümüze gösterdiği duyarlılığı Suriye de Irak ta Afganistan da ve aklıma gelmeyen birçok yerde kendi tabiatından olan soysuzların yaptığı katliamlara da göstersin önce. Kalkmış şerefsiz birde utanmıyor musunuz diyor bizim çöpümüz temizlenir bu şerefsizlerin kirlettiği kadınların iffeti nasıl temizlenecek onun hesabını versin. Çöp istiyorsa gitsin avrupanın gettolarındaki çöpü görsün.
 
Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Mechul, kuntra
#7
Bravo, uzun zamandır sizinki kadar nitelikli! bir yazı görmemiştim. Biraz edep yahu.
 
Alıntı

#8
Sayın Omarr,

yavaşşşşş, yerler yaşşş!

Adam yaşadığı bölgeden bahsediyor.

Paris'in polis giremeyen bölgelerinde yaşıyor olsaydı, oradan şikayet ederdi.

Not: Haaa, bu emmi yerine o videyoyu ben çekiyor olsaydım, o yazdığınız sözleri, çöpünü etrafa saçanlar için sarfederdim.

 
Alıntı
3 üye teşekkür etti:
Schumacher, FRD, kuntra
#9
Trabzonluyum .  4 sene evvel yayla yolu yaylamızın içinden geçiyordu daha sonra yaylanın dışından yol vurdular . Yeni yol vurdukları yer manzaralı ve yayla içindeki yola göre konforlu , daha güzel bir yol güzergahı idi . Peki şimdi durum ne ?  Yamaç baştan aşağıya çöp dolu . Yayladan aşağıya inerken hop arabadan aşağıya çöpü atıp yollarına mı devam ediyorlar yoksa orada yiyip içip mi bırakıyorlar bilinmez . Çöplerini buralarda bırakıp giden insanların ruh halini gerçekten çok merak ediyorum . Gerçekten !
 
Alıntı
2 üye teşekkür etti:
bozkurtcml, alpago
#10
(18-12-2016, 11:23 PM)Haritacı1461 demiş ki: Çöplerini buralarda bırakıp giden insanların ruh halini gerçekten çok merak ediyorum .

Cehaletin, duyarsızlığın, umursamazlığın verdiği rahatlığın dayanılmaz hafifliği ile sizden, bizden çok daha sağlıklı bir ruh halleri var.
 
Alıntı
16 üye teşekkür etti:
Haritacı1461, fbalun, GullyFoyle, Oberon, pasa_7676, aseyhan, cem321, alpago, Ozan60, blueokkes, fuat_61, sem, bozkurtcml, browning 61, tirendaz, kuntra
  


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi