Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Anket: Desert Eagle'ı nasıl kaplayalım/boyayalım?
Mat Beyaz Krom Kaplama
Saten Kaplama
Parlak Beyaz Krom Kaplama
Mat Beyaz Krom (Yanlar Parlak) Kaplama
Mat Siyah Krom Kaplama
Parlak Meneviş Boya
Mat Meneviş (Yanlar Parlak) Boya
Lak Fırın Boya
Sade İşleme (Beyaz Krom)
Komple İşleme (Altın)
Ceracote Kaplama
[Sonuçları Göster]

Not: Bu genel bir ankettir, diğer kullanıcılar oyunuzu görebilirler.

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Desert Eagle'a ne tür boya/kaplama yaptırırdınız?
İyi günler değerli forum üyeleri.

Dahan önce Sn. Osman ORTAÇ'ın tanıtım videosunu çektiği ( ), Desert Eagle VII 357 Magnum tabanca daha önceki sahibi tarafından krom kaplatılmış. Kaplamanın bazı bölümlerinde ton farkları mevcut. Gez ve arpacık da krom ile kaplanmış. Hali hazırda tabancanın orjinalliği gittiği için, tabancayı yeniden kaplatmaya/boyatmaya karar verdim.

Sn Lupus'un tabancayı incelediğinde daha önce siyah renkte olduğunu belirtmişti. Benim gönlüm de orjinal rengine döndürmekten yana. Ancak sizlerin de bu konudaki görüşlerini almak istiyorum.

Sizce tabancaya ne tür bir boya/kaplama işlemi uygulanmalı?

Bünyamin ustanın internet sayfasındaki seçenekleri Anket'e ekliyorum. Katkılarınız için şimdiden teşekkürler..

Alıntı

(21-10-2016, 09:51 AM)Karacula demiş ki: Gez ve arpacık da krom ile kaplanmış.

Süper! Thumbs Up
Biri "takım olsun" demiş, diğeri de yapmış...

Alıntı

Sn karacula , madem silahın orijinalliği gitmiş bence komple işlemeli altın kaplatın ama genede ustaya bir sorun hangisi daha sağlıklı olur diye sonuçta silah öncesinde bir işlem görmüş. Saygılar.

Alıntı

Sn. Karacula selamlar silahin satışta olan versiyonlarında fırça krom kaplama diye gecen paslanmaz çelik 1911 tabancalar gibi yanlari parlayan modeli mevcut ama ülkemizde bu kaplamayı yapabilcek usta varmıdır varsa kimdir onu üstadlar daha iyi bilir silahın siyah rengi ile krom rengi arasinda ABD de 300-400$ fark var operasyonel yönden dezavantajlı olsada Deli Yürek dizisinden dolayı bu silah benim içinde bir efsanedir saygılar.

Alıntı

Sayı Karacula,

Aslında silahınızın şu andaki durumuna bakarsak, ne yazık ki yazdığınız kadar çok seçeneğiniz yok. Üzerindeki krom çıkarıldıktan sonra silah yüzeyini inceleyin derim. Sanırım tek akılcı seçenek Ceracote olacaktır. İsterseniz şimdiden yeni bir gez-arpacık ısmarlayın. Çünkü kromlanmış gez-arpacığın eski haline döneceğini sanmıyorum.

Madem "çöl kartalı", kum rengine (desert tan) boyatabilirsiniz. Siyah gez arpacık ve diğer siyah aparatlarla şık durur. Hem sonra, ilerde sıkılırsanız, iyi fiyata kaptırmak için üzerine hayli hikaye yazmaya müsait olur. Saddam çok kullanıldı, Kaddafi'nin silahı olabilir mesela... Smile

Alıntı

Adına yakışır şekilde çöl sarısı.

Alıntı

Karanlık tarafın çağrısına kayıtsız kalamadım.

[Resim: 20161113_123943_zpsupdbzzuc_edit_1479040...cxc0ru.jpg]
.
[Resim: 20161113_122851_zpsjqsw8flu.jpg]
.
[Resim: 20161113_122903_zpsnc7almyp.jpg]
.
[Resim: 20161113_122637_zpsrjsoobtf.jpg]

Alıntı
15 üye teşekkür etti:
heisenberg, hunter 12, ilksurfer, Sabri, harun, Porsuk, asuspc, demirci57, lupus, tirendaz, Kıraç Ata, kanunadamı5506, Borz, alpago, ismicey
Tabanca çok iyi ya. Bende araştırıyorum.

Alıntı

Sn. Karacula hayırlıolsun hoş gözüküyor, kaplamayi nerde yaptırdınız maliyeti ne kadar tuttu acaba?

Alıntı

Sn. kaunadamı5506, tabancaya Ankara'da SilahşörAv Bayinde Bünyamin Usta tarafından siyah lak boya uygulandı. Kabze kısmında daha önceden kalma ufak korozyonlar kumlandı. Bünyamin Usta, silahın çalışmasına doğrudan etkisi olacağını düşündüğü ve hali hazırda sorunsuz çalıştığı için  gaz pistonu ve bolta herhangi bir işlem yapmadı.   350 TL. ödedim. Sanırım daha az hacimli bir tabanca için daha uygun bir fiyat alınabilir. Ceracote kaplama içinse yanlış hatırlamıyorsam 700-800 TL civarında bir fiyat isteniyor..

Aslında aklımda meneviş uygulatmak vardı ancak bakımında ve korumasında sorun yaşarım düşüncesiyle lak boyada karar kıldık.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
alpago, lupus, kanunadamı5506

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi