Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol
Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Eski mühimmat kutularındaki ağır ve kötü koku
#11
Doğrudur Sn.İlksurfer, ben de duymuştum ama açıkçası hiç denemediğimden tavsiye etmek istemedim.

Saygılarımla.
 
Alıntı

#12
Sn. ilksurfer, Sn. alone61 ; her silika jel "rechargeable" değil malesef. Rechargeable olmayanları kullandıktan sonra çöpe atıyoruz.
Biz şirkette aşağıdaki ürünün daha büyük boyutta olanlarını kullanıyoruz. Bu ürün "rechargeable" ismi de "Dehumidifier - Moisture Absorber"

40gr

[Resim: DP40CAN-z.jpg]

750gr

[Resim: 61A50WRteWL._SL1000_.jpg] 
Alıntı

#13
Aklıma gelmişken; ayakkabı kutularından çıkan ufak paketlere pek güvenmeyin. Onların ömrü zaten 3-4 ay, o süreyi de raflarda geçiriyorlar. Tekrar "recharge" edilemiyorlar. Kullansanız bile "Placebo Effect" den başka birşey değil. Saygılar.
 
Alıntı

#14
Sn. Üyeler,

Acizane görüşüm; Fişekleri mevcut karton kutusunda saklamak daha sağlıklı olacaktır. Eğer kutusuz ise kabın içerisine gazete kağıdı sermek nemi alması bakımından faydalı olur. Silika jel yerine de elimizin altında her zaman bulunan pirinç de kullanılabilir. Hem de organik olur. Rolleyes

Saygılarımla.
 
Alıntı

#15
Ben Harun beyden bunu aldım. Paslanma, kokma, temizlik derdi vs. uğraşmıyorum. Smile


[Resim: pr_02_1062_zpswlswq40d.jpg]
 
Alıntı

#16
Herhangi bir ürün içinden çıkan silika jeller miyadını doldurmuş olabilir. Standart olanları sanıyorum ağırlığının %40'ı kadar nemi tutabiliyor.

İnternetten 100 adet 10 g'lık paketler halinde satın alınabiliyor. Gramaj seçeneği çok ama en uygunu bu gibi. Hava almaz poşet içinde geliyor.
Mühimmat kutusu dışında çok yerde de kullanılabilir; bıçak-çakı çekmecesi, tüfek kutusu vs.

Polimer kutular da güzelmiş Sn. 1905sss, iyi günlerde kullanın. Metal olanı tercih sanıyorum zevk meselesi.

Bu arada bizim kutularda conta yataklarına en son hafifçe WD40 sıkarak contaları da yerleştirdikten sonra yeni gibi oldular, kokudan eser kalmadı.

Saygılarımla.
 
Alıntı

#17
Selamlar,keşke ben de bulabilsem bu mühimmat kutularından kokusuna razıyım.Nereden temin edebileceğim hakkında yardımcı olabilecek var mı acaba?
 
Alıntı

  


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi