Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HK VP9... Kısa bir değerlendirme...
HK VP9...

HK' un iğne ateşlemeli tabancası...

İyi seyirler.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
GullyFoyle
Yakında M2 versiyonu çıkar o zaman şarjör düşürme mandalına bakılırsa Smile

Çok güzel tabanca. Paylaşım için teşekkürler Sn. lupus.

Saygılar.

Alıntı

Hk hastalığım arttı ama ben usp 9 ve compact olanı tercih ederim, görünüşü çok güzel onların bi tane bulsam hemen alacağım. Wink

Alıntı

Sn Lupus elinize sağlık. Tetiği nasıl buldunuz acaba?

Alıntı

Benim için görsel olarak Springfield HS'ler ile beraber en tepede.

Alıntı

Video eski, aklımda kaldığı kadarı ile ön tetik yolu kolay alınan, ön tetik yolundan sonra dayanılan mekanik direncin, yumuşak ve kolay bir çekişle aşılabildiği, kurulma mesafesi alışageldiğimiz H&K modelleri ile kıyaslanmayacak kadar kısa bir tetik yolu olduğunu, ama tetik erişim mesafesinin sadece tek hareketli bir tabanca için biraz uzun olduğunu hatırlıyorum Sn.İlksurfer. Aklımda kaldığı kadarı ile bile sadece tek hareketli tetiği olan, sadece iğne ateşlemeli tabancalar arasında, SIG Sauer P 320 de dahil olmak üzere Walther PPQ' nun hala rakipsiz olduğunu söyleyebilirim. Smile

Saygılar.

Alıntı

Sn. Lupus, Platformu takip eden biri olarak ateşleme sistemindeki komplikasyonun sonuçlarını görene kadar çok umitli olduğum bir tabanca idi ,yanlız mevcut hali rafine olsada , ufak bir revize edilmesi lazım gibi.

İşin ilginci, HK bir yandan bunu sivil market için tasarladığını söylerken , diğer yandan güvenlik marketi için çeşitli tetik tertibatlarına sahip versiyonlarıda üretmeye başladı.

Bazı kullanıcılar HK'nın PPQ'daki tetik/ateşleme sistemine lisans bedeli ödemek istemediği için benzer geometrilerde yapı kullanmak istemedikleri iddialarını ortaya atsalarda , bununda gerçeklik payı yok.
Hal böyle olunca Hk gibi bir firma tarafından tasarımı ve geliştirilmesi 6 yıl süren bir platformda böyle bir zaafiyet neden ve nasıl bırakıldı anlamak güç, kimisi borçtan harçtan desede bana pek mantıklı gelmiyor.
Hk gibi sistemli ve uzun vadeli hesaplı çalışan bir firmanın batacak durumda olduğunu zannetmiyorum, eğer öyle isede durum vahim demektir.

Öte yandan şu hali ile bile ülkeye gelse alınırmı, tabiki herşekilde alınır ama bir
USP Tactical/Sport/Expert yada P-30L var iken biraz daha 2. planda kalır, en azından Tetik/Ateşleme mekanizmasındaki hassasiyet giderilene kadar.

Öte yandan masadaki diğer VP9 için tabiki pek çok kullanıcının tamamen objektif yaklaşacağını umuyorum Smile ama maalesef burada hayal.

Güzel inceleme, teşekkürler.

Alıntı

Bu eğitim programındaki HK yetkilisi de güvenlik güçleri pazarında hiçbir şansı olmayan sadece tek hareketli tetik ve ateşleme sistemi sorgulandığında aynı cevabı tekrarladı; Bu tabanca sivil pazar için üretildi.

İlk kez IWA' da sökerek incelediğimde birşey dikkatimi çekmişti, sürgü tabancanın üzerinde değilken, tetik kolunu yerine getiren yay işlevini hakkı ile yerine getiremiyor ve tetik kolu ara bağlantıyı kaçırıyor, dolayısı ile kurma parçası ile olan irtibatını kaybediyordu. O zaman forumdaki bir başlıkta bahsi geçmişti, ama şimdi hatırlayıp bulamıyorum. Diğer bir sıkıntılı yer de Arsenal Strike One' ı andıran otomatik iğne kilidi ve çalışma şekli. Aklımda yer eden bu ayrıntıların sonuçlarını uzun bir süre sonra Military Arms Channel' da canlı olarak izleyince bir VP9 bir HKsever olarak benim için tam bir hayal kırıklığı olmuştu... Sad

Diğer VP9 ise aslında ihraç iznine dahi tabi olmayan, baskılayıcı boyunca açılan kompansatör delikleri ile standart 9X19 mm mühimmatı subsonic hıza düşürüp, çevreye hiç rahatsızlık vermeden, Big Grin , sessizce ipinden boşanmış danalara gönderen ve bu özellikleri nedeni ile veteriner tabancası olarak tasnif edilen bir silah. İhracında sıkıntı yok da, ithalatı sıkıntı, montajı atışından daha sıkıntılı olduğu için, Big Grin , yazdığınız gibi bize hayal... Sad

Alıntı

Demekki ne Us Army'nin yeni tabanca ihalesinden , nede başka bir güvenlik marketinden VP-9 için ümitleri yok, hal böyle olunca Hk, sivil markette kumun , çamurun yeri yok diyerek tabancayı revize etmeye bile gerek görmeyebilir,
Adamların mantaliteleri bu şekilde.
Zaten senelerdir P7 ve P9'u bile meraklısı için üretmeyen adamlardan sivil market için bu tarz konularda çok ümitli olmamak lazım.

BT - VP 9' ise uzun süredir aklımda olan ve bölge değiştirirsem muhakkak bir tane edinmek istediğim bir tabanca
şimdilik maalesef yapıcak birşey yok tabi.. artık bizim yerimize atış yapıcaksınız Smile

Alıntı

Paylaşımınız için çok teşekkürler sayın lupus. Masanın üzerindeki veteriner tabancasını da Welrod zannedip şaşırdım Rolleyes.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi