Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BU SIRALAR SİLAH KARŞITLIĞI TAVAN YAPTI NEDENSE????
Sn. evrenay, söylediklerinizde haklısınız. Ancak benim demek istediğim şey farklıydı aslında. Ben doğru ifade edememiş olabilirim. Belgeyi alıp köşeye koymanın bir çözüm olamayacağını, belge almanın durdurulmasındaki amacın silah sahibi olmayı engellemek olacağını ve eğer böyle bir şey gerçekleşirse, bunun hazırda elde bulunan belgelerle de yapılamayacak şekilde düzenlenen bir kanun olacağını düşündüğümü belirtmek istedim aslında. MKE örneği sadece lafın gelişiydi. Yani sanmıyorum ki 'Silah alım belgesi verilmeyecek ama elinde belge olanlar son kez alsın' diye bir kanun çıksın.

Tabi ben yanlış düşünüyor da olabilirim. Bu sadece benim fikrim. Doğruluğunu savunmuyor ya da diretmiyorum yanlış anlaşılmasın.

Saygılar.

Alıntı

(20-10-2016, 03:40 PM)evrenay demiş ki:
(20-10-2016, 01:33 PM)fbalun demiş ki: Belge vermeyi durdurmak demek silah alımını engellemek demek değil midir? O zaman neden kanunla belge vermeyi durdursunlar ki! Durduracak olduktan sonra MKE'ye söylerler silah satmaz olur biter. Bana çok reel bir çözümden bahsetmiyormuşsunuz gibi geldi Sn. qanas. Ne olur ne olmaz diye çevrenizdekilere boşuna ruhsat harcı ödetmeseniz daha iyi bence.

İşin özü şu ki sizin kanlı canlı elinizde tuttuğunuz ruhsatlı silahınızı bile isterlerse geri çağırabilecekken bir tane kağıt ile neyi garanti altına alabilirsiniz ki!

Ben böyle bir şeyin olmayacağını düşünüyorum orası ayrı. Ne belge alımı engellenir ne de silah satım engellenir. Bir takım kişilerin mevcut durumdan daha kötü şartlara bizi sokmaya çalışması sadece lafta kalır. Üzülerek söylüyorum ki tıpkı bizim daha iyi şartlarda silah sahibi olmak için gösterdiğimiz çabanın lafta kalması gibi.

Saygılar.

Sayın fbalun,

memleketemizde ateşli silahlar sadece MKE Kurumu'nda satılmıyor. Malum, yivsiz tüfek almak için de, ikinci el tabanca ve yivli tüfek almak için de belgeye ihtiyacınız var.

Sayın qanas'ın bahsettiği belge, muhtemelen yivsiz tüfek satın alma yetki belgesidir.

Sn.evrenay
Söylediğiniz şekilde yivsiz tüfek alım belgesinden bahsediyorum,
Bu arada silah ruhsatı için de 3 ay önce başvurdum ruhsat bedeli 3.750 tl yatırdım tüm evraklar eksiksiz br şekilde teslim ettim,
Ev adresime 2 iş adresime 1 kere polis geldi eve ayrıca sivil polislerde gelecekmiş(belkide gelmişlerdir),bu işten anlayanlar böyle bir şey eskiden yoktu polis bir kere gelirdi diyorlar.
Hala bir gelişme yok bekliyorum ve bunun ne manaya geldiğini çözmeye çalışıyorum.(Başvuruyu Bursa'dan yaptım)

Alıntı

(20-10-2016, 01:33 PM)fbalun demiş ki: Belge vermeyi durdurmak demek silah alımını engellemek demek değil midir? O zaman neden kanunla belge vermeyi durdursunlar ki! Durduracak olduktan sonra MKE'ye söylerler silah satmaz olur biter. Bana çok reel bir çözümden bahsetmiyormuşsunuz gibi geldi Sn. qanas. Ne olur ne olmaz diye çevrenizdekilere boşuna ruhsat harcı ödetmeseniz daha iyi bence.

İşin özü şu ki sizin kanlı canlı elinizde tuttuğunuz ruhsatlı silahınızı bile isterlerse geri çağırabilecekken bir tane kağıt ile neyi garanti altına alabilirsiniz ki!

Ben böyle bir şeyin olmayacağını düşünüyorum orası ayrı. Ne belge alımı engellenir ne de silah satım engellenir. Bir takım kişilerin mevcut durumdan daha kötü şartlara bizi sokmaya çalışması sadece lafta kalır. Üzülerek söylüyorum ki tıpkı bizim daha iyi şartlarda silah sahibi olmak için gösterdiğimiz çabanın lafta kalması gibi.

Saygılar.
Sn.fbalun
Aslında kastetiiğim tamamen durdurmak değil,bunu teorik olarak yapmazlar,fakat istenirse durdurmaya yakın bir şekilde zorlaştırılabilir,bir önceki mesajımı okursanız tüm çilesine ragmen silah ruhsatı evraklarını tamamladım fakat hala yol katedemedim,
Bu arada belirtmeyi unuttum benimle beraber başvuranlar beklemede şahsi değil yani.

Alıntı

Dikkatinizi çektimi bilmiyorum,ne hikmetse haberlerde pompalı dehşeti haberleri çok yer almaya başladı.

Alıntı

Saygılar.

S.fbalun
Yivsiz tüfek satın alma belgesi ücretsizdir. :-)

Alıntı

(20-10-2016, 02:26 PM)gazi demiş ki: Sn. Loclu, medya ve iletişim sektöründe çalıştığım için oldukça çok kaynağa kolayca ulaşma imkanım bulunuyor. Bu olumlu çabalarınızı desteklemek amacıyla site tasarımının yanı sıra daha fazlasında da yardımcı olmak isterim. Size ulaşabileceğim bir mail adresi verirseniz, iletişime geçebiliriz.

Saygılarımla...
Sn gazi;
İlginize teşekkür ederim.
Bireyselsilah@hotmail.com üzerinden görüşebiliriz..

Saygılarımla Loc'lu

Alıntı

(18-10-2016, 05:58 PM)loclu demiş ki: Arkadaşlar BireyselSilah.com  internet sitesi ile vatandaşları bilgilendirme, gündemi yakından takip ederek oluşan olayların bize artılarını paylaşarak taraftar toplamak, mantığa yatan haberleri paylaşarak tarafsız olan bir kısım insanlarında silahlanma taraftarı yapabilmek için bu domaini satın aldım.  Örneğin geçen hafta Gürcistan'da evde kalan bayan silahla ateş ederek hırsızları kovaladı. Evde tek olan bir bayan 3 hırsıza karşı sadece malını değil namusunu ve canını silah sayesinde koruyabilir.  Bu şekilde haberleri taraflı olarak vermeyi düşünüyorum. Ancak maddi sıkıntım bitmedi. Site tasarımı için 2.000 TL istiyorlar . Gelişmeleri yakından takip için :

https://www.facebook.com/BireyselSilah/?ref=bookmarks

https://twitter.com/BireyselSilah

Saygılarımla Loc'lu

Öncelikle herkese merhaba.
Uzun süredir forumu takip etmekteyim fakat henüz yeni üye oldum. Hatta bu da ilk mesajım. 

Sn Loclu 

Ortak bir fayda çatısı altında geliştirilecek projelere dijital reklam alanında, kampanya yürütülmesinde, özellikle burada bahsettiğiniz web sitesi için grafik tasarım alanında gönüllü olarak seve seve yardımcı olurum. Ek olarak, silahlanma ve silahsızlanma gibi çatışan konularda taraf olduğumuz yönde algı yönetimi sağlayacak, çatışmadan uzak uzlaştırıcı projeler geliştirmek gibi her türlü konuya işlerimin-vaktimin el verdiği sürece yardımcı olabilirim.
Forumda bu tip bir çalışmaya öncülük etmek, var olan projesini geliştirmek isteyen herkese elimden geldiği şekilde yardımcı olmak isterim.

Forum yöneticilerinin ilgisini çekerse, site için de logo çalışmaları hazırlayabiliriz.

vahitbaloglu@yandex.com e-posta adresim aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Selamlar, saygılar.

Alıntı

Değerli Silahseverler,

Hosting, alan adı, logo vb. teknik konular elbet gerek şartlar arasındadır. Hevesinizi kırmak istemem ancak bu site için bundan çok daha fazlası gerekecek. Tavsiye olarak kabul ederseniz; öncelikle çok sağlam bir içeriğin oluşturulması gerekir. Doğruluğu su götürmeyen bilimsel veriler ve istatistikler olmadıkça, şu an silahlanma karşıtı savlarının önünde durmak çok güç olacaktır. Silahlanma hakkını bilimsel temelleri olmayan bir şekilde dile getirmiş olmak "karşıt görüş"ten öteye geçmeyecek, bundan çok daha fazlasını gerektirecektir:

* Ulusal ve uluslararası alanda yapılan çalışmaların tümü incelenmeli
* Dünyada sivil silahlanma politikası farklı ülkelerde, ateşli silahlarla işlenen suçların istatistiği değerlendirilmeli.
* Ülkemizde ruhsatlı/ruhsatsız ateşli silahlar ile işlenen suç istatistiği bulunmalı ve değerlendirilmeli.
* Silah karşıtlarının tüm iddiaları dikkatle incelenmeli ve ortaya döktükleri verilerin kaynağı/gerçekliği araştırılmalı.
* Yine bilimsel veriler ve istatistikler ışığında ruhsatı silah sahibi olmanın, ülke genelinde suç oranlarını nasıl etkilediği yönünde bir projeksiyon sunulmalı.

Bu veriler itiraz edilemez şekilde ortaya konmadıkça zaten geride başladığınız yarışta çok fazla şansınızın olmayacağını söylemek durumundayım.

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
Germakoci, Dr.Vatan, v-b, Sabri

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi