BU SIRALAR SİLAH KARŞITLIĞI TAVAN YAPTI NEDENSE????
Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BU SIRALAR SİLAH KARŞITLIĞI TAVAN YAPTI NEDENSE????
Arkadaşlar BireyselSilah.com internet sitesi ile vatandaşları bilgilendirme, gündemi yakından takip ederek oluşan olayların bize artılarını paylaşarak taraftar toplamak, mantığa yatan haberleri paylaşarak tarafsız olan bir kısım insanlarında silahlanma taraftarı yapabilmek için bu domaini satın aldım. Örneğin geçen hafta Gürcistan'da evde kalan bayan silahla ateş ederek hırsızları kovaladı. Evde tek olan bir bayan 3 hırsıza karşı sadece malını değil namusunu ve canını silah sayesinde koruyabilir. Bu şekilde haberleri taraflı olarak vermeyi düşünüyorum. Ancak maddi sıkıntım bitmedi. Site tasarımı için 2.000 TL istiyorlar . Gelişmeleri yakından takip için :

https://www.facebook.com/BireyselSilah/?ref=bookmarks

https://twitter.com/BireyselSilah

Saygılarımla Loc'lu

Alıntı

Sayın loclu,

en hayati yerden vurmuşsunuz.

Pamuk eller cebe, deyince ortalıkta kimse kalmamış. Smile

e.aydin@evrenay.com.tr adresine IBAN ınızı gönderebilirseniz, projenize destek amaçlı olarak 100 TL bağışta bulunabilirim. İlla ki benim gibi, samimiyetinize ve iyi niyetinize inanan bir kaç kişi daha çıkacaktır.

Web sayfasının tasarımı konusunda, bu işlerle ilgilenen arkadaşlarınızdan destek alıp maliyetlerinizi düşürmeniz, bütçenizi daha elzem şeylere (mesela; sitenizin ismini içeren yapışkanları, afişleri, defterleri, kalemleri, vs.) harcamanızı sağlayabilir. Daha sonra bunları bu forum ve diğer platformlar üzerinden satarak gelirinizi arttırabilirsiniz.

Malum böyle hayrına işler çok vakit ve emek istiyor, ben de elimden geldiğince destek olmak isterim.

İyi çalışmalar,

Alıntı

Sayın Loclu, ben de Sayın Evrenay gibi hem küçük de olsa maddi destek hem de site yapımı için yakın arkadaşlarımdan yardım alabilirim.

Sayın Evrenay çok haklı, site yapımına para harcamak şu aşamada çok mantıklı olmaz. İllaki silah sever bir webmaster vardır aramızda, yoksa da yakınlarımızdan rica ederiz. En nihayetinde çok karmaşık bir veritabanı olacak olan bir siteye ihtiyaç yok bu konuda.

Bedavaya yaptıramasak da hatıra binayen ucuz yollu halledebiliriz.

Sayın Evrenay'ın çıkartma/yapışkan/sticker fikri çok güzel, arabalarımıza ve tanıdıklarımızın arabalarına yapıştırırsak baya bir ses getirir sanırım.

olcayavsar@hotmail.com

Saygılar.

Alıntı

Sn.Loclu,

Email adresinizi buradan paylaşırsanız belki başka katılmak isteyenler de çıkabilir.

Saygılarımla.

Alıntı

Teşekkür ederim Sn üyeler.. Ancak maksadım kesinlikle para toplamak değildi; Ben samimi şekilde durumu sizlerle paylaşmak istedim. Kesinlikle para teklifinizi bu nedenle kabul edemem. Ama çok hoş bir hareket. Tekrar teşekkür ederim.

Ancak web tasarımı işi yapan eş dost arasında uygun fiyata güzel bir site yapacak tanıdık varsa ona hayır demem..

Saygılarımla.. Loc'lu

Alıntı

Çevremdekilere silah almaya niyetleri olmasada satın alma belgesi çıkarmalarını ve bir kenara koymalarını tembihliyorum,
yarın neyle karşılaşacağımız belli olmaz bakarsınız kanunlar değişiverir belge vermeyi durdururlar,
tedbirli olmakta fayda var.

Alıntı

Sayın qanas, alım belgelerinin süresi var ama. Tabancada 1 yıl, yanlış hatırlamıyorsam tüfekte 6 ay.

Alıntı

Belge vermeyi durdurmak demek silah alımını engellemek demek değil midir? O zaman neden kanunla belge vermeyi durdursunlar ki! Durduracak olduktan sonra MKE'ye söylerler silah satmaz olur biter. Bana çok reel bir çözümden bahsetmiyormuşsunuz gibi geldi Sn. qanas. Ne olur ne olmaz diye çevrenizdekilere boşuna ruhsat harcı ödetmeseniz daha iyi bence.

İşin özü şu ki sizin kanlı canlı elinizde tuttuğunuz ruhsatlı silahınızı bile isterlerse geri çağırabilecekken bir tane kağıt ile neyi garanti altına alabilirsiniz ki!

Ben böyle bir şeyin olmayacağını düşünüyorum orası ayrı. Ne belge alımı engellenir ne de silah satım engellenir. Bir takım kişilerin mevcut durumdan daha kötü şartlara bizi sokmaya çalışması sadece lafta kalır. Üzülerek söylüyorum ki tıpkı bizim daha iyi şartlarda silah sahibi olmak için gösterdiğimiz çabanın lafta kalması gibi.

Saygılar.

Alıntı

Sn. Loclu, medya ve iletişim sektöründe çalıştığım için oldukça çok kaynağa kolayca ulaşma imkanım bulunuyor. Bu olumlu çabalarınızı desteklemek amacıyla site tasarımının yanı sıra daha fazlasında da yardımcı olmak isterim. Size ulaşabileceğim bir mail adresi verirseniz, iletişime geçebiliriz.

Saygılarımla...

Alıntı

(20-10-2016, 01:33 PM)fbalun demiş ki: Belge vermeyi durdurmak demek silah alımını engellemek demek değil midir? O zaman neden kanunla belge vermeyi durdursunlar ki! Durduracak olduktan sonra MKE'ye söylerler silah satmaz olur biter. Bana çok reel bir çözümden bahsetmiyormuşsunuz gibi geldi Sn. qanas. Ne olur ne olmaz diye çevrenizdekilere boşuna ruhsat harcı ödetmeseniz daha iyi bence.

İşin özü şu ki sizin kanlı canlı elinizde tuttuğunuz ruhsatlı silahınızı bile isterlerse geri çağırabilecekken bir tane kağıt ile neyi garanti altına alabilirsiniz ki!

Ben böyle bir şeyin olmayacağını düşünüyorum orası ayrı. Ne belge alımı engellenir ne de silah satım engellenir. Bir takım kişilerin mevcut durumdan daha kötü şartlara bizi sokmaya çalışması sadece lafta kalır. Üzülerek söylüyorum ki tıpkı bizim daha iyi şartlarda silah sahibi olmak için gösterdiğimiz çabanın lafta kalması gibi.

Saygılar.

Sayın fbalun,

memleketemizde ateşli silahlar sadece MKE Kurumu'nda satılmıyor. Malum, yivsiz tüfek almak için de, ikinci el tabanca ve yivli tüfek almak için de belgeye ihtiyacınız var.

Sayın qanas'ın bahsettiği belge, muhtemelen yivsiz tüfek satın alma yetki belgesidir.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi