Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN YİVSİZ TÜFEK SEÇİMİ
(17-04-2017, 12:41 AM)Shepherd demiş ki: Sayın Şahinbey, yerli yivsiz y. otomatik tüfekler de başı çeken 3 firma var. Stoeger, Armsan, Ata Arms. Fiyat aralığı bu firmalar da 1500 ila 2300 arasında.

Sn. Shepherd,

Sahinbey banlanmış ve mesajları silinmiş.

Saygılarımla

Alıntı

Merhabalar ,
Bulundurma ruhsatli tabanca ve havali tufek sahibiyim.Birde yivsiz tufek sahibi olmak istiyorum ve ilgili konularda ki mesajlari forumumuzda okudum.Danismak istedigim bir kac sey var.Oncelikle amacimdan bahsedeyim; Duragan hedeflere mumkun oldugunca uzaktan atis yapmak istiyorum.Herhangi bir canli avi yapmayacagim.Ahsap bir tufek tercih etmeyi dusunuyorum.Asagida bir kac soru siralayacagim cevap verenlere simdiden tesekkurlerimi iletiyorum.
1-Tek kirma tufeklerin fiyatlari ve cesitliligi diger tufeklere gore oldukca az.Bunun sebeplerini ogrenmek istiyorum.
2-Tek kirma tufekler duragan hedeflere atis icin yeterli midir ? Menzili , 25 metre ve uzaginda ki bir hedef icin tatmin edici duzeyde midir?
3-Okudugum kadariyla slug namlulu tufekler ve tek mermili fisekler duragan hedefler icin onerilmis , fakat ben yari otomatik tufeklerden cok kirmali bir tufek almak istiyorum.Bu konuda ki onerilerinizi bekliyorum.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
ducak
Sn.Salim061 , Akdaş 112 SB Kunt slug modeline bir bakın derim . Tüm beklentilerinizi karşılayacak bir tüfek. 

Saygılar.

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
browning 61, SalimD061, karabasan, lupus
Sn. XIII
Oncelikle tavsiyeniz icin tesekkurler.Tufek konusunda yeni oldugum icin baslangicta ayirdigim butce 1250 TL civari. Armsan Evo modelini dusundum fakat ahsap olmayisi ve satin alinan tufeklerde ki sorunlari okuduktan sonra tedirgin olup vazgectim diyebilirim.Huglu 301-A Mini modeli tam kafama yatmisti ki bos kovan tahliyesi icin ejector olmamasi o modelden de beni soguttu.Acikcasi suan icin Baikal markasinin 18EM-M modeline odaklanmis durumdayim.Marka ve model icin degerli yorumlarinizi bekliyorum.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Xlll
Sn.SalimD061,

Takoz gibi bir tüfeğe 1000 TL vermektense, acele etmeyip biraz para biriktirin, bir defa alın keyifle kullanın derim.

Arada bir kat fiyat farkı var gibi gözükse de, bir o kadar da kalite, özellik ve ayrıntı farkı var .

Saygılar.

Alıntı
6 üye teşekkür etti:
browning 61, kaan han, SalimD061, talaymu, lupus, Fruktoz23
Sn. XIII
Yorumlarınız için teşekkürler sanırım yivsiz tüfek satın alma belgemi alıp bir süre daha bekleyeceğim.
Keşke ülkemizde kaliteli ve ağaç gövdeli bir bolt action .410 'luk yivsiz tüfek yapılsa inanın ne yapar eder bir tane alırdım Smile
Ata Arms firmasının yaptığı Turqua yivli tüfek modeli ile umutlandım , inş. yivsiz modelininde de üretimini kısa zamanda gerçekleştirirler.Yoksa benim yivsiz tüfek hevesim yarınlara kalacak gibi duruyor.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Xlll

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi