Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN YİVSİZ TÜFEK SEÇİMİ
Sn. Sabri,
Kaynak niteliğinde bir değerlendirme yazısı olmuş. Çok yararlandığımı ifade edeyim. Yazının devamı gibi Sn. Lenduha'nın yorumu da konunun cilası gibi. Tebriklerimi lütfen kabul edin.
Saygılarımla

Alıntı

Sn. Sabri,
Kaynak niteliğinde bir değerlendirme yazısı olmuş. Çok yararlandığımı ifade edeyim. Yazının devamı gibi Sn. Lenduha'nın yorumu da konunun cilası gibi. Tebriklerimi lütfen kabul edin.
Saygılarımla

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Sabri, Shepherd
Öncelikle herkese iyi forumlar dilerim. Malumunuz ülkemizde yaşanan son gelişmeler ve askerlik döneminden kalan bir merak neticesinde sadece kişisel güvenlik amacıyla ve ara ara domuz avcılıgı amacıyla kullanmak üzere bir silah almaya karar verdim.

1- Şimdi sizden yardım istediğim konular şunlar.Öncelikle kalibre seçimini nasıl yapmalıyım? Kişisel güvenlik amacıyla aldığımı tekrar etmek istiyorum. 36 kalibre tüfekler gördüm. Alacağım tüfekte tek kurşun dışında fişek kullanmayacağımı da belirteyim. Bu 36 kalibre tüfeklerin kurşunu kişisel güvenlik amacıyla kullanılabilir mi? Yoksa yetersiz mi kalır? 12 Kalibre almak daha mı mantıklıdır.

2- Hangi marka tüfek tercih etmeliyim? Araştırmalarım sonucunda bir çok yerli marka tüfeğe rastladım. Tabi bunların hesaplarında ve forum tartışmalarında bir çok fake hesap ile kötülemeler ve yüceltmeler de gördüm. Yerli sanayi rekabette anlaşılan hiç birinin diğerinden çok üstün olduğunu düşünmüyorum. Marka konusunda görüşleriniz nelerdir? Markanın biri 10 yıl garanti veriyor, ama bazı tartışmalarda garantiyi verdiğini ancak bir arıza çıktığında kullanıcı hatası deyip yolladıklarını söyleyenler var. İlgi alaka ne durumda bu markalar da?

3- Kardeşim sen tüfek almak istiyorsun da alacağın tüfekten beklentin ne? diyecek olursanız. Öncelikle oyuncağa para vermek istemiyorum. Öldürücü etkiye sahip olması benim için ilk öncelik. Onun dışında çelik gövdeli olmasını ve dayanıklı olmasını bekliyorum. 150 fişek kurşunu arka arkaya yaktığımda tutukluk yapmamasını bekliyorum. Parçalarını herhangi bir sorunda değiştirebilmek ve silahı kişiselleştirebilmek istiyorum. Sıfırlama yaptıktan sonra silahın ufacık bir yere çarpmasıyla, düşmesiyle sıfırlamanın bozulmamasını istiyorum. Toz, kum, su gibi çevresel etkilerin silahımı etkilememesini bekliyorum. Benim için ağırlığı tepmesi hiç sorun değil. 7.62 atan bir G3 kadar tepemeyeceği ve bir MG3 kadar ağır olamayacağı aşikar. Onun için o konular benim için sorun değil. Hatta 3.5 - 4 kg'ın altında polimer malzeme silahların üzerine direk çizdim diyebilirim. Bunların dışında eline ilk ve son kez askeri piyade tüfekleri almış biri olarak verdiği hissiyat da önemli benim için.

Kendim ve beklentilerim hakkında yeterince açık bilgi verdiğimi düşünüyorum. Bu beklentilerimi karşılayabileceğini düşündüğünüz, kullandığınız, şarjorlu yarı otomatik av tüfeklerinden benim gibi biri için hangisini uygun görürsünüz? Bu konuda usta olan sizlerin değerli görüş ve bilgilerini rica ediyorum. Tekrardan iyi forumlar.

Alıntı

(07-01-2017, 01:41 PM)ArifD demiş ki: Benim için ağırlığı tepmesi hiç sorun değil. 7.62 atan bir G3 kadar tepemeyeceği ve bir MG3 kadar ağır olamayacağı aşikar. Onun için o konular benim için sorun değil. Hatta 3.5 - 4 kg'ın altında polimer malzeme silahların üzerine direk çizdim diyebilirim. 

Hangi tüfeğin 7.62 kadar tepemeyeceğini düşünüyorsunuz ?

Hangi markanın tüfekleri polimer malzemeden yapılmış ?

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Gravis_Pro
(07-01-2017, 02:02 PM)ymhfzr demiş ki:
(07-01-2017, 01:41 PM)ArifD demiş ki: Benim için ağırlığı tepmesi hiç sorun değil. 7.62 atan bir G3 kadar tepemeyeceği ve bir MG3 kadar ağır olamayacağı aşikar. Onun için o konular benim için sorun değil. Hatta 3.5 - 4 kg'ın altında polimer malzeme silahların üzerine direk çizdim diyebilirim. 

Hangi tüfeğin 7.62 kadar tepemeyeceğini düşünüyorsunuz ?

Hangi markanın tüfekleri polimer malzemeden yapılmış ?

Hadi ben de iki üç soru ekleyim.

12 kalibre, 36 kalibre? Yeni mi çıktı bu ölçüler?
Hangi ateşli silah oyuncaktır?

Sn. ArifD

Yeni üye olmanız hasebiyle öncelikle hoşgeldiniz. Forumun genelini biraz incelerseniz sorunuzun cevaplarını bolca bulacaksınız.

Saygılarımla

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
bilhan, mehmetstar
hocam eleştirileriniz için teşekür ederim ama tavsiyeleriniz nedir bu konuda ? 2 adet tüfek alacagım. kişisel güvenlik ve domuz avcılıgı için şarjorlu tüfek tercihimdir. kullananlar tavsiyede bulunursa cok iyi olur.

Alıntı

Molot Vepr 12 ,kişisel savunma için tercih edebileceğiniz en iyi şarjörlü yivsiz tüfek . Domuz avı için şarjörlü bir tüfek önermiyorum .
Domuz avı için benim tercihim Benelli M4 oldu HOCAM .

Saygılar .

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
fbalun, ArifD, Antiterör
(07-01-2017, 05:23 PM)Xlll demiş ki: Molot Vepr 12 ,kişisel savunma için tercih edebileceğiniz en iyi şarjörlü yivsiz tüfek . Domuz avı için şarjörlü bir tüfek önermiyorum .
Domuz avı için benim tercihim Benelli M4 oldu HOCAM .

Saygılar .

Hocam cok teşekkür ederim. Fakat bende bunları alabilecek para yok :Smile şarjorlü tüfek fiyatım 1.500 tl domuz avı için kullanacagım tüfek fiyatı : 1000 tl gibi bir fiyat bicebilirim. Hocam bu konuda yardımcı olabilirseniz cok memnun olurum ve nereden alabilirim.

Alıntı

Canınızı emanet edeceğiniz , şarjörlü ,o fiyata bir tüfek malesef yok .
Domuz avı için, slug namlusu ile birlikte ,1600 TL civarı alabileceğiniz Stoeger M 3000 var . Savunma amaçlı da kullanabileceğiniz bir tüfek .

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
fbalun
Sn. ArifD

Öncelikle bu forum bir ilköğretim okulu veya cami olmadığı için biri birimize "Hocam" diye hitap etmiyoruz. Yeni giren üye olarak önce forum kuralları bölümünü okumanızı tavsiye ederim. Sonra forumdaki konuları okuyun hazmedin.

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...%A7l%C4%B1

1. Sorunuzun cevabı 36 Ga. savunma amaçlı tüfek için uygun bir çap değildir. Bu amaçla en yaygın kullanılan 12 Ga. dır

2. Sorunuzun cevabı, burada genellikle kimseye şu marka al demez

3. Öldürücü olmayan ateşli silah var mıdır ben bilmiyorum. İstediğiniz standartlarda yivsiz tüfek isterseniz bütçeniz zaten yetmez. Şarjörlü yerli tüfekler sizin isteklerinizi hiç karşılamazlar. Siz önce bir çifte alın her ihtiyaca cevap verir

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...?tid=13711

Saygılar

Alıntı
10 üye teşekkür etti:
Gravis_Pro, fbalun, mehmetstar, ilksurfer, demasoni, TULPARR, Antiterör, PersonalDefence, asuspc, tirendaz

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi