Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dürbün Tavsiyesi
#1
Değerli üyeler,


Forumda aradım ama bulamadım. Dürbün olarak genelde tüfek dürbünü çıktı karşıma.


Kendime normal bir dürbün almak istiyorum. Yivsiz tüfek atışında hedefe bakmak, pikniğe bir yere gidildiğinde etrafta manzara varsa incelemek için amatör bir dürbün.

Ama markası elle tutulur bir şey olsun, sizlerden referans alayım dedim. Çok ucuz dürbünler var güvenemiyorum. Veya tekli mi normal çift gözlü mü alayım bilemedim.

Tabii fiyatta amatör bir dürbün fiyatına uygun olmalı Smile


Benim markasına güvenerek ve bir iki kullanıcı yorumunu okuyarak bulduğum en uygun model Nikon oldu. Bu kötü bir seçim olabilir bilmiyorum.


Nikon Aculon T01 8X21


180 TL civarlarında bulunabiliyor gibi...


Daha ekonomik iyi bir şey öneren olursa sevinirim.


http://www.nikon.com.tr/tr_TR/product/sp...n-w10-8x21
[Resim: nikon_zpsdeqqqrw2.jpg]


 
Alıntı

#2
Sn. 1905sss,
Benzer niyet ve bütçeyle araştırma yapıp, sonunda Olympus DPS-I 10x50 aldım. Fiyat/performans olarak çok memnunum. Bir bakmanızı tavsiye ederim.
 
Alıntı

#3
Biraz bakındım söylediğiniz dürbüne. Kullanıcı yorumları inanılmaz, yere göğe sığdırılmamış. F/P olarak çok tavsiye ediyorlar.


Sadece durumlardan dolayı biraz cimrilik yapıp acaba biraz daha uygun bir şey çıkar mı diye bakacağım. Yoksa kesinlikle doğru tercih.

Teşekkürler,
 
Alıntı

#4
Buradaki değerlendirmeleri inceleyebilirsiniz.
http://www.opticsplanet.com/binoculars.h...est-rating
 
Alıntı

#5
Sn 1905sss,

21 objektif çok küçük bir görüş alanı sağlıyor ve 8x de bence yeterli bir büyütme değil. Taşınabilirlik / Büyütme olarak bence en ideali 16x32.

Ben aşağıdakinden kullanıyorum. Epey önce almıştım ama iki yıl sonra ayar düğmesi biraz laçkalaştı şimdi parmak ucuyla zor netleniyor. En ufak dokunuşta düğme hareket edip netliği bozar oldu. Uzun vadede memnun kalmadım.
http://www.tuanacollection.com/celestron...lu-pmu4421

Bir arkadaşım ise benden görüp benzer olan aşağıdaki dürbünü daha ucuza aldı. Yarı fiyatına daha net ve daha sağlam bir dürbün almış oldu. Hafta sonları hedef kağıdını nereden vurduğumuza hala bununla bakıyoruz gayet başarılı. Fiyatına göre çok net ve ayar düğmeleri de gayet güzel ayar tutuyor. Tahminen alınalı 3 yıl kadar oldu hiç sorun çıkarmadı.

http:// avfoni/urun/barska-lucid-view-16x32-black-dcf-durbun

Saygılarımla.
 
Alıntı

  


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi