Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mühimmat stoklarınız ve fotoğrafları
200 adet alt sınıf S&B fişek için Amerika'daki 2 tane Rem 700 tüfek parası ödedim.

Eeee, bu durumda "kutu açma" töreni hak ettik sayılır...  Smile

[Resim: IMG_3878.jpg]

[Resim: IMG_3879.jpg]

[Resim: IMG_3880.jpg]

[Resim: IMG_3881.jpg]

Alıntı
47 üye teşekkür etti:
kuzeybuzulu, alpago, sezgin63, Murphy, wildeagle, Amasya05, baykaralper, pasa_7676, Cem1964, ombra, sauerist, alpsaral, m16a2, Sabri, sem, tirendaz, ilksurfer, Guns N' Cars, madenci08, DrgFly, heisenberg, xeorx, usame, hunter 12, mimaslan, S@riyerli, 1905sss, Ruhsuz, kepenek50, PersonalDefence, Gravis_Pro, blacksea, kyucel, selcuk_01, nutkey, Tonyukuk ÖTUKEN, Gazanfer, ismicey, msari, blueokkes, Murata, asicocuk, asuspc, sparus, MEHMETEMİN73, hotelmike, ALPTUG
.308 Win için HPBT mühimmat bulsam da,ben de ödesem Sn.Harun.Kağıdın biri yandı,biri beklemede.

Herhalde uzun bir süre CZ ve Sellier Bellot tan başka birşey alma imkanımız olmayacak.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
harun, 1905sss
(18-01-2018, 04:04 PM)m16a2 demiş ki: .308 Win için HPBT mühimmat bulsam da,ben de ödesem Sn.Harun.Kağıdın biri yandı,biri beklemede.

Herhalde uzun bir süre CZ ve Sellier Bellot tan başka birşey alma imkanımız olmayacak.

İnşallah o günler de gelir.

CZ ve SB yanına Federal, Mossberg ve Savage eklemek için çalışmalarımız sürüyor. Kısmet...

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
m16a2, usame, ERDAL, 1905sss, baykaralper
Sn Harun,
Sakıncası yoksa mermilerin tanesi kaça geldi sorabilirmiyim? Bu aralar benim de biraz almam lazım ama burada bile tanesi yaklaşık 2,5 dolar.
Saygılar

Bu arada mermileriniz pek alt sınıf değil, gayet tutulan match seviyesi mermi. Güle güle kullanın.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
usame
http://mkek.gov.tr/tr/products.aspx?id=53&source=Sales
MKE satış fiyatı tanesi  6.57 $
6.57*200= 1314 $
1314*3.78 TL= 4966 TL
Sayın Harun gerçekten kutu açma törenini haketmiş.
Saygılarımla.

Alıntı
10 üye teşekkür etti:
ilksurfer, usame, 1905sss, Ruhsuz, harun, alpago, maho07, Gazanfer, sparus, MEHMETEMİN73
(18-01-2018, 05:15 PM)ilksurfer demiş ki: Sn Harun,
Sakıncası yoksa mermilerin tanesi kaça geldi sorabilirmiyim? Bu aralar benim de biraz almam lazım ama burada bile tanesi yaklaşık 2,5 dolar.
Saygılar

Bu arada mermileriniz pek alt sınıf değil, gayet tutulan match seviyesi mermi. Güle güle kullanın.

İyi kalite Match 338 LM için ABD fiyatları 5-7$ arasında. Federal 250 veya 300 grain Sierra Match King HPBT distribütör fiyatı bile 4$/adet; Corbon 338 LM 300 gr HPBT indirimli fiyatı 6$ üzerinde; orijinal Lapua ise 7$ ve üzerinde fiyatlı.

SB ise birçok tüfek için gayet yeterlidir. Özellikle fiyat/kalite olarak uygun bir ürün. Örneğin Sako TRG'de kullanıyorsanız sorun yok. Ama McMillan gibi sıkı toleranslı bir tüfeğiniz varsa, fişek genellikle yatağına giriyor, ateşlendikten sonra bazen kovanı çıkarabiliyorsunuz, bazen de çıkarmak mümkün olmuyor. Elimdeki Lapua'lar bitince, bu sıfır fişeklere resizing yapmam gerekecek gibi duruyor.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
ilksurfer, sparus, MEHMETEMİN73
Sn.Harun,bu konuda uzman değilim ama dolu mühimmatta resizing yapmak çok iyi değil diye duymuştum.Merminin kovan yanağına oturmasını bozuyor diye.
Mcmillan nın çok sıkı fişek yatağını elinizle normal bir hale getirebilirsiniz.Reamer ile elinizle çok az bir tur attırmak fişek yatağını rahatlatır.Hassaslık çok az düşebilir,tercih sizindir.

http://pacifictoolandgauge.com/309-cal-3...eamer.html

Başka aklıma gelen birşey silahınız bolt kilitlerine "lapping compound" sürüp birkaç yüz kere boltu indirip kaldırırsanız bolt micronluk düzeyde geriye gider.Bu,fişek yatağını az da olsa rahatlatırken hassaslıktan birşey kaybetmezsiniz diye düşünüyorum.Elimde mevcut, arzu ederseniz bir kaba bölüp gönderebilirim.

https://www.brownells.com/gunsmith-tools...d1137.aspx

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
harun
Selamlar.
Bugün iki farklı av bayisinden tek kurşun fişek aldım. YAF Speedy Slug'a 2.5 TL verdim fişek başına. Özkursan Hızlı Kurşun'a da 1.7 TL verdim fişek başına. 9mm tabanca mermileri 1.82 olunca pahalı oldu dedik ama, fişek fiyatları da evlere şenlik olmuş.
Saygılarımla.

Alıntı

(30-01-2018, 05:08 PM)yyildiz demiş ki: Selamlar.
Bugün iki farklı av bayisinden tek kurşun fişek aldım. YAF Speedy Slug'a 2.5 TL verdim fişek başına. Özkursan Hızlı Kurşun'a da 1.7 TL verdim fişek başına. 9mm tabanca mermileri 1.82 olunca pahalı oldu dedik ama, fişek fiyatları da evlere şenlik olmuş.
Saygılarımla.

Yaf a çok vermişsiniz Sn. yyildiz

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
kaan han, yyildiz, Gazanfer
Merhaba, 308 win fisek fiyatlari hakkinda bilgi ariyorum fakat mke sitesinde olmadigi icin goremiyorum. Yardimci olabilirseniz memnun olurum.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
loclu

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi