Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gelecekte Glock' a geçiş gerekli midir?
Şahsen imkanım olsa iyi bir ithal silahın yanına onu yedeklemek adına hem daha ucuz olduğu için daha rahat eskitebilmek hem de çalışırken başka platforma kaymamak ve en önemlisi kötü günde yerliyi ihtalin yedek parçası yapabilmek adına kullandığım ithalin taklit yerlisini alırdım.

Alıntı

Cevap veren tüm forumdaşlarıma teşekkür ederim.
Cevapların her biri zihnimde daha önce mükerrer kereler yer bulmuş düşünceler, demek ki aslında doğru düşünüyorum.

Her şeyden önce ikinci bir silaha gerek görmüyorum, bhp/cz/g17 üçlüsünden biri benim için fazlası ile yeterli de olur. Ancak zamanın ne getireceği bilinmez, evde ikinci bir silah koyma fikri benim için yadsınamaz bir gerçeklik. Yetiştiğim ailemde ve eşimin yetiştiği ailede bende olanlar dışında hiç bir savunma aracı yok.

Bir tam boy ve bir backup tabanca düşündüğümde;

Aslında kendim de gayet farkındalığına haiz olduğum üzere, sw bodyguard gibi bir j frame revolverin eline su dökebilecek tabanca henüz piyasada yok. Kendi adıma hiç bir subcompact tabancanın işlevselliğini bodyguard ile kıyaslayamam. Lakin tek ve önemli dezavantajı farklı bir kalibre olması.

Sevdiğim eşyalardan ikişer ikişer almak gibi bir takıntım var orası ayrı. İşin içinde kendim olsaydım bir sw bir bhp benim için yeterince ideal çözüm olurdu. Ayrıca aynı mühimmatı kullanabilen veya aynı ekipmanı kullanabilen tabancalar da benim için ideal olurdu. 2 adet G19 veya G17 ve G26 ile işi kapatırdım örneğin. Ancak işin içinde sadece ben yokum. Sırf bu sebeple ortaokuldan beri devam eden bıçak takıntımın eseri olan kolleksiyonumu dağıttım.

BHP den memnuniyetsizliğim yok, koskoca İngiltere sas larını yıllarca bhp ye emanet etmişse bir bildiği vardır. Kaldı ki kendim mekanik güvenilirliğinin en yüksek olduğu tabancalar içerisinde başta bhp yi sonra hk yı görüyorum. Aslında yaptığım şeyin çözümü benim elimde olmayan bir duruma çözüm aramaktan başka bir şey olmadığını da biliyorum. Lakin yapılabilecek bir şey yok. Bir şekilde bir tayfa bir yerlere konuldu ve güzelim ülkemin içine ettirildi. Biz hep bu ülkenin topraklarında kalacağız sonuçta.

Fikrini bildiren forumdaşlarıma teşekkür ederim.

Saygılarımla

Alıntı

Herkese Selamlar

SnThumbs Uprkmenoglu üstad , ben BHP + tercihi sizin bir Glock derim.BHP yi herdaim 1.sırada tutmanızıda rica ederim.

Yıllar önce glock karadenize ilk geldiğinde, 2 adet cz verip 1 adet glock alan bir abim olduğundan,cz lere olan sevgimden dolayı glock uzak durdum kin tuttum yıllarca glocklara Dodgy

Ama artık kaçınılmaz sonu görüyorum 2li 3 lü setlerin içersinde kesinlikle glock olmalı diyorum artık.

Diğer konu çift silah taşıma ve kullanma konusunda,ben vucut yapım,kol ve bilek yapım refleks vb etkenlerden dolayı kullandığım ilk yere güvendiğim makinayı koyar,diğerini unutmaya çalışırım,ama ne kadar olsada odaklanmamı azda olsa etkiliyor bu durum.

Tek silah taşıma konusunda değerli dostlara katılmakla birlikte Sn turkmenoglu na da hak veriyorum Smile 2 aşk 1 aşktan iyidir .

Son olarak 2 taşımam olsa , 2.ci silah olarak omuzaltı taşıma olarak küçük modellerden bir Glock isterdim.

Selamlar Saygılar

Alıntı

(12-10-2016, 10:33 AM)Altuğ demiş ki: Ben Sayın harun' un parasal ferahlık ile koleksiyonerlik kıstasları arasına ailesel ferahlığı da eklemek isterim.

Sn Altuğ;

Ben sanırım bu konuda biraz rahatım en başından beri motosiklet ve silah tutkum biliniyordu. Motosiklet çok tehlikeli olduğu için zaten bırakacaktım Smile öyle de oldu.
Silahların bedelinden bihaber olunduğu için ses de çıkmıyor pek. Bir de adet fazlalığının şöyle bir avantajı var. Arada bir kaç tane artış veya eksiliş dikkat çekmiyor. Smile

Saygılarımla

Alıntı

(12-10-2016, 03:16 PM)turkmenoglu demiş ki: motosiklet ve silah tutkum biliniyordu. Motosiklet çok tehlikeli olduğu için zaten bırakacaktım Smile öyle de oldu.

Sayın Türkmenoğlu, mesajım konu dışı olacak kusuruma bakmayın.

Motosikleti bırakıp bu tutkunuzdan vazgeçdiğinizi sanmıyorum, buna sadece ara vermek denir. Bir gün mutlaka tekrar bir motosiklet alacaksınız ve o gün yıllardır ruhunuzda ve bedeninizde neyin eksik olduğunu fark edeceksiniz Smile

Saygılar.

Alıntı

Sn Ahmet Efe,

Motosiklet tartışmasız olarak hayatta yüzüme tebessüm getiren yegane şeydi bir zamanlar. Ara verdim evet. Büyük şehirde yaşadığım müddetçe de ara vermeye devam edeceğim.

Saygılarımla

Alıntı

Sn. turkmenoglu,

Affınıza sığınarak motosiklet mevzu geçtiği konunuz altında paylaşıyorum Shy

Saygılarımla

[Resim: ZYBpWG.jpg]

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi