Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İnternet ortamında yazışma etik ve görgü kuralları
Konuyu bu sabah gördüm... Sad Ve artık ne kadar yorulduğumu, bıktığımı bir kez daha anladım. Artık foruma çok daha az giriyorum. Bir kaç eşle dostla birlikte yürüttüğümüz atış programları olmasa büyük ihtimalle çok daha az ilgileneceğim. Girdiğim zamanlarda da sadece ilgimi çeken veya ilgili olduğum konulara bakıp, yazacağım bir mesaj varsa, yazıp çıkıyorum.

Bu durumun birinci nedeni saygısızlık ve özensizlik. İkinci nedeni bilgisiz ve ukalalık. Üçüncü nedeni ise giderek artan bir şekilde bunlara tolerans gösterilmesinin beklenilmesi ve talep edilmesi. Eskiden olsa bu nedenlerle mücadele ederdim. Ama artık ne vaktim, ne enerjim, ne arzum var. Çünkü az çok aklı başında her Türk vatandaşı gibi ülkemizdeki kalitesizlik, özensizlik, cahillik, ukalalık ve bencilliğin giderek artacağını, bunun aslında bu ülkeyi ve milleti çözmek için yürütülen çok kapsamlı ve ciddi bir projenin bir parçası olduğunun farkındayım. Özellikle sosyal medya aracılığı bu hal bir kültür haline getirildi. Herkesin, her konuda, herkese, herşeyi söyleme, herşeyi isteme hakkı var. Evinizde, işyerinizde, girip çıktığınız ortamlarda bunu yapabiliyor musunuz? Hayır. Ama internet ortamında yapabiliyorsunuz. İnsanların interneti bu kadar sevmesinin asıl nedeni de bu, internette herkes, heryerde, herşey...

Aslında sorun kişilerde değil, sistematik bir şekilde yürütülen bu uluslararası projede. Ve bu proje olgunlaştıkça, ilerledikçe işleri kolaylaşan kesimin bundan nemalanması arttıkça, bu süreç giderek hızlanacak ve şiddetlenecek. O yüzden kendinizi ve başkalarını boş yere üzmeyin, elinizden geldiği kadar sıkı durmaya hazırlanın.

Saygılar.

1 üye teşekkür etti:
Sabri

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi