Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 5 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ATA Arms CY Tactical İnceleme ve Deneyimleri
CY Taktik ile 40 mt mesafeden ayakta 30 atış daha yaptım. Bir sorun çıkmadı. İsabet istikrarı konusunda ise daha ne kadar çalışmam lazım bilmiyorum. Genelde kollarım yorulduğunda isabetsiz atışlar gerçekleşiyor. 

[Resim: Screenshot-2019-01-11-21-58-18-1.png]

Alıntı
8 üye teşekkür etti:
tirendaz, efe1753, yyildiz, Zemre10, wolf58, Gravis_Pro, Serkan Yılmaz, Heat
[Resim: shotgun.jpg]

Uzun bir aradan sonra CY Taktik ile 30 atış daha yaptım. Besleme, ateşleme, tahliye sorunu çıkmadı.

Saygılar.

Alıntı
7 üye teşekkür etti:
1905sss, Gravis_Pro, alpago, mk39, ErhanG, serdar_mutlu, marlinspike
Merhabalar,

Merak ettiğim bir konu var, yardımcı olursanız çok sevinirim. Geçen gün bu tüfeği ve yanında bir adet tetik düşürücü aldım. Tetik düşürücü ile çalışmamı tamamladıktan sonra namludan dışarı çıkartmak için mekanizmayı geri çektiğimde silah tekrar kuruluyor. Bunu engellemenin bir yolu var mı? Her seferinde bir kere de boşa mı tetik düşürmem gerekiyor?

Alıntı

(08-09-2021, 09:04 PM)Pwt demiş ki: Merhabalar,

Merak ettiğim bir konu var, yardımcı olursanız çok sevinirim. Geçen gün bu tüfeği ve yanında bir adet tetik düşürücü aldım. Tetik düşürücü ile çalışmamı tamamladıktan sonra namludan dışarı çıkartmak için mekanizmayı geri çektiğimde silah tekrar kuruluyor. Bunu engellemenin bir yolu var mı? Her seferinde bir kere de boşa mı tetik düşürmem gerekiyor?

Sayın Pwt, neden tetik düşürücüyü namluda bırakmıyorsunuz?  Undecided

Saygılarımla...

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Pwt, harun
(08-09-2021, 11:40 PM)ErhanG demiş ki: Sayın Pwt, neden tetik düşürücüyü namluda bırakmıyorsunuz?  Undecided

Saygılarımla...

Bu şekilde kullanılması gerektiği aklıma gelmemişti. Cevabınız için teşekkür ederim.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
ErhanG
Merhabalar sayın forum üyeleri,
Son 1-2 yıldır ateşli silahlarla ilgileniyorum, araştırmalar yapıyorum, videolar izliyorum ve forumu okuyorum. Son bir aya kadar silah sahibi olmakla ilgili herhangi bir çabam olmamıştı ancak ben de artık bir yivsiz av tüfeği edinmek üzere ruhsat işlemlerimi tamamlamış bulunmaktayım. Ruhsat şubeden arandım ve altı ay içerisinde herhangi bir av bayiinden tüfeğimi alıp yine bir ay içerisinde kendilerine götürüp ruhsat kaydını yaptırmam konusunda bilgilendirildim.

Öncelikle niyetim pompalı bir av tüfeği almaktı ancak benim gibi acemi bir atıcı için uygun olmayacağı konusunda bir çok tecrübeli üyenin yorumlarını okuduktan sonra yarı otomatik tüfek arayışına girdim ve kendimi bu başlıkta buldum. Değerli yorumlarınızı esirgemezseniz sevinirim.

Öncelikle av belgesi almayacağım. Avlanmak bana göre bir spor değil. Niyetim taktik bir tüfek alıp bulundurmak ve tek kurşun atışı. Her ne kadar teorik bilgi sahibi de olsam pratiğim olmadığı için teferruatlı söküm takım temizlik gibi şeylerle uzun uzadıya uğraşmak da istemiyorum. Pompalı düşünüyor olmamın sebebi de tam olarak buydu. Fişek seçmeyecek oluşu, basit mekanizması ve çok bakım istememesi.

Bütün bunlar ışığında cy benim için uygun bir silah mıdır? Ya da yine ilk kararıma bağlı kalıp pompalı bir av tüfeği mi edinmeliyim?

Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
ThePulchra
Sayin Daybaşı, yaklaşık 3 yıldır Ata Arms CY kullanıcısıyım. Başlangıç seviyesinde yivsiz tüfeklerle atış alışkanlığımı geliştirebilmek için, açık hava poligonlarında kullanabilmek için ve bunları yaparken tecrübesiz ellerde hor kullanıma dayanabileceğini düşünerek bu markayı tercih etmiştim.
Şu ana kadar isteklerimin hepsine cevap verdi. Sizin saydığınız önceliklerinizi de karşılayabileceğini düşünüyorum. Sadece bakım ve temizlik konusunda ne seçerseniz seçin aksatmamanızı tavsiye ederim.
Ezcümle, keyifli, sağlam ve kolay yönetilebilir bir tüfek sahibi olduğumu düşünüyorum.
Saygılarımla

Alıntı

(21-09-2021, 10:38 PM)Daybaşı demiş ki: Merhabalar sayın forum üyeleri,
Son 1-2 yıldır ateşli silahlarla ilgileniyorum, araştırmalar yapıyorum, videolar izliyorum ve forumu okuyorum. Son bir aya kadar silah sahibi olmakla ilgili herhangi bir çabam olmamıştı ancak ben de artık bir yivsiz av tüfeği edinmek üzere ruhsat işlemlerimi tamamlamış bulunmaktayım. Ruhsat şubeden arandım ve altı ay içerisinde herhangi bir av bayiinden tüfeğimi alıp yine bir ay içerisinde kendilerine götürüp ruhsat kaydını yaptırmam konusunda bilgilendirildim.

Öncelikle niyetim pompalı bir av tüfeği almaktı ancak benim gibi acemi bir atıcı için uygun olmayacağı konusunda bir çok tecrübeli üyenin yorumlarını okuduktan sonra yarı otomatik tüfek arayışına girdim ve kendimi bu başlıkta buldum. Değerli yorumlarınızı esirgemezseniz sevinirim.

Öncelikle av belgesi almayacağım. Avlanmak bana göre bir spor değil. Niyetim taktik bir tüfek alıp bulundurmak ve tek kurşun atışı. Her ne kadar teorik bilgi sahibi de olsam pratiğim olmadığı için teferruatlı söküm takım temizlik gibi şeylerle uzun uzadıya uğraşmak da istemiyorum. Pompalı düşünüyor olmamın sebebi de tam olarak buydu. Fişek seçmeyecek oluşu, basit mekanizması ve çok bakım istememesi.

Bütün bunlar ışığında cy benim için uygun bir silah mıdır? Ya da yine ilk kararıma bağlı kalıp pompalı bir av tüfeği mi edinmeliyim?

Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

Merhaba
Bütçenizi zorlayıp kendini ıspatlamış ithal bir yarı otomatik almanız sizin için en ideali olur diye düşünüyorum.
Böyle bir seçeneğiniz yok ise Ata Arms CY tek kurşun atışları için tercih edilebilir. Almadan önce bir bayide tüfeği inceleyin, tüfeği yüzleyip tetik çekme mesafesine bakın. Size uygun olduğunu düşünürseniz alın.
İyi bir tüfek değilse pompalı da çok can sıkar. Pompalı fişek seçmez algısı yanlış.
Ev savunması ise farklı bir konu. Bir tüfeğe 'bu benim ev savunması silahım' diyebilmek için ciddi sayıda sorunsuz besleme, ateşleme ve tahliye gerçekleştirebilmiş olması gerekir. Ben kendi CY Taktik tüfeğimi deniyorum. İlk aldığımda sorunluydu, düzeltildi. Şimdilik iyi gidiyor ama ev savunması silahı sıfatını hak edecek bir güven vermiyor.
Benelli M2, M3, M4, Beretta 1301 Tactical, Mossberg 930 benim kendi adaylarım arasındalar.
Saygılar.

Alıntı
6 üye teşekkür etti:
Daybaşı, harun, Sabri, kotucenk, kortin, ErhanG

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi