Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 5 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ATA Arms CY Tactical İnceleme ve Deneyimleri
Hayatınızı emanet edecekseniz, ayların veya yılların önemini siz düşünün derim.

Saygılar.

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
gaul, tirendaz, Alphawolf, lenduha, karabasan
Alın, kullanın, tecrübenizi okumak isteriz sayın mvx.
Saygılarımla

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
Alphawolf, lenduha, ducak, karabasan, Xlll
(27-08-2018, 12:57 AM)tirendaz demiş ki: Alın, kullanın, tecrübenizi okumak isteriz sayın mvx.
Saygılarımla

Syn tirendaz , eğer yeni bir tüfek alacak olsam seçeneklerim arasında cy tactical kesinlikle olurdu. Bence bu tüfek ve forumdaki arkadaşlarımızın tecrübe ettiği birkaç yerli tüfek daha alınabilecekler arasında.

Yanına bir kulaklık , bir gözlük , bakım malzemesi ve bolca fişekle çalışmalara başlanabilir. Tekrar tekrar sökülüp mekanizması incelenerek , pahalı oyuncağım çizilir mi diye korkmadan kullanılarak tecrübe kazanılabilir. 

Bu tüfeğin eksikleri olabilir fakat yeni alınmış tüfeği (üreticisinin özellikle belirtmesine rağmen) hafif gramajlı fişeklerle kullanmakta yanlıştır. İncelemeye ve karar vermeye bir faydası yoktur.

Sevgi ve saygılarımla.

Alıntı

Sn mvx,

Tüfeğin sadece hafif gramajlı fişekleri tahliye etmeyeceğini düşünerek alacaksanız hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Uzun süre deneyebildiğimiz ve fabrikada düzeltilip gelen örnekte:
  • Gramajı ne olursa olsun gevşek tutuşta (omuza iyice dayamadan) hiçbir fişeği tahliye etmiyor.
  • 29 g fişekleri "çoğunlukla" tahliye etmiyor.
  • 70-80 derece açı ile çevirdiğinizde (tahliye yukarı) yine hiçbir fişeği tahliye etmiyor.
Söküp takarken sıra şarjör tüpüne geldiğinde ikinci hayal kırıklığını yaşayacaksınız. Orası işin heyecanı olsun. İnanın tekrar tekrar söküp takmak istemeyeceksiniz.

Çizilmesini dert etmeme kısımda sevineceksiniz. Çünkü inanılmaz kolay çizilen bir boyası olacak.

Saygılar.

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
Alphawolf, hunter 12, Xlll, mvx, tirendaz
(28-08-2018, 09:49 AM)lenduha demiş ki: Sn mvx,

Tüfeğin sadece hafif gramajlı fişekleri tahliye etmeyeceğini düşünerek alacaksanız hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Uzun süre deneyebildiğimiz ve fabrikada düzeltilip gelen örnekte:
  • Gramajı ne olursa olsun gevşek tutuşta (omuza iyice dayamadan) hiçbir fişeği tahliye etmiyor.
  • 29 g fişekleri "çoğunlukla" tahliye etmiyor.
  • 70-80 derece açı ile çevirdiğinizde (tahliye yukarı) yine hiçbir fişeği tahliye etmiyor.
Söküp takarken sıra şarjör tüpüne geldiğinde ikinci hayal kırıklığını yaşayacaksınız. Orası işin heyecanı olsun. İnanın tekrar tekrar söküp takmak istemeyeceksiniz.

Çizilmesini dert etmeme kısımda sevineceksiniz. Çünkü inanılmaz kolay çizilen bir boyası olacak.

Saygılar.

Merhabalar,
Ben de cy taktik kullanıcısıyım. En başta düşük gramajlıları tahliye etmiyordu ama şu anda, hatta gevşek tutuşta trap fişeklerini bile tahliye ediyor. Piston ve gaz odasındaki kire bağlı tolerans daralması muhtemelen bunda oldukça etkili. Boom diye patlayan BPS fişekten sonra bir arıza oldu ve mekanizma kilitlenmişti,O problemi de fabrikaya gönderdiğimde çözdüler. Kısaca özetlemem gerekirse, tüfeğim oldukça iyi durumda. Hor kullanmama rağmen aşırı çizilme söz konusu değil (göreceli olabilir). Her türlü fişeği sorunsuz çalıştırıyorj (25g - 36g). 40-45 m de yaptığım hedef atışlarında olduka isabetli sonuçlar aldım. Kaliteli fişek kullanıldığında (BP, royal star, SB) hedef başarısı çok çok farkediyor. Diğer dostlardaki sorunları da hem üzülerek hem de sevinerek okudum. Niye derseniz dost diyebileceğim insanların sıkıntı yaşamasına üzüldüm ancak bana denk gelmediğine bencilce sevindim. Tüm sorun üretim ve kalite standardının yakalanamamış olması sanırım. Güven sorununa gelince, evet güveniyorum. Benelli m4 olsaydı daha fazla güvenirdim. Wink

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
mvx, tirendaz, lenduha
Sayın Huysuz, inanın sizin tüfeğiniz çalıştıkça, kendi tüfeğim çalışmış kadar seviniyorum Smile Güle güle kullanın.
Sayın mvx, dediğim gibi, hele bir satın alın tüfeği, öyle konuşuruz.
Sayglarımla

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
karabasan, Huysuz
Bende hep bardağın boş tarafı... Başkasının tüfeği çalışmayınca kendi tüfeğim çalışmamış gibi köpürüyorum Smile

Sn Huysuz, maşallah diyelim bu arada. 

Saygılarımla.

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
tirendaz, Carbon12, karabasan, Huysuz, ThePulchra
Maşallah diyelim tabii.

Genelde bu tip konularda oldukça şanssızımdır. Bu konuda şans yüzüme güldü ne diyeyim. Bu kadar basit çalışan bir mekanizmada başarı oranı niye bu kadar düşük anlam veremiyorum. Umarım sizin problemler de bir an evvel çözülür.

Syg.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
lenduha, tirendaz
Benim tahliye sorunu olan CY taktiği fabrikaya götürdüm ve sorun giderildikten sonra geri aldım. Pistonun çok kirli olmasına bağladılar sorunu. Yeni pistonla değiştirmişler. 30 atış yaptım ve sorun çıkmadı. Denemeye devam edeceğim.
Saygılar.

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
lenduha, tirendaz, Sabri, Huysuz

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi