Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 5 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ATA Arms CY Tactical İnceleme ve Deneyimleri
Geçtiğimiz Pazar günü Yakacık poligonda CY ile 60 atış daha yaptım. Bir önceki 60 atışı sorunsuz tamamlayan tüfeğim bu kez sınıfta kaldı. Yaklaşık 20 kez tahliye sorunu yaşadım. Forum üyelerimizden Sn gaul ve Sn ardy de poligondaydılar. Mekanizma geriye doğru olan hareketini tamamlayamadığı için boş fişeği tahliye edemedi. Geriye hareketini tamamlayamadığı nokta benim daha önce tüfek boşken mekanizmayı hareket ettirdiğimde takıldığı nokta. Bunu ilk fark ettiğimde 'ileride bir soruna yol açabilir' demiştim kendime ve yanılmadım. Ben tüfeği bizzat fabrikaya götüreceğim ve aşağıdaki videodaki şekilde de göstererek sorunu anlatacağım. Mutlaka çözülecektir ama benim kafamda artık 'ülkemizde savunma amacıyla kullanabileceğimiz iyi ve güvenilir bir yerli yivsiz yarı otomatik tüfek yok' fikri oluştu.

Saygılarımla.

Alıntı
8 üye teşekkür etti:
Rangeman, ardy, lenduha, Xlll, tirendaz, gaul, Yasin06, sem
Sn. ThePulchara,

Tadsız bir olaya şahit olmak üzücü, umarım yetkililer bu konuyu kısa sürede çözüme kavuşturur ve atışlarınıza keyifle kaldığınız yerden devam edersiniz.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
ThePulchra, ZekaiS
Sayın ThePulchra'nın tüfeği ile 3 atış da ben yapmıştım, biri tahliye etmedi. Ne yazık ki yerli tüfekde işimiz şansa kalmış durumda. Elimize iyisi düşerse ne mutlu, kötüsüne denk gelirsek uğraşa uğraşa tüfek uzmanı oluyoruz...

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
ThePulchra, Yasin06, Sabri, ZekaiS, tirendaz

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi